ابراز تردید نسبت به آمادگی نیروی زمینی رژیم صهیونیستی در جنگ با حزب الله


ابراز تردید نسبت به آمادگی نیروی زمینی رژیم صهیونیستی در جنگ با حزب الله

رسانه های اسرائیلی نسبت به عدم آمادگی نیروی زمینی این رژیم در صورت تشدید تنش با حزب الله هشدار دادند.


به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، رسانه های اسرائیلی نسبت به عدم آمادگی نیروی زمینی این رژیم در صورت تشدید تنش در منطقه شمال با حزب الله لبنان هشدار دادند.


اسرائیل هیوم گزارش داد که افسران نیروی زمینی و یگان های زرهی از عدم آمادگی می ترسند و “برای جنگ بعدی آماده نیستند”.


این پایگاه خبری نوشت: بحث درباره آمادگی نیروی زمینی ارتش برای شروع جنگ موضوع جدیدی نیست، از زمان جنگ دوم لبنان، به استثنای عملیات محدود غزه، نیروهای زمینی اسرائیل به سختی وارد عمل شده اند. فعال هستند و در مورد توانایی آنها برای پیروزی در هر جنگ آینده تردید وجود دارد.


بر اساس این گزارش، آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی که سه سال و نیم پیش روی کار آمد، ایده های جدیدی دارد که بسیاری از آنها اگرچه علنی نشدند، اما هدفشان ارتقای توان زمینی ارتش است. مشکلات جنگ آینده


اسرائیل هیوم افزود: ما چند ماه قبل از پایان دوره کوخاوی با افسران زیادی صحبت کردیم و متوجه شدیم که شکاف بزرگی بین ایده ها و واقعیت ها در میدان وجود دارد.


این گزارش ادامه می دهد: این ادعاها از سال گذشته که تصمیم بر عدم فعال شدن نیروی زمینی در عملیات حارث الاسوار گرفته شد، تشدید شد، اما فرماندهی ارتش می گوید فعال شدن مانور زمینی باید آخرین راه باشد اما در عین حال. تاکید کرد که در جنگ سوم لبنان چاره ای جز فعال کردن نیروی زمینی وجود نخواهد داشت.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید