آرایش دودی چیست؟ آموزش آرایش چشم دودی مد روز


آرایش دودی یا دودی بسیار محبوب است و کاربردهای زیادی دارد. استایل شما برای شرکت در فرش قرمز و مراسم رسمی یا مجالس دوستانه و حتی یک روز طولانی در محل کار، همراه با آرایش دودی مناسب است. آرایش چشم دودی ظاهری کلاسیک و جذاب به شما می دهد. شاید فکر کنید که فقط آرایشگران با تجربه می توانند به این تکنیک آرایش تسلط داشته باشند. باید بگوییم که اشتباه می کنید. در واقع، این نوع ترفند بسیار ساده است. ادامه این مقاله را از سایت دکتر فرمو چگونه انجام دهیم تکنیک آرایش جذاب و کلاسیک توضیح خواهیم داد.

عناوین را بررسی کنید

آموزش صفر تا صد ترفند دودی و چشم دودی

آنچه برای آرایش چشم دودی حرفه ای نیاز دارید:

تصحیح کننده

یک کانسیلر با پوشش کامل می تواند برای صاف کردن پوست دور چشم ایده آل باشد. می توانید به جای کانسیلر از پرایمر سایه چشم نیز استفاده کنید.

برس سایه چشم

قبل از تلاش برای محو شدن سایه های دودی پشت پلک ها باید به کمک برس مخصوص و متراکم سایه را پشت پلک بزنید. یک برس استاندارد رنگدانه بیشتری را به پشت پلک ها منتقل می کند.

برس مخصوص مخلوط کردن

یک برس کرکی می تواند به شما کمک کند تمام سایه های پشت پلک را به خوبی ترکیب کنید. این یکی از مهم ترین مراحل در دستیابی به آرایش چشم عالی است و در نتیجه، برس محو یک ابزار کلیدی است.

پالت سایه چشم

برای ایجاد یک سایه چشم دودی کلاسیک، به سه رنگ سایه چشم هماهنگ نیاز دارید: یک رنگ کلی، یک رنگ مات و یک هایلایت. پالت سایه چشم دودی HUDA BEAUTY Obsessions ترکیبی از سایه های روشن و مات را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای ایجاد طیف گسترده ای از سایه های دودی استفاده کنید.

خط چشم ژله ای

فرمول های ژله به شما کمک می کند تا یک خط چشم رنگارنگ و قابل ترکیب روی پلک بکشید. این فرمول ها برای داشتن آرایشی دودی و ایجاد ظاهری تمیز و مینیمال ضروری هستند.

ریمل مشکی

بهتر از ریمل ضد آب استفاده کنید تا آرایش در طول روز خراب نشود. این ریمل ها فقط با پاک کننده های آرایشی پاک می شوند و ظاهر خود را در طول روز حفظ می کنند.

چگونه از سایه چشم دودی استفاده کنیم؟

  چگونه از سایه چشم دودی استفاده کنیم؟

پلک را آماده کنید

برای جلوگیری از ریزش سایه و ناهموار شدن آن در پایان روز، ابتدا دور چشم را با پرایمر بپوشانید. برای این کار می توانید از پرایمر سایه چشم یا کانسیلر روشن کننده استفاده کنید. این دو محصول به صاف شدن پوست دور چشم و در عین حال افزایش ویسکوزیته آرایش کمک می کنند. از بین دو گزینه، آرایشگران ترجیح می دهند از کانسیلر استفاده کنند. کانسیلرها می توانند پوست پلک ها را کاملا صاف کرده و پایه ای بی عیب و نقص برای آرایش شما ایجاد کنند.

سایه مورد علاقه خود را انتخاب کنید

آرایش چشم دودی معمولاً از سه سایه مختلف تشکیل شده است: یک سایه برای قسمتی از پشت چشم که هنگام پلک زدن حرکت می کند، یک رنگ مات و یک سایه برجسته. رنگ مات تیره ترین سایه است، پس بیایید سایه روشن تر را روی پلک ها بزنیم. برای رنگ پایه، معمولاً رنگی بین رنگ مات و رنگ برجسته انتخاب می شود. رنگ های خانواده مشکی، قهوه ای، خاکستری، آبی تیره یا سبز برای این نوع آرایش مناسب است. البته توصیه می کنیم برای این کار رنگ های روشن را امتحان کنید.

توجه داشته باشید که تیره شدن بیش از حد پشت پلک ها برای افرادی که چشمان ریز دارند ایده آل نیست. با این کار چشمان شما کوچکتر به نظر می رسد. برای جلوگیری از این امر، از سایه های روشن و کاملا تیره خودداری کنید و رنگ های قهوه ای تیره یا خاکستری را انتخاب کنید.

سایه چشم را روی پلک بزنید

با استفاده از یک برس سایه چشم صاف، ابتدا رنگ پایه را به پلک های خود بزنید. این سایه را به خوبی روی پلک بالایی و کناره های چشم ترکیب کنید تا تغییر رنگ تدریجی با رنگ زمینه پوست ایجاد شود، توجه داشته باشید که انتخاب رنگ لنز چشم نیز در این آرایش بسیار مهم است. در غیر این صورت سایه شما بسیار مصنوعی می شود.

برای بزرگتر نشان دادن چشم ها، بهتر است این سایه را در نواحی پشت چشم و نزدیک ابروها بزنید. به این ترتیب این توهم بصری ایجاد می کنید که پلک شما بزرگتر است و در نتیجه چشمان شما نیز بزرگتر به نظر می رسد. این تکنیک به ویژه برای افرادی که پلک های افتاده یا چشم های پف کرده دارند موثر است.

لاک مات را بزنید

سپس، ظاهر خود را با یک روکش مات تقویت کنید. یک سایه تاریک هماهنگ را انتخاب کنید. این سایه باید یک یا دو درجه تیره تر از سایه پایه باشد. از برس برای پاک کردن این سایه در گوشه بیرونی چشم استفاده کنید. برای این کار سایه را با حرکات دایره ای کوچک به پشت پلک بزنید و سپس به سمت مرکز پلک حرکت کنید.

لاک مات را بزنید

برای تشدید رنگدانه پشت پلک، لایه های اضافی سایه چشم را با همین تکنیک روی پلک بزنید. هنگامی که مرز بین سایه پایه و رنگ مات به خوبی ترکیب شد، می توانید به مرحله بعدی بروید.

از برجسته سازی استفاده کنید

در نهایت، یک سایه روشن و خنثی که یک یا دو درجه از همه آنها روشن تر است سایه چشم پشت چشم این است، استفاده کنید. این سایه را از قسمت تا شده چشم تا استخوان ابرو بزنید. این سایه روشن به ایجاد یک آرایش کامل و تمیز کمک می کند و ترکیب سایه ها را تکمیل می کند. برای درخشندگی بیشتر، هایلایت را به گوشه داخلی چشم بزنید تا عمق بیشتری به چشم ها بدهید.

آرایش را به خوبی ترکیب کنید

مهمترین اصل برای ایجاد یک سایه چشم دودی ایده آل، ادغام بین سه سایه است. بزرگ‌ترین اشتباهی که بیشتر مردم هنگام ایجاد سایه‌های دودی مرتکب می‌شوند، ترکیب نکردن کامل آن‌ها است. اگر سایه های دودی خود را به خوبی با هم ترکیب نکنید، فضای پشت چشمان شما سیاه می شود و هیچ زیبایی نخواهد داشت. برای جلوگیری از چنین شرایطی می توانید از برس های نرم استفاده کنید. باید این سایه ها را طوری ترکیب کنید که هیچ خط مشخصی بین سه رنگ وجود نداشته باشد.

خط چشم را بکشید

قبل از رفتن به چشم خطی خودتان بروید، آرایشگران توصیه می کنند با کمک سایه مشکی یک خط نازک پشت پلک بکشید. این به شما کمک می کند شکل کلی خط چشم خود را تعیین کنید. در نتیجه بعد از زدن خط چشم مایع یا ژلی خرابکاری نمی کنید. هنگامی که از فرم خط چشم خود راضی شدید، آن را با کمک خط چشم ژلی تکمیل کنید. اطمینان حاصل کنید که از خط چشم برای هر دو پلک بالا و پایین استفاده می کنید. باریک یا پهن بودن خط چشم شما به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد.

اگر می خواهید آرایش و زیبایی شما سبک باشد، بهتر است به جای خط چشم ژلی یا ماژیک از خط چشم مدادی استفاده کنید. اگر خط چشم گربه ای را دوست دارید، خط چشم مایع بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. همچنین فراموش نکنید که شما در انتخاب رنگ خط چشم خود کاملا آزاد هستید. پس این رنگ را متناسب با آرایش خود انتخاب کنید. خط چشم مشکی ظاهری دودی و چشمگیر به شما می دهد. از طرف دیگر، خط چشم قهوه ای تیره می تواند چشمان شما را کمی بزرگتر نشان دهد.

آرایش را کامل کنید و سپس به سراغ ریمل بروید!

آرایشگران توصیه می کنند که ریمل را به عنوان آخرین قسمت آرایش در نظر بگیرید. به این ترتیب سایر پودرهای استفاده شده به مژه ها نمی چسبند و می توانید ظاهری تمیز و ظریف را تجربه کنید. همچنین بهتر است پلک های پایینی را قبل از مژه های بالایی ریمل بزنید. در غیر این صورت، وقتی ریمل را روی پلک پایین می‌زنید، احتمالاً مقداری از ریمل پلک بالایی به پشت چشم مالیده می‌شود.

اگر مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کرده باشید، اکنون یک سایه چشم دودی براق، زیبا و جذاب دارید. زیبایی این آرایش در این است که به راحتی می توانید رنگ یا شدت رنگدانه ها را تغییر دهید. شما می توانید آرایش منحصر به فرد خود را با کمی تمرین ایجاد کنید. در زیر پنج مدل آرایش چشم دودی را معرفی می کنیم که به راحتی می توانید از آنها الهام بگیرید.

معرفی 5 سایه چشم پرطرفدار و دودی

معرفی 5 سایه چشم پرطرفدار و دودی

سایه چشم دودی براق

این سایه چشم دودی روشن به لطف سایه های نقره ای براقی که روی پلک و در امتداد خط مژه پایینی اعمال می شود بسیار جذاب است. این سبک آرایش برای افرادی با چشمان کوچک ایده آل است. بهتر است مقداری سایه چشم روشن یا مات را زیر استخوان ابرو و گوشه های داخل چشم بزنید تا نور و عمق چشم به چشم بازگردد.

سایه چشم دودی کلاسیک

تصویر بالا نمونه کاملی از سایه چشم دودی کلاسیک را نشان می دهد. سایه‌های چشم کاملاً با هم ترکیب می‌شوند، خط چشم در امتداد خط مژه پایین کشیده می‌شود و مژه‌های بلند چشم‌ها را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

سایه چشم دودی تیره

اگر می خواهید آرایش موثری داشته باشید و یک تراژدی را کامل کنید، تمام رنگ های خنثی یا حتی متوسط ​​را کنار بگذارید و به سراغ رنگ های تیره مانند سیاه آنتراسیت یا قهوه ای بسیار تیره بروید. این رنگ های تیره را به عنوان سایه چشم پایه خود انتخاب کنید. این آرایش چشم بسیار تیره است و می توانید با کمک سایه های روشن تر روی پلک، بازی نور و سایه را تکمیل کنید. استفاده از مژه های بلند را فراموش نکنید تا چشمان خود را بزرگتر نشان دهید.

سایه چشم دودی رنگی

سایه چشم دودی نباید همیشه از سایه های بسیار تیره تشکیل شود و آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است صحت این جمله را ثابت می کند. برای ایجاد ظاهری زیبا و جذاب می توانید از سایه های سبز، آبی، بنفش و حتی قرمز استفاده کنید. برای این کار ابتدا آرایش تک رنگ را انتخاب کنید. یک رنگ را انتخاب کنید و یک تناژ متوسط ​​برای پلک، یک تناژ تیره برای لایه سایه چشم مات و یک تناژ روشن از همان رنگ برای هایلایت انتخاب کنید.

حداقل سایه چشم دودی

اگر زیاد آرایش را دوست ندارید، می توانید از سایه چشم دودی مینیمال استفاده کنید. برای این کار باید تناژهای روشن انتخاب کنید و برای قسمت مات تناژهای خیلی تیره انتخاب نکنید. همچنین از کشیدن خط چشم پهن یا استفاده از سایه برای کشیدن خط چشم خودداری کنید. توصیه می کنیم در چنین مواقعی خط چشمی با رنگ روشن تر انتخاب کنید.

توجه: این یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.4 / 5 – (20 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید