آموزش تصویری تمیز کردن میگو


آموزش تصویری تمیز کردن میگو


به گزارش ایلانا، به دلیل سختی تمیز کردن میگو، اکثر ما تا زمانی که میگو آماده هستند از خوردن آنها اجتناب می کنیم. میگوها را تمیز کنید خام یا پخته اساساً شامل چند مرحله است که کار را آسان تر می کند. هر نوع میگو که دارید، می توانید با روش ساده ای که در این قسمت به شما می گوییم، نحوه تمیز کردن آنها را یاد بگیرید.


ویژگی های میگوی تازه و سالم


تازه بودن میگوها را چک کنید، همه میگوها باید بین 32 تا 38 درجه در یخچال نگهداری شوند.


میگوی خام را باید ظرف 48 ساعت پس از خرید خورد، در حالی که میگوی پخته شده را می توان در عرض 5-7 روز خورد، میگوی منجمد را معمولاً می توان برای 5-6 ماه نگه داشت.


میگو


میگوی پخته شده باید سفت و به رنگ صورتی روشن باشد و بوی ماهی نداشته باشد.بعضی از میگوهای پخته شده سر و پاها و پوست آنها چسبیده است.


میگوی خام باید سفت، شفاف و کمی براق و بدون بوی قابل توجه باشد. اغلب، میگو خام با پاها و پوست و اغلب سر است.


میگوهای منجمد، پخته یا خام باید قبل از شروع فرآیند تمیز کردن در یخچال نگهداری شوند. همچنین می‌توانید تعداد میگوهایی را که می‌خواهید استفاده کنید، در یک کاسه آب سرد قرار دهید تا یخ‌ها آب شود، یعنی فقط ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا یخ‌زدایی میگوها انجام شود.


شناسایی میگوی سالم


برای تمیز کردن میگو چه کنیم؟


میگوها را بشویید


میگوها را در یک سبد مناسب قرار دهید و با آب سرد کاملا بشویید. همانطور که تمیز می کنید، رنگ، بو و غیره میگو را بررسی کنید. فراموش نکنید که میگوها را با آب سرد بشویید و یخ زدگی آنها را از بین ببرید. میگوها را در آب داغ قرار ندهید زیرا خیلی سریع می پزند.


میگوها را بشویید


سر میگو را از بدن آن جدا کنید


سر را بین انگشت سبابه و شست قرار دهید تا بدن را ببیند، با دست دیگر بدن را محکم بگیرید. سر را خم کنید و بچرخانید تا از بین برود. برخی از افراد ترجیح می دهند هنگام پختن سر میگو را بخورند. طعمش خوبه ولی اگه اذیتت کرد اول سرشو جدا کن.


سر میگو و زباله ها را در یک کیسه پلاستیکی جداگانه بریزید و بعد از اتمام کار سریع آن را بیرون بیاورید، زیرا اگر باقی بماند باعث ایجاد بو می شود. در صورت تمایل می توانید سر میگو را برای تهیه غذاهای دریایی خانگی ذخیره کنید.


سر میگوها را بردارید


پاها را از هم جدا کنید


پس از برداشتن سر، شکم را بلند کرده و در مقابل خود قرار دهید. با نوک انگشتان پاها را محکم بگیرید و به سمت دم بکشید و از هم جدا کنید. آنها باید به اندازه کافی به راحتی جدا شوند، اما ممکن است نتوانید همه آنها را به یکباره بردارید، در این صورت دوباره سعی کنید و هر پا را جداگانه بکشید.


میگوها را پوست بگیرید


در این مرحله، بسته به اینکه میگوی خام یا پخته دارید، چند راه متفاوت وجود دارد. رایج ترین روش لایه برداری پوست از جایی است که پاها برداشته می شوند. با یک چاقوی کوچک پوست را جدا کنید و میگوها را به قطعات کوچک برش دهید. اگر ترجیح می دهید، می توانید از جایی که سرش جدا شده شروع کنید و پوسته را از لبه میگو جدا کنید.


از طرف دیگر، می‌توانید از یک چاقو برای بریدن لبه منحنی میگو استفاده کنید، جایی که رگ سیاه روی پوسته جدا می‌شود و آن را از هر طرف جدا می‌کند. از آنجایی که باید رگ میگوی خام را بردارید، این روش برای میگوی خام رایج است.


میگوها را پوست بگیرید


دم را از میگو جدا کنید (اختیاری)


بیشتر اوقات میگو با دم پخته می شود و بسته به روشی که می خواهید بپزید، بهتر است دم آن را بردارید. اگر مشکل دارید، می توانید از یک چاقوی کوچک در قسمت زیرین دم استفاده کنید تا کار را راحت تر کنید.


رگ تیره را بردارید


در امتداد پشت میگو یک رگ تیره وجود دارد که مجرای روده میگو است. این کار را به راحتی با یک چاقوی تیز انجام دهید، تا زمانی که به رگ نرسیده اید نیازی به برش عمیق ندارید.


رگ را با نوک چاقوی مشکی بردارید سپس با انگشتان خود بگیرید و به سمت دم میگو عقب بکشید، باید به راحتی جدا شود. مطمئن شوید که همه جدا هستند.


میگوها را تمیز کنید


نگهداری میگو


میگو را به درستی نگهداری کنید:


  • میگوها را در آب سرد بشویید تا قسمت های شل یا کثیف از بین برود. معمولاً بهتر است میگوهای خام را بلافاصله بعد از تمیز کردن آنها بپزید یا می توانید آنها را تا 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا بخواهید آنها را بپزید.

  • میگو را باید در یخچال، بین 32 تا 38 درجه فارنهایت، درب بسته یا در ظرف دربسته نگهداری کنید.

  • دستور العمل های زیادی برای تهیه میگو وجود دارد، اما قبل از کباب کردن یا کباب کردن آنها، چند دقیقه طول می کشد تا آنها را آماده کنید. این روند در میگوی تازه و منجمد تقریباً یکسان است.

  • میگو قبل از تمیز کردن منجمد شد آبنمک میگو را خیس کنید تا خنک شود.


منبع: نمناک


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید