آیا با تبخال تناسلی امکان بارداری وجود دارد؟ راهنمای بارداری با وجود تبخال تناسلی


باردار شو و مادر شدن یکی از زیباترین چالش های زندگی هر زوجی است. این آرزوی تقریباً هر زوجی است که یک زوج برای گسترش خانواده خود تلاش کنند و نتیجه کار آنها یک فرزند سالم و دوست داشتنی باشد. اما گاهی اوقات موانعی در سر راه وجود دارد که نگرانی های طبیعی زوجین را به استرس زیادی تبدیل می کند. بارداری با تبخال تناسلی و آگاهی از اثرات آن بر باروری و بارداری از جمله آنهاست.

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

با کمک جاده می توانید با اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه باردار شوید. اکنون می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه زن انتخاب کنید. به جزئیات آن دقت کنید.

آیا ویروس تبخال تناسلی خطرناک است؟

بدون مقدمه چینی، باید اشاره کنیم که تبخال تناسلی با خطراتی مرتبط است که بر سیستم تولید مثل زنان تأثیر می گذارد. تبخال یک عفونت ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) است.

توجه داشته باشید که تماس پوست به پوست با فرد آلوده به ویروس می تواند باعث انتقال بیماری شود. همچنین باید اضافه کنیم که پوست مرطوب غشای دهان، اندام تناسلی و مقعد شایع ترین محل های انتقال ویروس هستند. این ویروس از جاهای دیگر مانند پوست و چشم نیز منتقل می شود.

عفونت تبخال تناسلی درمان ندارد و یک بیماری مزمن است. خوشبختانه افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند هیچ علامتی ندارند. اما سایر افراد مبتلا به این بیماری ممکن است علائمی مانند تاول، زخم یا تبخال، ترشحات واژن یا سوزش ادرار داشته باشند. همچنین باید اضافه کنیم که داروها و درمان های خانگی گزینه های درمانی هستند.

حدود 17 درصد از افراد بین 19 تا 49 سال به تبخال تناسلی مبتلا هستند. در حالی که تقریباً 50 تا 80 درصد آمریکایی‌ها تبخال دهانی دارند (این داده‌ها دقیق نیستند زیرا اکثر مردم تصور می‌کنند که فقط زمانی که تبخال دهانی دارند به تبخال سیمپلکس مبتلا می‌شوند. در نتیجه اقداماتی برای درمان آن انجام نمی‌دهند. «عفونت»).

جالب است بدانید که این بیماری کاملا شایع است اما همچنان این مقاومت در بین افراد وجود دارد که موضوع را با پزشک در میان نگذارند. یکی از نگرانی های خانواده احتمال بارداری با تبخال تناسلی است. بسیاری از زنان نگران این هستند که بارداری با تبخال تناسلی ممکن است با مشکلات و خطرات جدی همراه باشد.

باروری زنان: سعی کنید با تبخال تناسلی باردار شوید

درست است که بیماری های منتقله از راه جنسی مانند سوزاک و کلامیدیا، در صورت عدم درمان می توانند اثرات منفی بر باروری زنان داشته باشند. اما تبخال تناسلی، چه درمان شده باشد و چه نشود، همان اثر منفی را ندارد. این بیماری عفونی دارای علائمی مانند تبخال، تاول در ناحیه تناسلی است که بر اندام های تناسلی زنانه تاثیری ندارد.

توجه داشته باشید که تبخال تناسلی بر میزان باروری تأثیر نمی گذارد و بارداری مشکلی برای تبخال تناسلی ندارد. با این حال، در صورت وقوع، به افرادی که علائم تبخال دارند توصیه می کنیم از رابطه جنسی خودداری کنند.

بیماری های مقاربتی در دوران بارداری

بیماری های مقاربتی در دوران بارداری

اگر یک بیماری عفونی برای شما تشخیص داده شده است، ممکن است مدتی طول بکشد تا باردار شوید. در پایان شیوع، می توانید رابطه جنسی طبیعی داشته باشید.

باروری مردان با وجود تبخال تناسلی

در بالا توضیح دادیم که تبخال تناسلی بر باروری زنان تأثیری ندارد. اما جالب است بدانید که بارداری با تبخال تناسلی در صورت ابتلای مردی به این بیماری با مشکلاتی همراه است. علل ویروس تبخال تعداد اسپرم خود را کاهش دهید تبدیل می شود.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که تبخال با تعداد کم اسپرم در مردان مرتبط است و این رقم زمانی به دست آمد که آزمایش اسپرم مردانه انجام شد. در واقع، تنها اثر ویروس ایجاد علائم است ناباروری مردانه مساله این است.

آیا تبخال تناسلی در بارداری خطرناک است؟

بسیاری از زنان نگران هستند که آیا ابتلا به ویروس تبخال تناسلی تأثیر منفی بر بارداری یا جنین آنها خواهد داشت. تا زمانی که این اولین شیوع بیماری در دوران بارداری نباشد، خطر بارداری برای زن مبتلا به تبخال تناسلی وجود ندارد.

در واقع، با توجه به انجمن سلامت جنسی آمریکا، اگرچه 25 تا 30 درصد از زنان باردار به این ویروس آلوده هستند، کمتر از 0.1 درصد از نوزادان هر سال به تبخال نوزادی مبتلا می شوند.

بد نیست بدانید که تنها خطر واقعی که بارداری زنان را تهدید می کند، یکی از نادرترین انواع ویروس تبخال به نام HHV-6A است که خطر سقط جنین را به همراه دارد. با این حال، بسیاری از زنان باردار با وجود ابتلا به این بیماری، هنوز کار ایمن و سالم را تجربه می کنند.

اگر شما باردار تبخال تناسلی هستید، باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر شما باردار تبخال تناسلی هستید، باید به پزشک مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که اگر حاملگی با تبخال تناسلی رخ داد، لازم است تا قبل از زایمان، درمان های تشخیصی لازم زیر نظر ماما یا متخصص باروری انجام شود تا میزان شیوع این بیماری کنترل شود.

ناگفته نماند که اگر در زمان زایمان در یک دوره اپیدمی هستید، بهترین راه، سزارین برای جلوگیری از تماس کودک با تبخال ایجاد شده در ناحیه واژن. اگر تبخال باز نباشد، زایمان طبیعی با تبخال بی خطر است.

بیایید با شما صحبت کنیم

بسیاری از محققان اشاره می کنند که تبخال تناسلی هیچ خطری برای باروری زنان ندارد. اگرچه در بسیاری از موارد گزارش شده است که این ویروس بر تعداد اسپرم مردان تأثیر می گذارد، برخی از افراد مبتلا به این ویروس نیز بدون به خطر انداختن سلامت مادر یا جنین (به غیر از سایر عوامل مؤثر بر باروری مردان) با تبخال تناسلی باردار شده اند.

خبر خوب این است که با چنین عارضه ای می توانید باردار شوید و بچه دار شوید. بنابراین لازم نیست نگران باردار شدن با تبخال تناسلی باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمام تلاش خود را برای تشخیص بیماری های مقاربتی و ارزیابی علائم خطرناکی که بر باروری، بارداری و زایمان تأثیر می گذارد، انجام دهید.

منبع: پاسخ ناباروری

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید