آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو


آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو

سخنگوی وزارت حراست با اشاره به روند بهبود شاخص های رشد صنعت خودرو از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت حراست خبر داد.


به گزارش ایلنا، امید قالیباف در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودرو مشهد گفت: تعیین حقوق ورودی کالا یک سیاست تجاری است و از عوامل تعیین کننده آن می توان به میزان حمایت از صنایع داخلی و حفظ محیط زیست اشاره کرد. برخی از گروه های هدف و مربوط به عرضه است کسری بودجه وجود ندارد. وی در پاسخ به انتقاد از تعرفه شناور خودروهای وارداتی بر این نکته تاکید کرد و اظهار داشت: این موضوع باید تبیین شود که در وهله اول نباید تعرفه واردات خودرو با هدف ارائه رقم مربوطه تعیین شود. در قانون بودجه اما هدف حمایت از دهک های کم درآمد و متوسط ​​برای خرید است. این یک ماشین است. وی ادامه داد: منظور از تعرفه های تعریف شده پس از تعیین قیمت نهایی در بورس کالا عدم ایجاد هرج و مرج تعرفه ای و فضای غیرشفاف برای واردکنندگان است و به زودی این موضوع در آیین نامه اجرایی مشخص خواهد شد.


سخنگوی وزارت امنیت با بیان اینکه تولید خودرو رشد کرده است، تصریح کرد: اجرای 9 طرح تحول صنعت خودرو ثبات را در تولید و اصلاح مکانیزم ها و تامین قطعات به ارمغان آورده است که یکی از مهمترین عوامل رشد در این بخش بر اساس اطلاعات کدال، در 5 ماهه امسال شاهد رشد 24 درصدی تولید ایران خودرو و 3 درصدی در سایپا بوده ایم.


وی افزود: صدور 230 میلیون کد ردیابی برای قطعات خودرو و 130 هزار شناسه که از عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی به بازار جلوگیری می کند از دیگر اقدامات تحول آفرین وزارت حراست در این زمینه است.


مشاور وزیر صمت با اشاره به نمایش نتایج خودروسازان داخلی در بیست و دومین نمایشگاه خودرو مشهد خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه شاهد حرکت صنعت خودرو به سمت ساختارها و پلتفرم های مشترک هستیم که این هماهنگی و هماهنگی است. هم افزایی بین شرکت های خودروسازی مختلف اعم از خصوصی و دولتی باعث کاهش قیمت و افزایش کیفیت خودرو می شود.


قالیباف همچنین افزود: بر اساس این طرح، خودروهای ارزان قیمت تولید داخل در نیمه دوم سال آینده به بازار عرضه می شود.


وی در پایان از زحمات مدیرعامل و کارکنان شرکت نمایشگاه های بین المللی مشهد که زمینه برگزاری نمایشگاه و نمایشگاه خودروسازان را فراهم کرده اند قدردانی کرد.


لازم به ذکر است بیست و دومین نمایشگاه خودرو مشهد با حضور چند شرکت و شرکت خارجی از خراسان رضوی و استان های تهران، سمنان، فارس، آذربایجان غربی و شرقی، کرمان، قزوین، اصفهان و مازندران برگزار شد.


حوزه فعالیت شرکت کنندگان در این نمایشگاه خودروسازان و مجموعه ها، خودروسازان سبک و سنگین و خودروهای قدیمی است.


این نمایشگاه در 20000 متر مربع فضای نمایشگاهی و در سالن های فردوسی، مفاخر، عطار و در فضای باز نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید