استان تهران 14 میلی متر بارندگی را ثبت کرد/ کاهش 57 درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته


استان تهران 14 میلی متر بارندگی را ثبت کرد/ کاهش 57 درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، «محمدرضا خانیکی» گفت: سامانه بارشی دومین ماه سال آبی 1402-1401 با 8.9 میلی متر بارندگی، سطح بارندگی استان را به 14.1 میلی متر رساند. بارندگی از ابتدای سال آبی


دقیق: سامانه بارشی از 25 آبان ماه در دوره پیوسته خود از بامداد پنجشنبه 26 آبان ماه آغاز شد و با حداکثر بارندگی در نواحی غربی و جنوبی استان و همچنین در محدوده شرق استان فعال بود. بیشترین میزان بارش جوی ثبت شده توسط این سامانه به ترتیب مربوط به حوزه آبخیز ماملو، امیرکبیر، لتیان، سد طالقان و لار بوده است.


خانیکی با بیان اینکه اگرچه این سامانه بارشی را می توان اولین سامانه بارشی کامل و قدرتمند استان تهران پس از ماه ها بدون بارندگی دانست، افزود: به دلیل کمبودهای قابل توجه در میزان بارش جوی دریافتی، این سامانه نتوانست به استان تهران نزدیک شود. وضعیت نرمال به‌طوری‌که براساس تحلیل اطلاعات دریافتی از شبکه اندازه‌گیری پارامترهای جوی و ترسیم نقشه‌های بارندگی، مجموع بارندگی‌های دریافتی در استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون 32.8 میلی‌متر در همین مدت است. در سال گذشته و میانگین بلندمدت 38.8 میلی متر بوده که به ترتیب 57 و 65.5 درصد کاهش داشته است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید