آیا نوشابه در تعیین جنسیت موثر است؟ (مقایسه روشهای علمی و داخلی) – نعناع


سطح تعیین جنسیت این یکی از هیجان انگیزترین مراحل بارداری است که بسیاری از زوج ها دوست دارند قبل از تولد نوزاد آن را تجربه کنند. جالب است بدانید که روش های خانگی بسیار عجیب و متفاوتی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد که استفاده از نوشابه برای تعیین جنسیت یکی از آنهاست. به نظر شما چه روش های دیگری وجود دارد و دوست دارید آن را برای تفریح ​​امتحان کنید؟

اگر قصد بارداری دارید، بهتر است به پیشنهاد نعنا فکر کنید! ما مجموعه‌ای از سوالات مرتبط با شرایطی که ممکن است تجربه کنید طراحی کرده‌ایم، پاسخ به آن‌ها به ما کمک می‌کند بارداری خود را بر اساس شرایطی که دارید برنامه‌ریزی کنیم.

تجزیه و تحلیل وضعیت

آیا نوشابه در تعیین جنسیت نقش دارد؟

قدرت روش های خانگی مطمئن شوید که دوست دختر یا دوست پسر دارید، این اساساً درست نیست. به قول قدیمی ها اگر مقداری از ادرار خود را در نوشابه حل کنید و نوشابه صدای حباب در آورد، پسر دار می شوید و اگر صدایی شنیده نشد، انتظار دختر دارید.

به گفته متخصصان انجام این کار هیچ مبنای علمی ندارد و توصیه می کنیم برای تعیین جنسیت نوزاد از این روش ها پیروی نکنید.

بهترین راه برای تعیین جنسیت چیست؟

سونوگرافی همیشه توسط متخصصان توصیه می شود. خوب است بدانید که جنسیت نوزاد در لحظه لقاح یعنی زمانی که اسپرم و تخمک به هم می رسند مشخص می شود. البته بسیاری از زوج ها خیلی دیرتر به جنسیت نوزاد خود پی می برند و اکنون زمان سونوگرافی آناتومی نوزاد است.

ماما سونوی جنسیت را تقریباً تعیین می کند هفته بیستم بارداری تمام قسمت های نوزاد از سر تا پا از جمله اندام تناسلی را تجویز و معاینه می کند.

باید اضافه کنیم که اگرچه نوشابه ها در تعیین جنسیت بی اساس هستند، اما سونوگرافی دو بعدی بسیار دقیق است. این روش در بیش از 200 مورد جنسیت را تا 99 درصد به درستی تعیین کرد. البته مواردی هم وجود داشت که تعیین اندام جنسی جنین آسان نبود. به عنوان مثال، موقعیت جنین در رحم، مشاهده آناتومی آن را دشوار می کرد.

چند روش دیگر به جز نوشابه برای تعیین جنسیت

برخی از زنان حتی به زودی هفته نهم بارداری آنها به جنسیت جنین پی می برند و با یک آزمایش خون ساده به نام غربالگری DNA بدون سلول به جواب می رسند. توجه داشته باشید که هدف اصلی این آزمایش نظارت بر جنین از نظر مشکلات احتمالی است. همچنین باید اضافه کنیم که کروموزوم های جنسی با این آزمایش مشخص می شوند.

در تست پانوراما گفته شده است که جنسیت جنین را می توان با دقت 100 درصد تعیین کرد. در این آزمایش وجود یا عدم وجود کروموزوم Y که نشان دهنده جنسیت پسر است باید بررسی شود.

مطمئن ترین روش تعیین جنسیت نوشیدنی نیست، بلکه آزمایش خون و سونوگرافی است.

مطمئن ترین روش تعیین جنسیت نوشیدنی نیست، بلکه آزمایش خون و سونوگرافی است.

آزمایش ژنتیک روش دیگری است که احتمالا می توانید قبل از هفته بیستم جنسیت نوزاد را بفهمید.

آزمایش آمنیوسنتز معمولاً بین هفته 15 تا 20 بارداری انجام می شود.

آزمون CVS معمولا بین هفته دهم بارداری و سیزدهم انجام شد. این آزمایش و آزمایش فوق باید با دستور ماما انجام شود یعنی هدف از این دو تعیین جنسیت نوزاد نیست. توجه داشته باشید که هر دوی این تست ها تست های تهاجمی هستند. یعنی هر چقدر هم که آزمایشات بالینی تهاجمی باشد، روش هایی مانند استفاده از سودا برای تعیین جنسیت تأثیری بر سلامت مادر و جنین نخواهد داشت.

تاثیر کارآزمایی های بالینی بر سلامت مادر و جنین

دو آزمایش CVS و آمنیوسنتز دقیق تر از غربالگری DNA بدون سلول هستند. هر دو آزمایش برای شناسایی ناهنجاری های ژنتیکی در کروموزوم ها انجام می شود و به دلیل خطراتی که برای مادر و جنین ایجاد می کنند، معمولاً توصیه نمی شود، به جز دلایل زیر:

سابقه بیماری های ژنتیکی در خانواده

نتیجه مثبت آزمایش غربالگری DNA بدون سلول

با روش های خانگی دیگر برای تعیین جنسیت آشنا شوید

برای کسانی از شما که منتظر به دنیا آمدن فرزندتان هستید، روش های خانگی قطعا ارزش امتحان کردن را دارند. البته همانطور که در بالا توضیح دادیم این روش ها مانند نوشابه ها پایه علمی در تعیین جنسیت ندارند و تا زمانی که سونوگرافی نتیجه نهایی را ندهد نباید روی صحت و سقم آنها حساب کرد.

جوش شیرین برای تعیین جنسیت

استفاده از جوش شیرین در بین خانم های باردار طرفداران زیادی دارد! مقداری از اولین ادرار صبح خود را با جوش شیرین حل کنید و منتظر واکنش آن باشید. اگر صدای جوش خفیف را شنیدید، به این معنی است که باید برای آن باشد نام پسر را انتخاب کنید آماده شو وگرنه دوست دختری در راه داری.

تعیین جنسیت با کلم قرمز

این روش شبیه جوش شیرین و ادرار است. اما در مورد کلم قرمز باید منتظر تغییر رنگ خاص بود نه صدایی. مقداری برگ کلم را برش دهید و در یک کاسه آب بریزید. سپس آن را در آب جوش بریزید و در آخر بگذارید خنک شود و آب کلم را داخل فنجان بریزید.

حالا نوبت ادرار صبح است که باید با مقدار مساوی آب کلم تا حدودی آن را حل کنید. رنگ صورتی یا قرمز به این معنی است که شما دوست پسر خواهید داشت و رنگ بنفش به این معنی است که شما باید دوست پسر داشته باشید اسم دختر انتخاب کن خودت را آماده کن!

آخرین کلمه

تعیین جنسیت همیشه یکی از بخش های جذاب و به طور طبیعی مضطرب بارداری بوده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید روش های خانگی زیادی برای تعیین جنسیت وجود دارد که یکی از آنها نوشابه است. استفاده از جوش شیرین یا کلم قرمز یکی دیگر از درمان های خانگی است. فراموش نکنید که هیچ یک از این روش ها مبنای علمی ندارند.

منبع: healthline, thebump

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید