آیا می توان با یائسگی زودرس باردار شد؟ (تجارب واقعی کاربران ایرانی) – نعنا


یکی از تجربیات ثابت همه زنان، دوره پس از قاعدگی (یائسگی) است. این دوره عموماً بعد از 45 سالگی شروع می شود و علائم رایجی دارد. اما وضعیت متفاوت دیگری به نام یائسگی زودرس شناخته شده است که قبل از 45 سالگی اتفاق می افتد و معمولاً تلاش زن برای باردار شدن را تحت الشعاع قرار می دهد. بسیاری از زنانی که چنین شرایطی را تجربه می کنند، نگران باردار شدن با یائسگی زودرس هستند.

آیا می توانم با وجود شرایط خاص باردار شوم؟

نگرانی شما و همسرتان کاملا طبیعی است. اما تیم مراقبت های بهداشتی نعناع با برنامه ریزی مناسب شما را به یک بارداری هدفمند تبدیل می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزارشی از وضعیت فعلی خود، از جمله احتمال ابتلا به بیماری ها یا شرایط زنانه (تنبلی تخمدان یا پس از قاعدگی)، آزمایش های مردانه، رژیم غذایی فعلی به ما ارائه دهید. با تجزیه و تحلیل پاسخ های شما، شانس بارداری را تا 90 درصد افزایش می دهیم. همین الان!

تجزیه و تحلیل وضعیت

یائسگی زودرس چیست؟

این وضعیت اساساً نارسایی زودرس تخمدان یا POI است، زمانی که تخمدان ها قبل از 45 سالگی از کار می افتند. اگر چنین شرایطی دارید، به این معنی است که سطح هورمون زنانه استروژن طبیعی نیست و احتمالاً تخمک آزاد نخواهد شد.

نارسایی زودرس تخمدان به عنوان نارسایی زودرس تخمدان یا یائسگی زودرس شناخته می شود. این وضعیت همیشه به این معنی نیست که تخمدان ها از کار می افتند. فردی که از سپس گاهی اوقات ممکن است تخمک رها کنید یا خونریزی قاعدگی را تجربه کنید.

اگر جزو دوست دخترانی هستید که قصد بارداری دارند و می‌پرسید که آیا می‌توانید با یائسگی زودرس باردار شوید، باید بدانید که چنین شرایطی تجربه رایج همه زنان پس از قاعدگی است و تخمدان‌ها کار نمی‌کند. توجه داشته باشید که میانگین سنی زنان در انگلستان 51 سال است. اما این وضعیت قبلا اتفاق می افتد.

آیا می توان با یائسگی زودرس باردار شد و چه علائمی دارد؟

شاید بهتر باشد علائم POI را بدانید تا در صورت تلاش برای باردار شدن و تلاش ناموفق دلایل آن را بدانید. همانطور که در بالا نوشتیم، توقف چرخه قاعدگی یکی از علائم شایع یائسگی زودرس است. درباره علائم دیگر بیشتر بدانید:

گرگرفتگی

عرق شبانه

اختلالات خواب

کاهش میل جنسی

مشکلات حافظه و تمرکز

خشکی واژن

سردرد

اضطراب یا افسردگی

تپش قلب

سفتی مفصل

عفونت گاه به گاه دستگاه ادراری

من حدود 6 ماهه پریود نشدم اول رفتم دکتر گفت کیست و فیبروم دارم بعد رفتم درمان کنم. دکتر با آزمایش و سونوگرافی گفت باردار نمیشی چون یائسگی زودرس داری. پیش متخصص رفتم. او به من گفت برای باردار شدن باید تخمک اهدایی بگیری، اما من گوش نکردم. اما با داروهای گیاهی بعد از دو ماه پریود شدم و بعد از آن برای بارداری رفتم. اگر می خواهید بدانید با یائسگی زودرس می توانید باردار شوید!/ نفس 2570

آیا بارداری با یائسگی زودرس امکان پذیر است؟

آره.

البته از آنجایی که تخمدان ها هر ماه به طور منظم تخمک را آزاد نمی کنند، تلاش برای اقدام با مشکلاتی همراه است. باید اضافه کنیم که 5 تا 10 درصد از زنان مبتلا به POI گاهی اوقات تخمک گذاری می کنند و باردار می شوند، اگرچه دلایل آن ناشناخته است.

علل یائسگی زودرس چیست؟

تجربه چنین شرایطی می تواند به دلایل زیر باشد:

بیماری های خود ایمنی مانند دیابت یا بیماری تیروئید

دلایل ژنتیکی (سابقه مشکلات برای سایر زنان خانواده)

جراحی برداشتن تخمدان

درمان های سرطان مانند شیمی درمانی یا پرتودرمانی

مهم: بسیاری از موارد یائسگی زودرس هنوز ناشناخته است.

روش تشخیص POI

تشخیص یائسگی زودرس برای باردار شدن ضروری است.

تشخیص یائسگی زودرس برای باردار شدن ضروری است.

بسیاری از زنانی که با یائسگی زودرس باردار شده اند، مطمئناً قبل از آن این بیماری را طی کرده اند. برای تشخیص POI، پزشکان موارد زیر را در نظر می گیرند:

سن زن

علائمی مانند تغییر یا عدم چرخه قاعدگیاستروژن

سابقه یائسگی زودرس برای سایر زنان خانواده

سابقه پزشکی مانند درمان بیماری های خودایمنی

یکی از آنها همسایه مادرشوهرم است که پریودش را قطع کرده بود و دکتر به او گفت تخمدانت به اندازه یک نخود است و تنها راهش اهدا است. اما به طور طبیعی باردار شد./طلوع ۲۹

همچنین ناگفته نماند که بهتر است آزمایش خون برای تعیین سطح FSH، AMH و استروژن انجام شود. احتمالاً برای تشخیص دیابت یا مشکلات تیروئید از شما خواسته می شود آزمایش خون بدهید.

مزاحم میشم سپس یا نارسایی زودرس تخمدان نیز می تواند به دلیل مشکلات کروموزومی رخ دهد که بدیهی است نادر است. اگر زیر 30 سال دارید، احتمالا باید آزمایش خون برای تشخیص کروموزومی بدهید.

آیا می توان با یائسگی زودرس پس از درمان باردار شد؟

باید به خاطر داشته باشید که طبق توصیه های متخصص، بهتر است حداقل تا زمانی که به سن متوسط ​​یائسگی برسید از جایگزینی استروژن استفاده کنید. رعایت این مطلب خطر ابتلا به پوکی استخوان را از بین می برد و از شکستگی در امان خواهید بود.

دو روش اصلی جایگزینی این هورمون در یائسگی اولیه، هورمون درمانی HRT و استفاده از قرص های ضد بارداری ترکیبی است. هر دو گزینه حاوی هورمون های استروژن و پروژسترون هستند. این دو هورمون بسیاری از علائم را کاهش می دهند.

من با تو صحبت میکنم

یائسگی یکی از شرایطی است که همه خانم ها آن را تجربه می کنند. اما یائسگی زودرس زمانی اتفاق می افتد که قبل از 45 سالگی آن را تجربه کنید. در این صورت آزادسازی تخم‌ها متوقف می‌شود یا تعداد تخم‌ها کاهش می‌یابد.

گفتنی است، آن دسته از افرادی که می خواهند باردار شوند و می خواهند بدانند که آیا می توانند با یائسگی زودرس باردار شوند، لازم است با توجه به شرایط خود و درمان های تجویز شده توسط پزشک، بارداری را فرض کنند.

منبع: تامی

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید