آخرین قیمت مواد غذایی پس از عرضه / افزایش 6600 تومانی قیمت شکر در سال گذشته


آخرین قیمت مواد غذایی پس از عرضه / افزایش 6600 تومانی قیمت شکر در سال گذشته

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران قیمت برنج خارجی را از 24 تا 37 هزار تومان و قیمت برنج ایرانی را از 60 هزار تومان تا 110 هزار تومان اعلام کرد.


قاسمعلی حسنی در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی ایلنا، درباره وضعیت بازار مواد غذایی گفت: در حال حاضر بازار شرایط ثبات و آرامش را طی می کند و شاهد شلوغی مردم برای خرید پس از قیمت نیستیم. آزادسازی.”


وی افزود: شاهد مدیریت مصرف کننده در مصرف هستیم و خریدهای جعلی کاهش یافته و بازار روال عادی خود را طی می کند.


دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با تاکید بر اظهارات درباره افزایش قیمت نفت گفت: پس از آزادسازی قیمت ها، روغن در فروشگاه های زنجیره ای اشباع شده و مشکل تامین و توزیع وجود ندارد و قیمت ها تغییر نکرده است.


وی درباره آخرین وضعیت قیمت برخی اقلام نیز گفت: قیمت اقلام اساسی بر اساس قیمت مصرف کننده تعیین شده توسط دولت، قیمت خرده فروشی 20 هزار و 500 تومان است.


حسنی با بیان اینکه قیمت نفت با نرخی که دولت تعیین می کند فروخته می شود، گفت: بانک ها کنترلی بر قیمت آن ندارند.


وی قیمت برنج خارجی را از 24 تا 37 هزار تومان و قیمت برنج ایرانی را از 60 هزار تومان تا 110 هزار تومان اعلام کرد.


دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی همچنین گفت: حبوبات در فصل تابستان و گرما مصرف نمی شود و از 6 مهرماه بازار گرمی خواهد داشت.


وی گفت: جنگ در اوکراین صداهای بسیاری را تحت تأثیر قرار داده است و اکنون کل جهان در وضعیتی مشابه وضعیت ما قرار دارد که با مدیریت منابع و هزینه ها توسط دولت و مصرف کنندگان مواجه خواهیم شد.


حسنی با مقایسه روند تغییرات قیمت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: به عنوان مثال در مورد قیمت شکر از 11500 تومان در پایان خرداد سال گذشته به 18100 تومان در سال جاری 6600 تومان افزایش نشان دادیم. .


وی همچنین با اشاره به نوسانات تقاضا خاطرنشان کرد: تقاضا و مصرف سر جای خود است و تغییری نکرده و تنها با ضایعات و ضایعات کاهش می یابد، در واقع مصرف سیستماتیک می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید