آیا عفونت واژن باعث نارضایتی می شود؟ (رابطه بین عفونت های واژن و سلامت جنسی) – کاملا جدید


بیماری های تناسلی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بسیاری از زنان، خفیف یا شدید، در سنین مختلف با آن مواجه می شوند. این بیماری ها که الف انواع عفونت های واژن آنها طبقه بندی می شوند و همچنین به سادگی قدرت تأثیرگذاری بر سلامت جنسی زنان را دارند. گفته شد، سوال اینجاست آیا عفونت واژن باعث نارضایتی می شود؟ ؟

وارد اپلیکیشن شوید

تیم سلامت زنان نعناع با طراحی اپلیکیشن نعنا سعی در کاهش بروز انواع عفونت های تناسلی زنانه دارد. بسه با برنامه رایگان Mint را دانلود کنید برای افزایش آگاهی خود با راهنمایی پزشک تیم و اطلاعاتی که طبقه بندی شده است، به صفحه زیر مراجعه کنید.

در اپلیکیشن نعنا می توانید با انواع عفونت ها و روش های درمان آشنا شوید.

در اپلیکیشن نعنا می توانید با انواع عفونت ها و روش های درمان آشنا شوید.

آیا عفونت واژن باعث نارضایتی می شود؟

عفونت واژن یکی از موانع فیزیکی برای داشتن یا ادامه رابطه جنسی است. علائم شایع این مشکل شامل خارش، درد و ترشحاتی است که با جریان منظم و ارگاسم زن تداخل می کند.

در زیر به دو مورد از رایج ترین انواع عفونت ها که دارای یک عامل بازدارنده شدید هستند، خواهیم پرداخت نارضایتی زنان بیشتر می پردازد

واژینیت واژینیت

خارش، سوزش و درد همراه با واژینیت (عفونت واژن) به دلیل تغییر تعادل طبیعی باکتری های مفید در واژن سالم ایجاد می شود. البته دلیل خاصی وجود ندارد که عفونت واژن باعث نارضایتی شود. اما مشکلاتی مانند تغییرات هورمونی ناشی از مصرف قرص های ضد بارداری، یائسگی (یائسگی) یا بارداری و همچنین بیماری های مزمنی مانند HIV و دیابت که باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند، در بروز عفونت های واژن دخیل هستند.

عفونت باکتریایی واژن

بد نیست بدانید که BV یکی از شایع ترین عفونت های واژن در زنان در سنین باروری (40-25) است. طبق گفته انجمن ملی بهداشت، زنان مبتلا به این نوع عفونت دارای مقادیر زیادی ترشحات سفید خاکستری رقیق شده هستند. البته برخی بدون علامت هستند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که عفونت باکتریایی، در صورت عدم درمان، می تواند باعث بیماری التهابی لگن و در نهایت منجر به ناباروری زنان شود. دکتر سکس

عفونت های مخمری

نوع دیگری از واژینیت (عفونت واژن) عفونت قارچی با رشد بیش از حد یکی از زنجیره های متعدد کاندیدا است، نوعی قارچ که به طور طبیعی در واژن زندگی می کند.

ناگفته نماند که از هر چهار زن، سه زن حداقل یک بار در زندگی خود به این نوع عفونت مبتلا می شوند. آنها ممکن است متوجه علائمی مانند ترشحات سفید غلیظ با بوی ضعیف شوند. بسیاری از زنان از آن رنج می برند خارش واژن و شکایت از التهاب

از هر چهار زن حداقل یک نفر به این عفونت مبتلا می شود.

از هر چهار زن حداقل یک نفر به این عفونت مبتلا می شود.

باید اضافه کنیم که اگر به دلیل چنین تجربیاتی رابطه جنسی شما قطع شد یا به اندازه کافی از خود لذت نمی برید و هنوز مطمئن نیستید که عفونت واژن باعث نارضایتی شما می شود، به راحتی می توانید به دنبال درمان باشید.

متخصص زنان و زایمان یک اپلیکاتور واژینال برای تزریق پماد به داخل واژن قبل از رفتن به رختخواب تجویز می کند. نسخه قابل بلعیدن داروی ضد قارچ دیفلوکان نیز تجویز می شود. از عفونت جلوگیری می شود، اما دوره درمان کمی طولانی تر خواهد بود.

عفونت واژن باعث نارضایتی می شود: واژینیت آتروفیک

اگرچه این نوع بیماری عفونتی نیست، اما باعث ترشح و تحریک این اندام از دستگاه تناسلی می شود. مهمترین علامت آتروفی واژن افزایش سطح است استروژن در نتیجه شیردهی یا مصرف قرص های پروژسترون ایجاد می شود. به نظر می رسد عفونت همراه با سوزش، خارش و درد باشد، اما عفونت نیست. برای درمان این بیماری، پمادهای مبتنی بر استروژن یا حلقه های استروژن واژینال (که پزشک شخصاً وارد واژن می کند) تجویز می شود.

تریکومونیازیس تریکومونیازیس

این یک عفونت معمولی است بیماری های مقاربتی نشانه ترشح زرد مایل به سبز است که کف آلود و همراه با خارش و سوزش است. توجه داشته باشید که این عفونت یکی از موانع نزدیکی است که منجر به دخول می شود. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا عفونت واژن باعث نارضایتی می شود باید اضافه کنیم که بیماری مقاربتی تریکومونیازیس یکی از شایع ترین موانع است.

خبر خوب این است که این عفونت به اندازه نوع باکتریایی آن قابل درمان است و با تجویز آنتی بیوتیک واژینال (اپلیکتور) و بلع دارو به راحتی قابل درمان است.

با توجه به آنچه توضیح دادیم، در صورت داشتن هر یک از علائم فوق، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید. فراموش نکنید که مصرف داروهای بدون نسخه فقط اوضاع را بدتر می کند. زیرا ابتدا باید نوع عفونت تشخیص داده شود و در مرحله بعد داروی مناسب تجویز شود.

خیلی مهم: در هنگام عفونت هرگز از دوش واژینال استفاده نکنید. این دستگاه همچنین باکتری های سالم واژن را شستشو می دهد.

Vulvodynia Vulvodynia

ولوودینیا نوعی درد مزمن در ناحیه تناسلی (واژن) است. این بیماری از نظر سوزش و درد آنقدر شدید است که فرد نمی تواند راحت بنشیند، لباس زیر نمی پوشد یا انسداد رضایت جنسی منجر به دخول می شود.

در پاسخ به اینکه عفونت واژن باعث التهاب نمی شود به این تصویر توجه کنید!

در پاسخ به اینکه عفونت واژن باعث التهاب نمی شود به این تصویر توجه کنید!

این بیماری به راحتی و به سرعت درمان نمی شود و برخی از زنان مبتلا باید سال ها منتظر بمانند تا درمان شود وگرنه هیچ درمانی برای درد وجود ندارد.

پزشکان دقیقاً نمی دانند چه چیزی باعث این درد مزمن می شود، اما آسیب عصبی در ناحیه واژن، آلرژی شدید کاندیدا و گرفتگی عضلات کف لگن ممکن است. شاید پاسخ به این سوال که آیا عفونت واژن باعث نارضایتی می شود در این جمله کوتاه نهفته باشد:

شایع‌ترین شکل ولوودینیا VVS است که غدد واقع در بالای دهانه واژن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این همان چیزی است که باعث این تجربه می‌شود. رابطه جنسی دردناک «برای زنان خواهد بود».

خوب است بدانید که سال هاست بیماران با داروهای ضد افسردگی حلقوی، پمادهای موضعی مبتنی بر استروژن، داروهای بی حس کننده (لیدوکائین)، داروهای ضد تشنج و جراحی برای مسدود کردن گیرنده های درد در دهانه واژن درمان می شوند.

اما در حال حاضر درمان غیر تهاجمی بهترین گزینه است. متخصصان از پماد کپسایسین، یک پماد ضد درد، برای محدود کردن درد و بازگرداندن میل جنسی زنان استفاده می کنند. ترکیب اصلی این پماد فلفل تند است. ممکن است هنگام استفاده ناراحت کننده به نظر برسد، اما تامیزین به طور قابل توجهی علائم درد را کاهش می دهد.

به زودی صحبت خواهیم کرد

آیا عفونت واژن باعث نارضایتی می شود؟ این سوال در واقع نگرانی بسیاری از زنانی است که ممکن است تجربه عفونت تناسلی خفیف داشته باشند یا در حال حاضر با این مشکل در رابطه جنسی خود دست و پنجه نرم می کنند. سعی کرده ایم شایع ترین انواع عفونت های واژن و روش های درمان آن ها یعنی بلعیدن قرص یا پماد را با تاثیرات آن بر سلامت جنسی آشنا کنیم.

منبع: webmd

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید