آمریکا باید از استفاده از ادبیات مبهم در متن فاصله بگیرد


آمریکا باید از استفاده از ادبیات مبهم در متن فاصله بگیرد

وزیر امور خارجه با بیان اینکه برای دستیابی به یک توافق خوب و باثبات جدی هستیم، تاکید کرد: آمریکا باید از استفاده از ادبیات مبهم در متن فاصله بگیرد تا هر چه زودتر به توافق برسد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان و وانگ یی، یکی از اعضای شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی درباره مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی و رایزنی درباره رفع تحریم ها گفت وگو کردند.

بر اساس مذاکرات اخیر معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه پکن، وزرای امور خارجه ایران و چین آخرین وضعیت اجرای برنامه همکاری راهبردی جهانی را بررسی کردند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه همچنان برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و با ثبات جدی هستیم، گفت: آمریکا باید از استفاده از ادبیات مبهم در متن فاصله بگیرد تا هر چه زودتر به توافق برسد.

وزیر امور خارجه چین در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن ابلاغ سلام رئیس‌جمهور چین به رئیسی، بر علاقه پکن به گسترش بیشتر روابط تهران و پکن تاکید کرد.

وانگ یی توسعه روابط دوجانبه را مطابق با منافع دو کشور توصیف و بر اجرای برنامه جامع همکاری دو کشور بدون توجه به جهت گیری تحولات بین المللی تاکید کرد.

وی با اشاره به دیدگاه مشترک دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی، از حمایت طرف ایرانی از مشارکت چین در فرمت آستانه استقبال کرد و آمادگی کشورش را برای ایفای نقش فعال در برقراری ثبات و صلح در سوریه اعلام کرد.

وزیر امور خارجه چین با رد یکجانبه گرایی در صحنه بین المللی و حمایت از خواسته های منطقی ایران در مذاکرات هسته ای، حق ایران را برای کسب حقوق قانونی دانست.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید