اجاره خانه روستایی; تجربه ای متفاوت برای مسافران عصر جدید


برای مسافران الکترونیکی، یکی از محبوب ترین اهداف، اجاره اقامتگاه هایی است که تجربه متفاوتی را ارائه می دهند. به خصوص با ظهور پلتفرم های آنلاین اجاره مسکن مانند Pinterest، این مدل های مسکن در دسترس تر هستند و تنها با چند کلیک فاصله دارند.

یکی از پرطرفدارترین انواع امروزه اجاره خانه های روستایی است.

اما قبل از شروع این تجربه جذاب، باید با برخی مشکلات کنار بیایید و انتظارات خود را به واقعیت تبدیل کنید.

مزایا و معایب رزرو خانه روستایی

آیا به زودی خانه روستایی اجاره خواهید کرد؟ مقصد سفر شما احتمالا شهرهای شمالی ایران مانند ماسال و رشت است. شاید جایی در یزد و کاشان یا قشم داشته باشید.

خانه های روستایی در هر منطقه جغرافیایی متفاوت است و انتظاراتی که ممکن است از خدمات و امکانات یک خانه روستایی داشته باشید متفاوت خواهد بود.

اما موارد مهمی وجود دارد که در اکثر خانه های روستایی مشترک است. بیایید مناطق مشترک خانه های روستایی را نام ببریم که هر کجا که می روید می توانید انتظار داشته باشید.

1. آشپزی و سرویس رستوران متفاوت است

فکر می کنم اولین چیزی که علاقه مند به دانستن آن هستید، سیستم غذا و آشپزی خانه های روستایی است. خانه های روستایی معمولاً آشپزخانه مجهز ندارند.

این یک الزام برای هر شرکت وابسته ای است که هر برنامه ای را تبلیغ می کند.

اما یک چیز خوب در عوض میزبانانی است که برای شما آشپزی می کنند یا از شما سفارش می دهند و غذای مورد نیاز شما را از آشپزخانه های اطراف تهیه می کنند. معمولاً فرصت خوبی برای امتحان کردن غذاهای محلی است. به خصوص اگر هوس غذاهای سنتی شمالی را دارید، ممکن است در زندگی خود فرصت بهتری برای امتحان برخی غذاها پیدا نکنید.

این یکی از خدماتی است که اجاره خانه روستایی را هر روز محبوبتر می کند. برخی از مسافران حتی سعی می کنند در نقاط مختلف مسیر برای تورهای راهنما خانه ای روستایی اجاره کنند تا فرصت مقایسه غذاهای محلی در قسمت های مختلف یک مسیر را داشته باشند.

البته تهیه و پخت غذا علاوه بر هزینه اقامت، هزینه اضافی نیز دارد که معمولا در آگهی اقامتگاه درج می شود. اما اگر هزینه ها را در لیست خود پیدا نکردید، همیشه می توانید از قبل با میزبان خود تماس بگیرید و از قبل هماهنگی های لازم را انجام دهید. هزینه ها به طور کلی معقول و در بیشتر موارد بسیار کمتر از آن چیزی است که شما انتظار دارید و ارزش یک جشنواره غذا را دارد.

خلاصه این تجربه متفاوت را از دست ندهید.

2. سرویس خواب با هتل و ویلا بسیار متفاوت است

انتظار تخت گهواره ای با دو تشک یا حتی یک تخت ساده را نداشته باشید. خانه های روستایی معمولا سرویس خواب بسیار سنتی دارند. این یعنی تعداد زیادی تشک، تشک و پتو. پس باید برای خوابیدن روی زمین آماده شوید.

این برای خیلی ها سخت است. به همین دلیل است که بسیاری از چنین تجربیاتی اجتناب می کنند. اما باور کنید، خوابیدن روی زمین برای یک یا دو شب ارزش این تجربه متفاوت را دارد.

خانه های روستایی معمولا سالن بزرگی دارند که 10 تا 12 نفر را در خود جای می دهد. به همین دلیل ظرفیت خواب این اقامتگاه ها معمولا در تبلیغات آنها بسیار بالاست. این را در کنار هزینه بسیار پایین اجاره این اقامتگاه ها قرار دهید.

خلاصه آنها برای اقامت های کوتاه در مقایسه با ویلاهای گروه های بزرگ عالی هستند.

3. دسترسی به امکانات محدود است

البته ما در Pinwrest سعی کرده ایم فیلترهای مناسبی را بر اساس آنچه که فکر می کنیم برای شما مهم است ایجاد کنیم تا بتوانید دقیقاً همان چیزی را که در جستجوی اقامتگاه هستید، پیدا کنید. به اندازه کافی برای Pinrest.com نزدیک‌تر بیایید و فیلتر را برای چیزهایی که فکر می‌کنید برای اقامتتان حیاتی هستند، فعال کنید.

اما اکثر خانه‌های روستایی می‌توانند از جاده‌های اصلی دور باشند، به سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها دسترسی نداشته باشند، آب لوله‌کشی نداشته باشند و سیستم‌های گرمایش و سرمایش سنتی داشته باشند.

پس حتما این موارد را بررسی کنید. لوله کشی مهم است. به خصوص اگر بخواهید بیش از دو یا سه شب بمانید.

اگر به سوپرمارکت دسترسی ندارید، بهتر است با دقت از میزبان خود برای برخی مجوزها بخواهید. از دانش محلی میزبان خود نهایت استفاده را ببرید.

همچنین اگر فکر می کنید نمی توانید با سیستم گرمایش سنتی کنار بیایید، سعی کنید تجربه خود را به ماه هایی با هوای معتدل و گرم منتقل کنید. برای مثال اردیبهشت و مهر در بیشتر نقاط ایران زمان مناسبی برای اجاره روستایی است. اما ماه های زمستان را برای اجاره محل اقامت در جنوب کنار بگذارید و اگر طاقت گرما را ندارید، در تابستان اصلاً سراغ اجاره مسکن روستایی نروید. مگر اینکه مقصد شما جایی مثل ماسال باشد.

آزمایشات جدید خود را با Pinorest انجام دهید

همه اینها به کنار، داشتن تجربیات جدید مانند اجاره خانه برای اولین بار (به جای اجاره هتل) یا اجاره یک اقامتگاه بوم گردی سنتی یا خانه روستایی برای اولین بار (به جای ویلا) یا اجاره جنگل برای اولین بار. زمان، همه چیز کار می کند آنها جالب هستند.

با این حال، تجربیات اولیه همیشه امن، مثبت و جالب نیستند. چیزهای زیادی وجود دارند که می توانند ذائقه شما را تلخ کنند. اینجاست که می توانید سخت ترین قسمت را به پلتفرم آشنا و قابل اعتمادی مانند Pinwrest اختصاص دهید.

ما سعی می‌کنیم بهترین اقامتگاه‌ها را برای شما انتخاب کنیم تا زمانی که خانه روستایی، کلبه، ویلا و آپارتمان اجاره می‌کنید و به شهری جدید سفر می‌کنید یا تجربه جدیدی را آغاز می‌کنید، کمترین سورپرایز منفی را پشت سر بگذارید و بتوانید راحت‌تر برنامه‌ریزی کنید.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به سراغ تجربیات جدید خود با Pinwrest بروید. از این به بعد به تجربه تعطیلات بعدی خود فکر کنید. با Pinwrest احساس راحتی کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای آگاهی شما از فعالیت مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد ارسال شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید