ادامه تصمیمات اقتصادی کمیسیون مشترک شورای تسهیلات اصلاحات ساختاری


ادامه تصمیمات اقتصادی کمیسیون مشترک شورای تسهیلات اصلاحات ساختاری

تصمیمات اقتصادی کمیسیون تلفیق مجلس ارزیابی فرصت اصلاح ساختار بودجه در طبقه هفتم در جلسه کمیسیون تلفیق این مجلس بررسی شد.


به گزارش ایلنا، در جلسه کمیسیون مختلط که به ریاست محمدباقر ذوالقدر و با حضور برخی از نمایندگان مجلس و نمایندگان مجلس، قوه قضائیه و بانک مرکزی برگزار شد، اعضای کمیسیون مختلط. سایر مواد خط مشی کلی طبقه هفتم در خصوص اصلاح ساختار بودجه ارائه و در کلاس درس مورد بررسی قرار گرفت.


در این جلسه اعضای کمیسیون مشترک بر چگونگی «تامین منابع و مدیریت هزینه‌های عمومی، پرهیز از کسری‌های واقعی بودجه و عدم تعادل عملیاتی»، «شمارش و تسویه بدهی‌ها و تعهدات دولت و شرکت‌های دولتی و غیردولتی عمومی» تاکید کردند. موسسات و مدیریت و پرداخت بدهی ها “و مربوط به” تعیین تکلیف پروژه های عمرانی نیمه تمام تا پایان سال دوم برنامه به طرق مختلف اعم از تکمیل، واگذاری، مشارکت و حذف “و همچنین” شفاف سازی و اصلاح ضوابط مربوط به درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی و تنظیم روابط مالی دولت با شرکت نفت و سایر شرکت‌های دولتی و حل تعارض منافع منعقد گردید.

در این نشست پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، محسن رضایی، محمدجواد ایروانی، حسین مظفر، مجید انصاری، صدیق واعظ زاده، سیدمصطفی میرسلیم و داود دانشجعفری از اعضای مجمع به بیان دیدگاه های خود در خصوص ضرورت اصلاح رویکردها در این مجمع پرداختند. بودجه کشور طی برنامه هفتم توسعه و بررسی و بازنگری سایر بندهای سیاستی کلی برنامه هفتم به جلسه بعدی کمیته مشترک موکول شد.

جلسات کمیته خط مشی عمومی مشترک طبقه هفتم همراه با هیات رئیسه مجمع تشکیل و خلاصه این کمیسیون در هیات رئیسه مجمع ارائه، بررسی و تصویب می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید