آیین نامه ابزارهای مالی جدید و سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری ها به زودی ابلاغ می شود


آیین نامه ابزارهای مالی جدید و سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری ها به زودی ابلاغ می شود


به گزارش ایلنا، مهدی جمالی نژاد پنجشنبه 21 مهرماه در همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری شهرداری های آذربایجان شرقی در تبریز، با بیان اینکه با استفاده از تجربیات موفق شهرداری ها در حوزه سرمایه گذاری، تعامل صحیح با شهرداری ها و شهرداری های استان آذربایجان شرقی برگزار می شود، گفت: بخش خصوصی و در عین حال نظارت دقیق بر اجرای پروژه های مشارکتی با شهرداری ها، سایر نیازهای سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری را برشمرد.


وی ادامه داد: شهرها و اقتصاد شهری محل مناسبی برای جذب سرمایه گذار هستند و ماموریت ها و وظایف مختلف شهرداری ها قابلیت خوبی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در صورت حرکت برنامه مدیریت شهری در این امر است. زمینه های کاری زیادی برای اجرای طرح در حوزه حمل و نقل شهری، بهسازی زیرساخت های شهری، نوسازی بافت های فرسوده شهری، توسعه گردشگری شهری و فعالیت های فرهنگی و هنری وجود دارد که می تواند مشکلات و کاستی های موجود را برطرف کند. اینها نیز زمینه ها


رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به جاذبه های مختلفی که در عرصه های میراث طبیعی، تاریخی، مذهبی و معنوی شهرهای بزرگ و کوچک کشور وجود دارد، گفت: نقش شهرداری ها به عنوان موسسات دولتی غیرمستقل برای همکاری با سرمایه گذاران سرمایه و به تبع آن اشتغال زایی و بهبود زیرساخت های شهر و تولید ثروت، به روی دولت بسیار باز بوده و سرمایه گذاران نیز تمایل به بهره برداری از ظرفیت های شهر دارند. شهرها، اما عامل اصلی موفقیت در این امر; جلب اعتماد سرمایه گذاران و ایجاد محیط و همکاری مناسب و امن برای آنها بر عهده شهرداری و هیئت مدیره است.


جمالی نژاد سپس به بیان اطلاعاتی از سرمایه گذاری های شهرداری های کشور پرداخت و گفت: فرصت های سرمایه گذاری شهرداری های کل کشور بیش از 2300 پروژه با حجم مالی 120 هزار میلیارد تومان است که میزان مالی آن 60 هزار میلیارد تومان است. .


معاون عمران و توسعه شهری و دهیاری‌ها و امور شهری و دهیاری‌ها همچنین با اشاره به ابلاغ قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها پس از 39 سال و تدوین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و احکام اجرایی مرتبط در وزارت کشور. ، به تدوین «آیین نامه ابزارهای نوین مالی» و سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری ها توسط وزارت کشور و تاکید کرد: این اساسنامه یک ظرفیت عالی است که با تصویب قانون درآمد پایدار به تصویب رسیده است. شهرداری ها و دهیاری ها و با تدوین اساسنامه از سوی وزارت کشور و ابلاغ آن در ماه های آتی زمینه ساز و تسهیل زمینه سرمایه گذاری خواهد شد.


جمالی نژاد همچنین بر لزوم «تصویب دستورالعمل سرمایه گذاری» شهرداری توسط شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت: این دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت کشور نقشه راه شهرداری ها در حوزه سرمایه گذاری است.


وی همچنین به استفاده از اوراق مشارکت به عنوان مهمترین ابزار تامین مالی در کلانشهرها اشاره کرد و اظهار داشت: در تیرماه امسال 80 هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت تزریق شد، منابع مالی برای 8 کلانشهر تزریق شد و کمک های دولتی نیز در حال بازپرداخت 50 درصد بود. اصل و سود، یک مبلغ واحد در 20 سال از انتشار و فروش اوراق قرضه.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، جمالی نژاد همچنین از برگزاری همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در شهرداری های آذربایجان شرقی تشکر کرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید