اتحادیه مکزیک علیه شرکت آمریکایی BBB به دلیل ارعاب کارگران شکایت کرده است


اتحادیه مکزیک علیه شرکت آمریکایی BBB به دلیل ارعاب کارگران شکایت کرده است

مقامات وزارت کار ایالات متحده از سال گذشته پنج شکایت دریافت کرده اند که همگی مربوط به صنعت خودروی خارج از کشور ایالات متحده است.


به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه ای در مکزیک این هفته اعلام کرد که از آمریکا و سیستم قضایی این کشور خواسته است علیه یک شرکت آمریکایی قطعه سازی در این کشور شکایت کنند.


بر اساس این گزارش، این شرکت بزرگ قطعات خودرو آمریکایی که در برخی از کشورهای جهان مانند مکزیک شعبه هایی دارد، به دلیل نقض قوانین کارگران پایه از سوی اتحادیه بزرگ مکزیکی به دلیل صدور مجوز قرارداد تجاری خود شکایت کرده است. حقوق کارخانه قطعات خودرو در شمال مکزیک در این کشور لغو شده است. این شرکت، صنایع BBB، نیروی کار مکزیکی خود را برای حقوق کار و قراردادها مورد آزار و اذیت قرار داد.


مقامات وزارت کار ایالات متحده از سال گذشته پنج شکایت دریافت کرده اند که همگی مربوط به صنعت خودروی خارج از کشور ایالات متحده است. دولت مکزیک شکایت کرده است که این مکانیسم همکاری با ایالات متحده ناقص است و باید اصلاحاتی در زمینه قراردادهای کاری در شرکت های سهامی آمریکایی انجام شود.


بر اساس توافقنامه 2020 ایالات متحده، مکزیک و کانادا (USMCA)، قوانین حقوق کار باید سخت‌گیرانه‌تر از قوانین قبلی خود، توافقنامه تجارت آزاد 1994 باشد. فعالان اتحادیه‌های کارگری و اتحادیه‌های کارگری گزارش‌های گسترده‌ای درباره تخلفات ادعایی مربوط به شرکت‌هایی که دفاتر خارج از کشور دارند (به ویژه) گزارش کرده‌اند. شرکت های آمریکایی). پس از سال ها سرکوب دستمزدها، آنها خواستار دستمزدهای بالاتر از شرکت های آمریکایی در کشورشان بر اساس توافق دو سال پیش شده اند.


اتحادیه های بزرگ مکزیک در طوماری خطاب به مقامات کارگری ایالات متحده اعلام کردند که کارگران در طول مدت تعهد در قرارداد کاری خود اعتراض نمی کنند و به اتحادیه بزرگ کارگران مکزیک (SNITIS) توسط مدیران صنایع BBB در مرز شهر رینوسا می پیوندند، آنها مرعوب و تهدید شده اند. .


این طومار که توسط یک اندیشکده مستقل و غیرانتفاعی در آمریکا به نام «بازاندیشی در تجارت خارجی» امضا شده است، مشکلات مختلفی را در سیستم قراردادی شرکت‌های آمریکایی فعال در خارج از کشور برجسته کرده و بیان می‌کند: کارگرانی که در این شرکت‌ها کار می‌کنند، آنها را تأسیس یا به آن‌ها می‌پیوندند. اتحادیه ها و تشکل ها و یا طرح مطالبات صنفی، از نظر قراردادهای کاری با مشکل مواجه می شوند.


کارگران همچنین می گویند که نمایندگان شرکت در داخل کارخانه و خطوط تولید آنها را تحت فشار قرار داده اند تا از ترس از دست دادن مزایای قانونی خود، طرفداری از شرکت بگیرند. اتحادیه های مکزیکی این تاکتیک های ترسناک را برای سرکوب دستمزدها محکوم کرده اند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید