اطفاء حریق در کلینیک پزشکی


اطفاء حریق در کلینیک پزشکی

سخنگوی سازمان آتش نشانی از مهار آتش در یک مرکز درمانی در خیابان جردن خبر داد.


جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت 14 و 30 دقیقه امروز یک مورد آتش سوزی در یک مرکز درمانی در اردن گزارش شد. چهارراه میرداماد، سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران. .


وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه کاملا مجهز به محل سقوط هواپیما اعزام شد، ادامه داد: ایستگاه اول در عرض 5 دقیقه به این مرکز درمانی رسید. محل سقوط یک کلینیک پزشکی 5 طبقه بود. در پشت بام این مرکز انباری وجود داشت و سیستم اکسیژن این اتاق در آتش سوخت.


سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: دو قسمت آتش سوزی به طبقات پایین سرایت کرده بود. همزمان با خاموش شدن آتش، آتش نشانان برای تخلیه دود و از بین بردن افراد گرفتار در این طبقات اقدام کردند. در مجموع آتش نشانان موفق به خارج کردن 30 نفر از افراد اعم از کارکنان و افراد حاضر در این مرکز شدند.


ملکی گفت: آتش در حال حاضر خاموش است و آتش نشانان در حال ایمن سازی و لکه گیری هستند.


وی با اشاره به آتش سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر گفت: هنوز خاطره تلخ آتش سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر از بین نرفته است و متاسفانه همچنان شاهد وقوع آتش سوزی گهگاهی در برخی مراکز درمانی هستیم و این نشان می دهد که لازم است در اسرع وقت اقدامات لازم برای مراکز درمانی انجام شود تا شاهد تکرار حوادث تلخ در این مراکز نباشیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید