ارسال بیش از 1000 فیلم از بیش از 80 کشور جهان به جشنواره “زیمین”.


ارسال بیش از 1000 فیلم از بیش از 80 کشور به جشنواره

مزدک میررمضانی، مدیر بخش بین الملل و عضو شورای سیاسی دومین جشنواره «زیمین»، تماشای بیش از 1000 فیلم از بیش از 80 کشور جهان در مدت زمان کوتاه را یک چالش واقعی و میزان آگاهی و تأثیرگذاری اعلام کرد. ارزش هنری و مطالب مرتبط و عمیق معیار انتخاب است.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره بین المللی «زمین»، مزدک میررمضانی، عضو هیئت انتخاب فیلم این رویداد سینمایی گفت: از آنجایی که جشنواره «زمین» موضوعی است و با محوریت توسعه پایدار، سینمایی است. آثاری که قابلیت تأثیرگذاری و تأثیرگذاری دارند، برای هیئت انتخاب و معرفی به هیئت داوران در اولویت هستند.


میررمضانی که تجربه داوری چندین جشنواره بین المللی فیلم را به عنوان عضویت در شبکه جهانی جشنواره های سبز جهانی (GFN) دارد، افزود: بدون شک داشتن استاندارد قابل قبول از نظر کیفیت فیلم و هنری در انتخاب بسیار مهم است. اما علاوه بر این، توانایی انتقال صحیح نیاز و مفهوم توسعه پایدار به مردم یکی از معیارهای انتخاب است.


وی با بیان اینکه در ترکیب هیئت انتخاب به نگاه مدیریتی و جشنواره ای، نگاه تخصصی سینمایی و نگاه مبتنی بر توسعه پایدار توجه شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به موضوع محوری دوره دوم که پایداری اقتصادی، مرتبط بودن محتوای فیلم‌های این دسته، معیار اصلی انتخاب خواهد بود.


این کارشناس محیط زیست و توسعه پایدار افزود: اصولا کیفیت سینمایی و کیفیت تاثیرگذاری ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با هم دارند، اما بارها دیده ایم که فیلم سینمایی با کیفیتی که جوایز زیادی کسب کرده باشد، اینطور نیست. بسیاری و از سوی دیگر آثار بسیار، کسانی بودند که در جشنواره های سینمایی جایزه بزرگی نگرفتند، اما در بین مردم نفوذ و نفوذ داشتند و روندی را رقم زدند».


وی افزود: جشنواره «زمین» متعهد به ایفای نقش تبلیغاتی و آموزشی است و از این رو انتقال تجربیات کشورها و مناطق مختلف کشورمان در قالب فیلم و نمایش عمومی آنها می تواند برای عموم مردم آموزنده و مفید باشد. و همچنین برای متخصصان و دست اندرکاران توسعه. بنابراین، کمیته انتخاب جشنواره در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که مجموعه فیلم های انتخاب شده برای نمایش و شرکت در مسابقه، موضوعات مختلف مرتبط با موضوع کلی جشنواره و موضوع اصلی جشنواره را پوشش می دهد. این دوره و از کامل بودن کافی برخوردار باشد.


میررمضانی استقبال فوق العاده و تعداد زیاد آثار ارسالی به جشنواره را مایه خیر و برکت و نشان از اهمیت و خوش اقبالی جشنواره و چالشی برای هیئت انتخاب دانست و گفت: بیش از هزار فیلم از جشنواره را تماشا کنید. بیش از هشتاد کشور در مدت زمان کوتاه یک چالش واقعی است، اما اعضای کمیته انتخاب با تعهد و دقت بالایی وظایف خود را انجام خواهند داد و امیدوارند بتوانند بهترین و مرتبط ترین آثار را از میان فیلم های معتبر ارائه شده در فیلم های مختلف انتخاب کنند. بخش هایی جهت انتشار عمومی و استفاده مخاطبان گرانقدر و فهیم جشنواره زمین و شرکت در مسابقه و دریافت جوایز معتبر و ارزنده آن به هیئت داوران محترم تقدیم می گردد.


وی با ابراز خرسندی از کیفیت بالای فیلم های ایرانی ارائه شده افزود: خوشحالیم که سینمای ایران چه در بخش داستانی و چه در بخش مستند و حتی در انیمیشن همگام با سینمای جهان و بسیاری از کیفیت های دیگر پیشرفت کرده است. فیلم هایی تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.گفته شده است که این جشنواره بهترین فرصت برای دیده شدن و امتیازدهی به این فیلم ها در کنار فیلم های ساخته شده در نقاط مختلف جهان است که امیدواریم یکی از مهم ترین آنها باشد. ماموریت های جشنواره «زمین» که ارتقای کیفیت فیلم های تولید شده در ایران است محقق شده است و امیدواریم انگیزه بیشتری برای تولید فیلم های داستانی، آموزشی و تجربی با رویکرد توسعه پایدار در بین سینماگران کشور ایجاد شود. کشور.


دومین جشنواره بین المللی «زمین» با موضوع محوری «اقتصاد پایدار» از 16 تا 22 مهرماه سال جاری به دبیری فرهاد توحیدی و به صورت آنلاین با امکان تماشای رایگان فیلم برگزار می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید