ارائه 12 خدمت در نرم افزار تامین اجتماعی من به افراد تحت پوشش


ارائه 12 سرویس در نرم افزار "تامین اجتماعی من" به افراد تحت پوشش

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان از راه اندازی نرم افزار کاربردی تامین اجتماعی من خبر داد و بیان کرد: 12 خدمت در این نرم افزار ارائه می شود و سازمان به دنبال درج 30 خدمت سازمان در این نرم افزار است.


به گزارش خبرنگار ایلنا دی زنجان، محمود عزیزخانی مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان امروز به مناسبت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران با اشاره به جمعیت یک میلیون و پانصد و هفتاد و چهار هزار نفری استان زنجان استان زنجان گفت: از این تعداد تا سه ماه اوایل امسال 571 هزار و 353 نفر در استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.


عزیزخانی با تاکید بر اینکه 473 هزار و 293 نفر در استان بیمه شده اند، گفت: 98 هزار و 60 نفر نیز بازنشسته هستند.


وی ادامه داد: بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی به بیمه شدگان اجباری، مشاغل آزاد و آزاد، بیمه های اختیاری، بیمه های خاص و بیکاری تقسیم می شوند. از بین بیمه شدگان 123 هزار و 359 نفر تحت پوشش بیمه اجباری هستند.


این مسئول در استان زنجان یادآور شد: 32 هزار نفر در بیمه حرفه ای و خوداشتغالی، 3 هزار و 67 نفر در بیمه اختیاری، 35 هزار و 448 نفر از بیمه خاص و دو هزار و 314 نفر از بیمه بیکاری بهره مند می شوند.


وی با تاکید بر اینکه تا پایان خرداد ماه سال جاری 14 هزار و 690 کارگاه در استان فعال اعلام شده است، تصریح می کند: در 11 هزار و 672 کارگاه از یک تا پنج نفر، در سال 1375 کارگاه از 6 تا 10 نفر، در 1283 کارگاه بیمه شده اند. بین 11 تا 50 نفر و در 186 کارگاه بین 51 تا 100 نفر بیمه می شوند.


آذرخانی همچنین یادآور شد: خدمات بیمه ای در هفت شعبه ثابت، یک شعبه ماهواره ای، چهار کارگزار و دو کارگزار ماهواره ای و همچنین افرادی که بیمه تامین اجتماعی هستند به جامعه هدف ارائه می شود.


مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان افزود: قبل از انقلاب 7 درصد مردم بیمه نبودند و اکنون تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی به 52 درصد رسیده است.


وی با یادآوری اینکه تشکیل پرونده الکترونیکی بیمه شدگان از سال 96، مکانیزه شدن مشاغل، ایجاد خدمات غیرمدافعی بخشی از اقدامات تامین اجتماعی در سال های اخیر است، افزود: در راستای افزایش دستمزد کارگران، شوک به این صنعت رسیده است که تامین اجتماعی در حمایت از تولید سیاست هایی را آغاز کرده است. یکی از سیاست های تامین اجتماعی در این زمینه پرداخت بیشتر از دریافتی بود.


عزیز خانی در پایان از راه اندازی نرم افزار کاربردی تامین اجتماعی من خبر داد و گفت: 12 خدمت در این نرم افزار ارائه می شود و سازمان در تلاش است تا 30 خدمت سازمان را در این نرم افزار قرار دهد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید