آشنایی با عوارض احتمالی میکرونیدلینگ پوست صورت


راهنمای مطالعه

میکرونیدلینگ صورت یکی از جدیدترین روش هاست جوان سازی پوست و ناوشکن جای زخم و جوش در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. تاریخچه این روش به مصر باستان برمی گردد و اساس آن وارد کردن سوزن در آن می باشد پوست است. این روش را می توان یکی از مقرون به صرفه ترین و محبوب ترین روش های جوانسازی پوست دانست که برای افراد در سنین مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. نکته اینجاست که بسیاری از مردم نگران عوارض جانبی انجام این روش از قبل هستند و به این فکر می کنند که بعد از انجام آن چه اتفاقی ممکن است برایشان بیفتد.

نگرانی در مورد عوارض میکرونیدلینگ زمانی افزایش می یابد که با فردی مواجه می شوید که این کار را در یک کلینیک نامعتبر تحت نظارت شخصی انجام داده است. این فرد احتمالاً درد و عوارض جانبی را تجربه می کند و به شما هشدار می دهد که هرگز به این روش مراجعه نکنید. سوال اینجاست که آیا واقعا میکرونیدلینگ به همان اندازه که این افراد می گویند خطرناک و ترسناک است؟ در این مقاله می خواهیم اثرات میکرونیدلینگ صورت را به صورت کاملا واضح و شفاف بررسی کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل و بدون نگرانی این کار را انجام دهید.

میکرونیدلینگ چیست؟

اساس این روش قرار دادن سوزن های بسیار ظریف در بافت های بین پوست است. این سوزن ها می توانند چسبندگی بافت ها را کاهش داده و چین و چروک های ایجاد شده در نواحی مختلف صورت را باز کنند. علاوه بر این، می توان از آن برای تحریک سلول های کلاژن ساز و ترمیم بافت های آسیب دیده استفاده کرد. در واقع این سوزن ها نوعی شوک به سلول های پوست وارد می کنند که باعث تحریک تولید می شود کلاژن و تاثیر بسزایی در جوش را رفع کنیدآکنه، جای زخم و روشن یا روشن شدن پوست.

میکرونیدلینگ صورت

شایع ترین عوارض میکرونیدلینگ صورت

تحریک سلول های پوست و ورود مواد خارجی به بافت های آن عامل اصلی بروز عوارض در روش های جوانسازی و ترمیم پوست از جمله میکرونیدلینگ است. شدت این عوارض بستگی به نوع پوست هر فرد، میزان حساسیت، میزان مواد، سن و درمان دارد و البته مراقبت های قبل و بعد از آن نیز می تواند در شدت عوارض موثر باشد. . در این قسمت به توضیح عوارض میکرونیدلینگ می پردازیم و در قسمت بعدی راهکارهایی برای کاهش عوارض و رفع آن ها در اختیار شما قرار می دهیم.

قرمزی پوست

قرار دادن سوزن های ریز میکرونیدلینگ در بافت پوست و تحریک سلول های آن می تواند باعث قرمزی پوست هم در ناحیه تحت درمان و هم در سایر نواحی صورت شود. افرادی که پوست حساس و آسیب دیده دارند معمولا قرمزی پوست بیشتری را تجربه می کنند. اما این زمان اغلب چند روز بیشتر نیست. متخصصان کاخ سفید برای کاهش قرمزی پوست پس از میکرونیدلینگ استراحت دادن به پوست را توصیه می کنند. در واقع باید بعد از یک جلسه میکرونیدلینگ به خانه بروید و استراحت کنید تا پوست بتواند بدون هیچ فشاری بافت های خود را ترمیم کند.

التهاب و حساسیت پوست

تحریک پوست توسط سوزن های میکرونیدلینگ باعث ترشح ماده ای به نام هیستامین در بافت های آن می شود که پوست را ملتهب می کند. این نیز کاملا طبیعی است و نشان می دهد که بافت ها و سلول های صورت شما سالم هستند. نکته این است که تا زمانی که التهاب پوست به طور کامل از بین برود باید از نور مستقیم خورشید و گرمای مستقیم خودداری کنید. پس از انجام میکرونیدلینگ تا 3 روز از خانه خارج نشوید یا صورت خود را خیلی خوب بپوشانید تا نور خورشید به آن نرسد. بعد از این مدت حتما از ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.

التهاب پوست بعد از میکرونیدلینگ

زخم های ریز

سوزن های میکرونیدلینگ به عمق پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد زخم های کوچک زیادی در سطح پوست می شوند. این زخم ها پس از چند روز به طور کامل بهبود می یابند و اثری روی پوست باقی نمی گذارند. نکته ای که باید در نظر داشت این است که پس از انجام این عمل نباید زخم ها را دستکاری کنید یا در محیطی پر از گرد و غبار و کثیفی قرار بگیرید. این می تواند باعث عفونی شدن زخم ها یا باقی ماندن جای زخم روی پوست شما شود.

خشک کردن ناحیه درمان

اگر اندازه سوزن به درستی انتخاب نشود، بافت های پوست کشیده می شوند که باعث ایجاد خشکی در ناحیه درمان می شود. این جای نگرانی نیست. زیرا با استفاده از کرم های مرطوب کننده و متعادل کننده که آبرسانی کافی را فراهم می کنند می توان آن را از بین برد.

تورم ناحیه درمان

با توجه به اینکه هدف اصلی میکرونیدلینگ ایجاد آسیب کنترل شده به لایه بالایی پوست برای تحریک لایه های زیرین و ترمیم بافت های آسیب دیده است، تورم یکی از عوارض طبیعی این روش خواهد بود. در واقع، تورم نشان می‌دهد که سلول‌های ایمنی پوست شما بیدار شده‌اند و تلاش می‌کنند با پمپاژ خون بیشتر به نواحی تحت درمان با اثرات مواد خارجی مقابله کنند. این همان چیزی است که پوست شما را جوان و شاداب می کند و آسیب های آن را از بین می برد.

احتمال آلرژی

با توجه به اینکه سوزن های میکرونیدلینگ ساختار فلزی دارند، افرادی که به فلزات حساس هستند کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند. این افراد پس از استفاده از این روش دچار حساسیت می شوند و آسیب جدی به ساختار پوست آنها وارد می شود. به همین دلیل است که پزشکان کاخ سفید مراجعین را از نظر هرگونه واکنش آلرژیک معاینه می کنند تا از سلامت آنها پس از عمل مطمئن شوند.

میکرونیدلینگ درمارولر

عوارض نادر میکرونیدلینگ صورت

اگر برای انجام میکرونیدلینگ صورت به مراکز و کلینیک های معتبری مراجعه می کنید که پزشکان آن تخصص و مهارت کافی برای انجام این کار دارند، جای نگرانی از بابت عوارض نیست. در واقع موارد ذکر شده در این قسمت بسیار نادر است و تنها در صورتی رخ می دهد که فرد میکرونیدلینگ انجام داده باشد.

رنگ آمیزی (پیگمانتاسیون)

قبل از انجام میکرونیدلینگ، یک پزشک مجرب پوست شما را از نظر جوش، آکنه یا هر آسیب فعال دیگری معاینه می کند و در صورت پیدا شدن، درمان آکنه و آکنه آغاز می شود. ضایعات فعال روی پوست توسط میکرو سوزن ها تحریک می شوند و با افزایش میزان باکتری به سطح پوست گسترش یافته و آسیب می بینند.

افزایش جوش، آکنه و سایر ضایعات پوستی می تواند سلامت آن را به خطر بیندازد و باعث ایجاد لک هایی روی پوست شود که مادام العمر باقی می ماند و به راحتی قابل پاک شدن نیست. اگر برای این کار به مکان غیر قابل اعتمادی مراجعه کنید، این موضوع بررسی نمی شود و ممکن است زیبایی شما آسیب جدی ببیند.

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث ایجاد لک های پوستی بعد از میکرونیدلینگ شود، فشار زیاد دست هنگام حرکت درمارولر و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. با مراجعه به کلینیک کاخ سفید خیالتان از بابت اول راحت است و مطمئن هستید که فشار دستگاه نه آنقدر زیاد است که به پوست شما آسیب برساند و نه آنقدر کم است که تاثیری در جراحات وارده نداشته باشد. استفاده از ضدآفتاب ها مشکل دوم را نیز حل کرده و درخشندگی و لطافت ساختار پوست شما را حفظ می کند.

عفونت ناحیه درمان

جدی ترین عارضه ای که پس از انجام میکرونیدلینگ در یک مرکز غیر قابل اعتماد رخ می دهد، عفونت زخم است. اگر سوزنی که وارد بافت زیر پوست می شود به خوبی ضدعفونی نشده باشد یا محیط انجام این کار بهداشتی نباشد، ممکن است پس از انجام کار، زخم های سوزن های ظریف عفونی شده و دچار مشکلات جدی شوید. نکته دیگر اینکه پاکسازی نادرست پوست قبل از این عمل و وجود آلودگی هایی مانند لوازم آرایشی، گرد و غبار و روی روی آن می تواند باعث آلودگی بافت های زیر پوست و در نهایت عفونت شود.

قرمزی پوست در حین میکرونیدلینگ

ایجاد زخم های عمیق

درمارولر دستگاهی است که از میکرونیدلینگ استفاده می کند. بر روی این دستگاه سوزن هایی با اندازه های مختلف قرار داده شده است که می تواند به اعماق مختلف پوست نفوذ کند. عمق نفوذ سوزن ها بسته به نوع پوست و شدت آسیب متفاوت است و باید از سوزن هایی با اندازه مناسب استفاده کرد. اگر سوزن انتخاب شده برای فرد دارای عمق نفوذ زیادی باشد می تواند زخم های عمیقی در پوست ایجاد کند که آثار آن همیشه باقی خواهد ماند. این معمولاً به دلیل رفت و آمد تکنسین به مراکز غیر قابل اعتماد اتفاق می افتد.

خراش

یکی دیگر از عارضه های ناشی از بی اطلاعی تکنسین میکرونیدلینگ، خراشیدگی پوست است. انتخاب نامناسب اندازه سوزن ها یا حرکت دادن آنها روی پوست با فشار زیاد می تواند باعث این مشکل شود. در واقع در حین این عمل درمارولر باید بارها و بارها بر روی پوست مالیده شود و در صورت عدم انتخاب سوزن های مناسب، خراش هایی ایجاد می شود که بهبودی آنها زمان زیادی می برد.

برای کاهش عوارض میکرونیدلینگ چه کنیم؟

مراقبت های قبل و بعد از درمان چیزی است که می تواند اثرات میکرونیدلینگ را کاهش دهد و خیلی سریع از بین برود. در زیر لیستی از برخی از مهم ترین محصولات مراقبتی آورده شده است.

  • قبل از میکرونیدلینگ پوست را کاملا تمیز کنید تا از نفوذ آلودگی های سطحی به بافت های زیرین جلوگیری شود. پاکسازی پوست همچنین به جذب مناسب مواد کمک می کند.
  • اگر داروهای خاصی مصرف می کنید، ضایعات یا ضایعات پوستی فعال دارید، یا سابقه آنها و سابقه پزشکی دارید، به طور کامل با پزشک خود صحبت کنید.
  • 2 تا 3 هفته قبل از انجام این کار استفاده از لایه بردارهای طبیعی و شیمیایی را متوقف کنید. این مواد باعث نازک شدن پوست و کاهش اثر میکرونیدلینگ می شوند.
  • بعد از میکرونیدلینگ، غذاهایی بخورید که به بهبود زخم و التهاب کمک می کند.
  • از داروهای ضد التهابی مانند ادویل و بروفن استفاده نکنید.
  • تا یک هفته از فعالیت هایی که باعث تعریق بیش از حد پوست می شود خودداری کنید.
  • هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب حاوی روی استفاده کنید.
  • هرگز زخم های کوچک میکرونیدلینگ را دستکاری نکنید یا از پمادها یا داروهای موضعی برای درمان آنها استفاده نکنید.
  • تا زمانی که زخم های میکرونیدلینگ به طور کامل بهبود نیافته اند از محصولات مراقبت اسیدی استفاده نکنید.

توجه داشته باشید آنچه باعث موفقیت شما در میکرونیدلینگ یا هر روش زیبایی و جوانسازی می شود مراجعه به کلینیک معتبر است. در این مقاله تعدادی از عوارض جانبی که ممکن است در اثر انجام این کار توسط یک فرد بی تجربه ایجاد شود را شرح داده ایم. بنابراین توصیه می کنیم برای یافتن یک کلینیک معتبر وقت بگذارید و تحقیقات خوبی انجام دهید.

ما در کلینیک کاخ سفید با بهترین پزشکان کشور کار می کنیم و کلینیک را به بهترین و به روزترین تجهیزات مجهز می کنیم. با این حساب می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که با انجام میکرونیدلینگ در این کلینیک به نتایج دلخواه دست خواهید یافت و البته نیازی به نگرانی در مورد عوارض آن نخواهید بود. با بررسی نمونه کارها در سایت و یا مراجعه حضوری به کلینیک و بررسی امکانات، تجهیزات و کار پزشکان می توانید از این موضوع مطمئن شوید و با پرداخت هزینه های مناسب و مناسب، جوانی و شادابی را به چهره خود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید