ارائه گیاهان مناسب برای نگهداری در آپارتمان


فضای سبز خانه می تواند فواید جسمی و روحی بسیاری را برای ساکنین به همراه داشته باشد. گیاهان شما را آرام می کنند و حتی می توانند امید به زندگی شما را افزایش دهند. آنها سموم مضر را از بین می برند و کیفیت هوا را بهبود می بخشند. در واقع گیاهان تصفیه کننده های طبیعی هوا هستند و همچنین می توانند گرد و غبار موجود در هوا را کاهش داده و رطوبت هوا را افزایش دهند.

به طور کلی یکی از خواص مهم گل این است که بین دغدغه ها و نگرانی های روزانه حتی اگر برای چند دقیقه به آنها رسیدگی کنید، می توانید مغز خود را از مشکلات و استرس دور نگه دارید و روی چیز دیگری تمرکز کنید. در این مقاله گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که می توانید در خانه نگهداری کنید و از زیبایی آنها و آرامشی که به خانه شما می آورند لذت ببرید. حتی اگر آپارتمان شما نور کافی نداشته باشد، این سایت برای شما قابل اعتماد است. برای خرید لامپ های رشد گیاه را به شما معرفی می کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

گل پتو

پتوس دارای برگ های قلبی شکل است و رنگ های مختلفی دارد. بنابراین می توانید گل خانه خود را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. رنگ های این گیاه سبز روشن، لیمویی و سبز تیره است. این گیاه کوهنوردی برای آویزان کردن از سقف یا هر جایی که می خواهید مناسب است. علاوه بر این، پتوس به نور متوسطی نیاز دارد و می توان گفت تقریباً تخریب ناپذیر است.

گیاه گندم

این گیاه برای افراد مبتدی که می خواهند یک گلخانه کوچک برای خود داشته باشند مناسب است. می توانید بوته گندم را روی میز بگذارید یا در گوشه و کنار خانه آویزان کنید. این گل همیشه زیبا به نظر می رسد و نیاز به مراقبت کمی دارد. می توانید آن را در مکانی قرار دهید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد. همچنین بهتر است خاک این گیاه به طور کامل خشک نشود، بنابراین همیشه آن را مرطوب نگه دارید.

گل کروتون

گل کروتون نیاز به مراقبت زیادی دارد و اگر آن را در شرایط خوبی تهیه کنید به یک اثر هنری در خانه شما تبدیل می شود. کروتون جذابیت خاصی دارد. اما به طور کلی این گل را برای مبتدیان توصیه نمی کنیم زیرا بسیار حساس است. رنگ برگ های کروتون خاص است و به رنگ های سبز، قرمز و زرد است. لازم به ذکر است که این گل را در دسترس حیوانات خانگی و کودکان خود قرار ندهید، زیرا کروتون گیاهی سمی است. این گیاه به نور خورشید نیاز دارد و بهتر است در خاک خوب و مرطوب کاشته شود.

اسپاتی فیلوم

Spotiphyllum به مراقبت کمی نیاز دارد و می تواند با شرایط نور متوسط ​​تا زیاد کنار بیاید. برگ های این گل سبز تیره است و گل های سفید زیبایی دارد. مطمئن شوید که خاک این گیاه همیشه مرطوب است. اسپاتی فیلوم هوای اطراف را به خوبی تمیز می کند و زیبایی آن جلوه خاصی به خانه شما می بخشد.

بامبو خوش شانس

این گل به اندازه برخی از گل های خانگی نیازی به مراقبت ندارد. شما می توانید با قرار دادن آن در ظرف شیشه ای بلند پر از آب، شرایط رشد را برای بامبو فراهم کنید. این گل با نور کم و نور غیر مستقیم مشکلی ندارد و به رشد خود ادامه می دهد. اما بهتر است این گل را در محیط های سرد قرار ندهید.

سانسور

این گل زیبا دارای برگ های نیزه ای شکل و همیشه سبز است. با رشد برگ های سانسوریا، بلندتر می شوند و خطوط موازی زیبایی دارند. برخی از سنسورها کاملا سبز و برخی دیگر دارای حاشیه زرد هستند. این گل مانند بسیاری از گیاهان دیگر زیباتر است و اگر نور روشنی داشته باشد بهتر رشد می کند. در کل با نور کم مشکلی ندارد و با شرایط مختلف سازگار می شود. علاوه بر این، سانسوریا به آبیاری کمی نیاز دارد.

برگ درخت انجیر

این گل دارای برگ های پهن، زیبا و همیشه سبز است. برگ های انجیر دارای برگ های پهن با بریدگی های عمیق است. طول رشد این گیاه گاهی به یک متر می رسد. این گل به رطوبت کافی نیاز دارد و بهتر است آن را در نور غیر مستقیم قرار دهید.

پپرومیا یا برگ قاشقی

این گل مقاوم و دارای چندین نوع است که برگ های هر نوع با نوع دیگر متفاوت است. پپرومیا به نور کمی نیاز دارد و می تواند مقداری آب را در برگ های گوشتی خود ذخیره کند. اما باید گفت که در سرما نمی تواند مدت زیادی دوام بیاورد. در ضمن این گل نیازی به رطوبت زیاد ندارد.

دیفن باخیا

دیفن باخیا یکی از قدیمی ترین گل هایی است که در خانه اکثر ایرانیان وجود دارد. دیفن باخیا جذابیت و زیبایی خاصی دارد و هوا را به خوبی تصفیه می کند. نگهداری از این گل بسیار آسان است و گاهی تا سه متر هم رشد می کند. رنگ های مختلفی مانند سبز، کرم و سفید دارد. به طور کلی، دیفن باخیا به نگهداری زیادی نیاز ندارد. البته در اینجا باید بگوییم که این گل سمی است و بهتر است آن را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

با استفاده از لامپ رشد گیاه نور کافی برای گل ها فراهم کنید

امروزه تعداد محدودی کانکس به گونه ای طراحی شده است که در برابر نور خورشید قرار می گیرند و بسیاری از خانه ها در طول روز از نور خورشید محروم هستند. می دانید که بیشتر گل ها برای رشد مناسب و زیباتر به نظر رسیدن به خاک، آب و نور کافی نیاز دارند. همه به راحتی می توانند آب و خاک مناسب برای گل های خود تهیه کنند، اما اکثر ساختمان های آپارتمانی به نور کافی برای رشد گیاهان دسترسی ندارند. اما اکنون این مشکل با چراغ های رشد گیاه یا لامپ های گیاهی حل شده است. در واقع شما می توانید انواع میوه ها، سبزیجات و گل ها را با راه اندازی یک گیاه نورانی در خانه خود پرورش دهید و از دیدن آنها لذت ببرید.

این لامپ رشد گیاه عمدتاً از طیف رنگی آبی و قرمز یعنی امواج ماوراء بنفش و مادون قرمز تشکیل شده است. می توان گفت استفاده از این لامپ راهی ساده و ارزان برای ایجاد شرایط مناسب برای پرورش هر گیاهی در منزل می باشد.شما می توانید چراغ رشد گیاه را از فروشگاه اینترنتی ایران گرولایت خریداری کنید.

آخرین کلمه

امروزه بسیاری از ما در شهرهای شلوغ زندگی می کنیم و با دنیای مدرن در ارتباط هستیم و تعامل ما با طبیعت بسیار محدود است. اما با آوردن طبیعت به خانه، ذهن می تواند ناخودآگاه از اثرات آرامش بخش سبزه بهره مند شود. بنابراین بهتر است برای داشتن فضایی سبز و زیبا در خانه آستین ها را بالا بزنید و دست به کار شوید.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید