آیا کپسول پرینتا نوتراکس در کاهش علائم قاعدگی موثر است؟


چرخه قاعدگی را باید بخشی از چالش های زنان دانست که با داستان ها و جزئیات زیادی همراه است. دانستن نحوه مدیریت این دوره تقریباً 30 روزه و آشنایی شما با علائم رایج آن نیز می تواند به شما کمک کند تا در مورد مصرف مکمل های غذایی مناسب برای تسکین این علائم، مانند کپسول پرینتتا نوتراکس، اطلاعات بیشتری کسب کنید. .

از این رو تیم سلامت زنان نعنا سعی در طراحی و راه اندازی اپلیکیشنی با همین هدف داشت. برای شروع، لطفا روی دکمه زیر کلیک کنید!

وارد اپلیکیشن شوید

بعد از برنامه رایگان Mint را دانلود کنید می توانید مطابق تصویر زیر به صفحه سایر خدمات دسترسی داشته باشید و با توجه به نیاز خود از خدمات متنوع آن بهره مند شوید.

دسترسی به خدمات مختلف در اپلیکیشن Mint

دسترسی به خدمات مختلف در اپلیکیشن Mint

آشنایی با کپسول پریمانتا نوترکس: مکمل زنانه

پریمنتا نوتراکس پرمنتا نوتراکس یک محصول طبیعی به شکل کپسول است که حاوی شش گیاه دارویی است. باید اضافه کنیم که هر شش گیاه تاثیر بسزایی در ایجاد تعادل هورمونی در زنان دارند.

کپسول پرینتتا نوتراکس در زمینه سلامت بانوان به عنوان مکمل خوراکی تجویز می شود و شامل سه ویژگی مهم زیر است:

نکات PMS

سندرم پیش از قاعدگی علائم متعدد و متنوعی از جمله نوسانات خلقی، حساسیت سینه ها، افزایش اشتها، پاسخگویی و افسردگی دارد. طبق آمار، تخمین زده می شود که از هر 4 زن قاعدگی، 3 نفر یکی از این علائم را دارند.

باید اضافه کنیم که علائم در یک بازه زمانی مشخص ناپدید می شوند. توجه داشته باشید که تغییرات فیزیکی و عاطفی در این مدت می تواند از خیلی خفیف تا شدید متغیر باشد.

البته باید اضافه کنیم که نباید اجازه دهید این علائم زندگی شما را کنترل کند. نعناع به شما توصیه می کند که با درمان سریع و یک شیوه زندگی سالم، می توانید علائم را کاهش یا مدیریت کنید.

علائم PMS چیست؟

لیست علائم PMS طولانی است، اما بسیاری از زنان تنها تعداد کمی از این علائم را تجربه می کنند.

علائم رفتاری و عاطفی

تنش عصبی یا اضطراب

◄ احساس افسردگی

◄ احساس گریه

نوسانات خلقی، حساسیت و عصبانیت

◄ تغییر اشتها و افزایش اشتها

اختلال خواب (بی خوابی)

اجتماعی انزوای اجتماعی

◄ تغییر در گرایش جنسی

◄ کاهش تمرکز

علائم فیزیکی PMS

دردهای مفصلی و عضلانی

◄ سردرد

◄ خستگی

افزایش وزن به دلیل احتباس مایعات در بدن

نفخ شکم

حساسیت سینه

بدتر شدن آکنه

یبوست یا اسهال

◄ عدم تحمل الکل

برای برخی از زنان، درد جسمی و استرس آنقدر شدید است که زندگی روزمره آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. اما صرف نظر از شدت علائم، معمولاً در عرض چهار روز پس از شروع خونریزی، که در بسیاری از زنان شایع است، ناپدید می شوند.

ناگفته نماند که تعداد کمی از زنان یک سندرم بسیار شدید را تجربه می کنند که هر ماه عود می کند. این شکل از سندرم PMDD نامیده می شود.

علائم این اختلال شامل افسردگی، نوسانات خلقی، عصبانیت، اضطراب، تفکر شدید، کاهش تمرکز و تنش عصبی است.

علل علائم PMS

علت دقیق این علائم مشخص نیست، اما عوامل زیادی در این زمینه نقش دارند:

تغییرات هورمونیعلائم چرخه قاعدگی با نوسانات هورمونی تغییر می کند و با بارداری و شروع دوره پس از یائسگی ناپدید می شود.

تغییرات شیمیایی در مغزنوسانات در سطح سروتونین، که نقش مهمی در خلق و خو دارد، یک انتقال دهنده عصبی است که باعث علائم سندرم می شود. کمبود سروتونین می تواند باعث علائم این سندرم مانند افسردگی، خستگی، افزایش اشتها و مشکلات خواب شود.

افسردگیبرخی از زنان با علائم شدید علائم افسردگی دارند. البته افسردگی به تنهایی دلیل این علائم نیست.

نامنظم یا اولیگومنوره به دلایل زیادی رخ می دهد. بسیاری از علل این سندرم به تغییرات در سطح هورمون مربوط می شود. استروژن، پروژسترون و هورمون های محرک فولیکول از جمله هورمون های اصلی تنظیم کننده چرخه قاعدگی هستند. اگر عاملی نحوه بالا و پایین رفتن این هورمون ها را تغییر دهد یا در عملکرد آنها اختلال ایجاد کند، پریودهای نامنظم رخ می دهد.

پریودهای نامنظم گهگاهی رایج است و معمولاً لازم نیست نگران این اتفاق باشید. عوامل مؤثر بر بی نظمی این دوره ها به شرح زیر است:

  • تغییرات هورمونی طبیعی
  • پیشگیری هورمونی
  • خستگی
  • ورزش بیش از حد
  • کاهش وزن

اگر این اختلال ادامه یابد، احتمالاً نشانه بیماری یا مشکلی است.

با توجه به ترکیبات دارویی کاملاً گیاهی در تولید کپسول پریمانتا نوتراکس، این دارو برای گیاهخواران قابل استفاده است.

ترکیب اصلی پریمانتا نوتراکس چیست؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، این مکمل دارویی از شش گیاه دارویی ساخته شده است که بر چرخه قاعدگی در زنان تأثیر می گذارد. درباره این شش گیاه بیشتر بدانید:

اره گیاه پالمتو

این گیاه یک گیاه فیتواسترولی با عملکرد ضد استروژن است. نخل اره به عنوان گیاهی برای کنترل درد در PMS و دوره پس از یائسگی شناخته می شود. گرفتگی و اسپاسم عضلانی از شایع ترین علائم دوره قبل از قاعدگی و قاعدگی است.

گیاه پنج انگشتی وایتکس

پنج انگشت متعلق به خانواده نعناعیان است. این گیاه شناخته شده با جلوگیری از نوسانات استروژن و پرولاکتین علائم رایج PMS و سندرم پس از قاعدگی را کاهش می دهد. افسردگی، اضطراب، سردرد و درد قفسه سینه به عنوان علائم رایج شناخته شده است.

خار مریم

مریم گلی در ترکیب کپسول های نوتراکس استفاده می شود.

مریم گلی در ترکیب کپسول های نوتراکس استفاده می شود.

این گیاه موثر در کپسول پریمانتا نوتریکس استفاده شد زیرا تاثیر بسزایی در کاهش گرفتگی های رایج در دوران قاعدگی دارد. ناگفته نماند که مریم گلی یک ماده کاهش دهنده استروژن است که با حفظ تعادل هورمونی در کاهش علائم قاعدگی و پس از قاعدگی نقش مفیدی دارد. همچنین باید اضافه کنیم که مریم گلی یکی از شناخته شده ترین گیاهان دارویی برای کنترل علائم قاعدگی است.

نقش گیاه قاشقی در کپسول پریمانتا نوتراکس

این گیاه با نام های دیگر عرق یا بشقاب نقش تسکین دهنده التهاب، سردرد، درد معده ناشی از تورم رحم و گرفتگی در هنگام خونریزی قاعدگی را دارد. اثر خواب آور گیاه قاشقی نیز تایید شده است.

تمشک قرمز

این میوه با وجود سرشار بودن از ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه ویتامین های گروه B، کلسیم و منیزیم، یکی از موثرترین گیاهان دارویی برای کاهش گرفتگی عضلات و علائم قاعدگی و پس از قاعدگی است.

یام وحشی

بد نیست بدانید یکی دیگر از مواد اصلی کپسول پریمانتا نوتراکس گیاهی بومی آفریقا است که به عنوان تنظیم کننده تغییرات خلقی، اضطراب، دردهای قاعدگی و همچنین درد کلیه و روماتیسم استفاده می شود.

مزایای استفاده از پرینتا نوتراکس چیست؟

◄ بدون مواد شیرین کننده و نگهدارنده

◄ گلچینی از گیاهخواران

◄ نظارتی سیکل قاعدگی نامنظم

بهبود علائم PMS

تعادل هورمونی را برقرار کنید

◄ کاهش علائم پس از یائسگی (یائسگی)

مقدار مصرف مکمل کپسول پرینتتا نوتراکس

می توانید این کپسول را دو بار در روز مصرف کنید. البته توجه داشته باشید که در صورت تجویز پزشک، مکمل باید با معده خالی با یک لیوان آب مصرف شود. ناگفته نماند که با پیروی از یک دوره درمان منظم 4 هفته ای، نتایج بهتری خواهید گرفت. می توانید این دوره را تکرار کنید.

چرا مکمل نوتراکس برای گیاهخواران مناسب است؟

در تهیه این کپسول گیاهی از سویا، شیر، گندم، گلوتن، تخم مرغ استفاده نشده است. همچنین حاوی شیرین کننده یا نگهدارنده نیست.

اگر با استفاده از کپسول های نوتراکس به نتیجه مطلوب نرسیدید یا علائمتان بدتر شد، به پزشک خود اطلاع دهید. ناگفته نماند کپسول پرینتتا نوتراکس برای کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود.

موارد منع مصرف Nutrax چیست؟

فرد اگر فردی مبتلا به بیماری حاد کبد، سرطان کبد، انسداد مجاری صفراوی، اسپاسم و انسداد شدید روده، التهاب عفونی صفرا باشد، این مکمل نباید تجویز شود.

قرص های ضد بارداری خوراکی را جدی بگیرید!

قرص های ضد بارداری خوراکی را جدی بگیرید!

مصرف کپسول نوتراکس برای بیماران دیابتی و مصرف کننده داروهای کاهنده فشار خون و همچنین افرادی که داروهای ضد انعقاد و ضد انعقاد مصرف می کنند باید با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف شود.

◄ آلرژی به انواع خاصی از گیاهان (مریم گلی) به معنای ممنوعیت ادغام است.

یم مصرف کپسول پرینتتا نوتراکس در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.

آیا مصرف نوتراکس عوارضی دارد؟

بطور کلی مکمل های خوراکی عوارض جانبی ندارند. اما موارد زیر برخی از عوارض جانبی نادر مصرف کپسول است:

  • عوارض گوارشی (تهوع، استفراغ، یبوست، مدفوع شل یا اسهال، درد معده یا ورم معده)
  • سردرد، سرگیجه، خستگی، خشکی دهان
  • جوش های قرمز التهابی، آکنه، خارش پوست

تداخل دارویی با کپسول پرینتتا نوتراکس

◄ در صورت مصرف هورمون درمانی به خصوص داروهای ضد بارداری و پروژسترون، مصرف همزمان نوتراکس با این داروها ممنوع است. اما در صورت لزوم حتما از پزشک یا داروساز مشاوره بگیرید.

ماده سیلیمارین موجود در خار مریم باعث کاهش اثر مترونیدازول می شود. بنابراین، اگر هر دو دارو را همزمان مصرف می کنید، باید با پزشک مشورت کنید.

مصرف همزمان کپسول با داروهای آندروژن و آنتی آندروژن ممنوع است.

پایان بخش

عادت زنانه برای هر زن ممکن است زمان متفاوتی باشد. اما به طور کلی همه زنان در این دوره علائم مشابهی را تجربه می کنند، به خصوص در روزهای منتهی به شروع خونریزی (PMS) و شروع خونریزی. علائم آزاردهنده ای مانند گرفتگی رحم، گرفتگی رحم، حالت تهوع، سردرد، کمردرد و تغییرات خلقی از شایع ترین آنها هستند.

کپسول مکمل خوراکی پرینتا نوتراکس با هدف کنترل و کاهش این علائم زیر نظر آزمایشگاه ایرانی تولید شد. برای کاهش درد قاعدگی و علائم پس از یائسگی، مصرف دو عدد از این کپسول ها در روز با آب توصیه می شود.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاهتان را بنویسید