آمادگی داشته باشید تا پایان هفته تمامی دستگاه های امدادی استان در کنار سواحل و رودخانه ها نباشند.


    آمادگی داشته باشید تا پایان هفته تمامی دستگاه های امدادی استان در کنار سواحل و رودخانه ها نباشند.

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و استانداری بلوچستان گفت: سامانه بارشی جدید که از اول مردادماه وارد سیستان و استان بلوچستان شد تلفات جانی نداشت و تا پایان هفته جاری تمامی نیروهای امدادی و خدمات رسان و نیروی انسانی در حال حاضر هستند. در انتظار.


علیرضا شهرکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: سطح هشدار هوای استان از نارنجی به قرمز تغییر کرده و در حال حاضر شرایط استان از امروز تا پایان هفته در آماده باش است و بر این اساس مرخصی در سال جاری لغو شده است. تمامی دستگاه های اجرایی، ماموریت ها به پایان رسیده و تمامی نیروها و تجهیزات انسانی در حالت تعلیق هستند.


وی بیان کرد: تمامی اطلاعیه ها به مراجع شهرستانی و استانی ارسال شده است و ادارات پشتیبانی باید در چند حوزه توجه ویژه داشته باشند.


وی افزود: در جلسات مدیریت بحران استان مقرر شد شهرهای خاصی تعریف شود یعنی شهرهایی مانند ایرانشهر از مناطق کمتر برخوردار مانند بمپور، دلگان و حتی بزمان حمایت کنند.


شهرکی گفت: مطمئنا تذکرات لازم از طریق ائمه جمعه، بزرگان، ریش سفیدان و درجات مختلف داده می شود که تاکنون انجام شده و بر شدت آن افزوده خواهیم شد.


وی در ادامه بیان کرد: انتظار داریم گروه های رسانه ای استان که در فضای مجازی یا واقعی فعالیت می کنند در ارائه اطلاعات مورد نیاز برای کاهش آسیب ها با ما همراهی کنند.


وی افزود: مردم بدانند از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، در حاشیه رودخانه ها زندگی نکنند و حتی به دلیل مواج بودن دریا به ساحل نزدیک نشوند.


مدیرکل مدیریت بحران کشور تصریح کرد: نیروهای پلیس در صورت عدم رعایت این پروتکل ها اقدامات لازم را برای جلوگیری از خطرات احتمالی جانی و مالی انجام دهند.


وی گفت: ماشین آلات و تجهیزات امداد و نجات در حالت آماده باش هستند و تا عادی شدن وضعیت استان هر روز جلسات مدیریت بحران در شهرستان ها و مرکز شهر برگزار می شود.


شهرکی در ادامه گفت: بارندگی ها از روز شنبه در استان آغاز شد و 50 و 70 میلی متر بارندگی داشتیم که خسارت پس از جمع بندی به مردم گزارش می شود و خوشبختانه تاکنون تلفات جانی نداشته است.


وی افزود: شدت بارندگی در نقاط مختلف بسته به پدیده موسمی متفاوت است اما در ارتفاعات جنوبی استان بیشتر است. قدرت این سامانه به حدی است که بارندگی در مرکز و شمال استان زیاد نیست.


خسارات ناشی از بارندگی به راه های روستایی


فرماندار سراوان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: یکم مردادماه بارندگی های پراکنده شدیدی در منطقه داشتیم و در سراوان میزان بارندگی در روز گذشته 14 میلی متر، در اسفندک 5 میلی متر در شهرستان لا بود. از سوبان سراوان 1 میلی متر و به کله غازان 3.5 میلی متر بارندگی داشتیم.


سعید تجلیلی گفت: در تیرماه میزان بارندگی در سراوان 9.8 میلی‌متر، محمدی 6 میلی‌متر، سیرکان 31 میلی‌متر، زهک 38 میلی‌متر، اسفندک 63 میلی‌متر و برخی شهرستان‌ها نیز همین میزان بارندگی داشته‌اند.


وی افزود: بیشتر جاده های مناطق بام پشت بر اثر بارندگی آسیب دیده و برای تردد مردم مشکل ایجاد کرده است و گروه های راهسازی و حمل و نقل ما در منطقه حضور دارند و از تمام ماشین آلات بخش خصوصی استفاده کرده اند. مشکلات در حال رفع شدن است اما از آنجایی که دامنه کار زیاد است و بارندگی ها در بعضی جاها متمرکز و در بعضی جاها کمتر و در بعضی جاها یک جا باران می بارد، بعضی نقاط بیشترین آسیب را می بینند. .


شکستگی تیرهای برق بر اثر وزش باد شدید در نقاط مختلف سراوان


تگلیلی افزود: در حوزه ارتباطات نیز به دلیل بارندگی های اخیر قطعی داشته ایم، برخی از تیرهای برق به دلیل شدت وزش باد در نقاط مختلف از جمله شمس آباد و بام مشت شکسته شده است.


وی افزود: در نقاطی از سراوان مانند جهاد آباد، بخش، محمدی و… منازل آب گرفتگی داشته ایم که در پایین شهر قرار داشتند و از جاده های اصلی دور بودند.


10 مورد ریزش سقف و دیوار منازل در سراوان


سعید تجلیلی گفت: 10 مورد ریزش سقف و دیوار منازل در سراوان بر اثر بارندگی رخ داد که نیروهای امدادی و هلال احمر به محض اطلاع در محل حاضر شدند و خدمات لازم را ارائه کردند.


وی افزود: به مناطق روستایی و شهری سراوان کمک رسانی شده و هر جا که نیاز به اطلاع رسانی باشد توسط بخشداران و دهیاران انجام شده و در حال حاضر مشکل خاصی در سراوان گزارش نشده است.


فرماندار سراوان در ادامه گفت: در حوزه راه نیز برخی راه های روستایی دارای مشکلاتی هستند که در صورت بهبود شرایط جوی به سرعت برطرف می شود و سامانه جدید بارشی از روز شنبه وارد استان و از روز پنجشنبه از استان خارج می شود.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید