آیا می توان با دوفاستون باردار شد؟ (راهنمای استفاده، عوارض جانبی و سایر نسخه ها)


باردار شدن همیشه هیجان خود را دارد و هر زوجی پس از تصمیم جدی برای گسترش خانواده، نگران این هستند که مانع تلاششان نشود و همسر (زن) نیاز به دارویی با قرص دوفاستون یا موارد مشابه داشته باشد. .

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

وقتی به اینجا رسیدید، احتمالاً فکر می کنید که اگر دوفاستون مصرف کنید بلافاصله باردار می شوید! باید بگوییم که مصرف قرص دوفاستون به باردار شدن کمک می کند اما برای بارداری سریع کافی نیست! اگر قوی ترین قرص باروری جهان را مصرف کنید، اما به درستی باردار نشوید، تاثیری نخواهد داشت!

اما تلاش هدفمند و صحیح برای بارداری چیست؟

اول از همه باید یک رژیم غذایی اولیه برای افزایش باروری داشته باشید. (دوفاستون به همین صورت استفاده می شود) زمانی که با باروری راحت شدید، باید تخمک گذاری را شروع کنید. زیرا تخمک ها در رژیم باروری تکثیر شده اند و اکنون باید به طور مرتب آزاد شوند و زمان دقیق رهاسازی را خواهید یافت. اول از همه، با کمک یک سری حرکات ورزشی هدفمند می توان چرخه قاعدگی و در نتیجه زمان تخمک گذاری را تنظیم کرد. بنابراین باید با کمک روش های تخصصی مانند کیت های تخمک گذاری و واژینال بودن دقیق ترین زمان را پیدا کرد و در نتیجه رابطه جنسی هدفمندی داشت. (موقعیت مناسب، عمق نفوذ، رسیدن به ارگاسم یا نرسیدن و غیره را انتخاب کنید.)

با مشاهده همه این نکات در کنار هم می توانید خیلی سریع باردار شوید. تمام این نکات را در اپلیکیشن Mint با جزئیات کامل توضیح داده ایم. جالب است بدانید که کاربران اپلیکیشن Mint با کمک این نکات در محدوده 2 تا 6 ماه من باردارم. از طریق لینک زیر می توانید اپلیکیشن Mint را دانلود کنید.

برنامه را دانلود کنید

آشنا به قرص دوفاستون

قرص دوفاستون با نام تجاری Duphamed حاوی دارویی به نام Dydrogesterone است. خوب است بدانید که این ماده نوعی هورمون مصنوعی شبیه به هورمون پروژسترون است. پروژسترون این هورمونی است که در بدن زن تولید و ترشح می شود.

اگر خانمی دچار کمبود پروژسترون باشد، برای درمان هر یک از موارد زیر این قرص را زیر نظر پزشک مصرف می کند:

  • مشکلات در چرخه قاعدگی
  • قاعدگی دردناک
  • سندرم پیش از قاعدگی PMS
  • خونریزی رحم غیر طبیعی
  • کنترل ناباروری و بارداری زنان با دوفاستون

نکته: این دارو را می توان به تنهایی یا همراه با استروژن و زیر نظر پزشک باروری یا متخصص زنان و زایمان مصرف کرد.

موارد مصرف و بارداری با دوفاستون

با مصرف این قرص نه تنها بارداری با دوفاستون اتفاق نمی افتد، بلکه موارد مصرف مختلف آن، این دارو را به یکی از عوامل موثر بر چرخه سلامت جنسی زنان تبدیل کرده است.

ذخایر کم پروژسترون را فراهم کنید

درمان اندومتریوز (رشد بافت در داخل دیواره رحم در خارج از آن و در سایر قسمت‌های دستگاه تناسلی)

♦ درمان ناباروری زنان برای کمبود پروژسترون

♦ کنترل چرخه قاعدگی نامنظم

♦ کمک به شروع مجدد چرخه قاعدگی که از قبل قطع شده است پس از یائسگی (یائسگی)

علائم PMS را کاهش دهید

♦ درمان آمنوره (عدم قاعدگی)

توقف یا توقف خونریزی شدید یا طولانی قاعدگی (پیش از قاعدگی).

درمان لکه بینی یا خونریزی در دوران بارداری

جلوگیری از خطر سقط جنین (به ویژه در سه ماهه اول بارداری)

درمان علائم پس از قاعدگی (درمان جایگزینی هورمون یا HRT)

نحوه مصرف قرص دوفاستون

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

با کمک جاده می توانید با اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه باردار شوید. اکنون می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه زن انتخاب کنید. به جزئیات آن دقت کنید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، این قرص برای درمان کمبود پروژسترون تجویز می شود. خوب است بدانید که این هورمون از دوران بلوغ تا یائسگی در بدن زن ترشح می شود.

برای باردار شدن با دوفاستون، حتما از دستورات پزشک خود پیروی کنید.

برای باردار شدن با دوفاستون، حتما از دستورات پزشک خود پیروی کنید.

توجه داشته باشید که وقتی مجبور به مصرف هورمون های مصنوعی هستید، به این معنی است که بین هورمون های زنانه شما (استروژن و پروژسترون) تعادلی وجود ندارد. بنابراین، نقش قرص دوفاستون ایجاد همان تعادل است که به عنوان بخشی از چرخه قاعدگی، از ضخیم شدن دیواره داخلی رحم (اندومتر) جلوگیری می کند.

اگر قصد بارداری با دوفاستون را دارید یا به هر دلیل دیگری که مجبور به مصرف این دارو هستید، باید دقیقاً طبق دستور پزشک خود را دنبال کنید. فراموش نکنید که هر فرد با توجه به شرایط و نیاز خود دوز را دریافت می کند.

معاینات سالانه در حین مصرف دارو یکی از الزاماتی است که باید حداقل سالی یک بار برای انجام معاینه پستان انجام دهید و در صورت لزوم، تست پاپ اسمیر برای شما تجویز شده است.

اگر بیش از یک قرص در روز مصرف می کنید، توصیه می کنیم آن را در طول روز تقسیم کنید. یک قرص برای صبح و دومی برای عصر. حتما قرص را با آب قورت دهید. همچنین ایده خوبی است که زمان خاصی را برای مصرف آن تعیین کنید تا مطمئن شوید مقدار دارو در بدن شما ثابت است.

آیا می توان با دوفاستون باردار شد؟

با خواندن این مقاله، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا امکان بارداری با دوفاستون وجود دارد؟ لازم به ذکر است که هیچ سوابق پزشکی برای کاهش باروری زنان با استفاده از دیدروژسترون (ماده ای که در دوفاستون یافت می شود) گزارش نشده است.

جالب است بدانید با توجه به تاثیر مثبت این دارو در درمان سیکل های قاعدگی نامنظم سندرم تخمدان پلی کیستیکدرمان کمبود پروژسترون همچنین در پیشگیری از سقط های مکرر فاز لوتئال در اختلالات ناباروری زنان، احتمال افزایش باروری و بارداری با دوفاستون در زنان نابارور بیشتر است.

تیم سلامت زنان نعنا به شما این وعده امیدوارکننده را ارائه می دهد که اگر با برنامه ریزی هدفمند (شامل یک رژیم غذایی مناسب باروری، برنامه ورزشی و راهنمایی یک مشاور) قصد بارداری دارید. این سفر پایانی روشن و مطلوب خواهد داشت. آیا این توضیحات برای شروع سفر برنامه ریزی خود با همسرتان کافی نیست؟

وارد اپلیکیشن شوید

با کلیک بر روی دکمه بالا می توانید پس از پاسخ به چند سوال ضروری و دریافت راهنمایی های لازم برای هر مرحله وارد مسیر باردار شدن شوید. موفق باشید!

روشی برای تصور اپلیکیشن Mint

روشی برای تصور اپلیکیشن Mint

اثرات دوفاستون در دوران بارداری و شیردهی چیست؟

اگر باردار هستید و ماما قرص دوفاستون را برای شما تجویز کرده است، بدون نگرانی آن را مصرف کنید. خبر خوب این است که هیچ مدرک علمی مبنی بر خطرناک بودن دیدروژسترون در دوران بارداری وجود ندارد.

توصیه می شود از مصرف دوفامد در دوران شیردهی خودداری کنید.

توصیه می شود از مصرف دوفامد در دوران شیردهی خودداری کنید.

خوب است بدانید که گزارش هایی از مطالعاتی در مورد خطر هیپوسپادیاس (نقایص مادرزادی آلت تناسلی در پسران) در کودکانی که مادرانشان از دوفامد (پروژسترون مصنوعی) در دوران بارداری استفاده می کردند، وجود دارد.

اما توجه داشته باشید که بروز چنین ناهنجاری‌هایی لزوماً با مصرف قرص‌های دوفامد یا بارداری با دوفاسترون اتفاق نمی‌افتد. عوامل دیگری نیز در ایجاد چنین مشکلاتی نقش دارند. بنابراین، هیچ نتیجه قطعی در مورد اثربخشی دوفاستون در دوران بارداری گزارش نشده است.

باید اضافه کرد که در یک مطالعه بالینی بر روی زنان باردار در سه ماهه اول بارداری، علیرغم درمان با دوفاترون، افزایش خطری مشاهده نشد. از سوی دیگر، شرکت داروسازی دوفامد به عنوان یک گزینه درمانی برای سقط جنین یا سقط مکرر پیشنهادی.

اثرات دوفاستون بر شیردهی

از آنجایی که شواهد محکمی مبنی بر انتقال دیدروژسترون به شیر مادر وجود ندارد، توصیه می شود از مصرف این دارو در دوران شیردهی خودداری کنید. ناگفته نماند که مطالعات مربوط به انتقال انواع خاصی از پروژسترون به شیر مادر منجر به چنین ممنوعیتی شده است.

عوارض مصرف دوفامد در دوران بارداری با دوفاستون چیست؟

به طور کلی، مصرف هر دارویی می تواند با عوارض جانبی همراه باشد که برخی افراد تجربه می کنند و برخی دیگر ندارند. شایع ترین عوارض جانبی دوفاستون که از هر ده نفر یک نفر تجربه می کند به شرح زیر است:

◄ سردرد و میگرن (سردرد شدید)

◄ حالت تهوع

درد خفیف سینه (یک یا هر دو)

دوره های دردناک، خونریزی شدید یا نامنظم (قبل از باردار شدن با دوفاستون)

قطع پریود یا پریود سبک (قبل از اقدام برای باردار شدن)

بیایید با شما صحبت کنیم

برای تشخیص ناباروری زنانپزشک ممکن است روند دارو را برای شما در نظر بگیرد. اگر هیچ مشکل دارویی یا تداخل دارویی ندارید، می توانید تحت نظر متخصص باروری با دوفاستون باردار شوید.

خبر خوب این است که هیچ گزارش منفی از عوارض جانبی مصرف قرص‌های دوفامد بر فرآیند تولید مثل زنان گزارش نشده است و شما فقط ممکن است عوارض جانبی شایعی مانند سردرد، میگرن، درد سینه و حالت تهوع را تجربه کنید. ناگفته نماند که عوارض جانبی کمتر شایعی مانند افزایش وزن، خارش یا کهیر، افسردگی، سرگیجه یا استفراغ در یک زن از هر ده زن گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید