اعزام 9 هزار مبلغ دینی به نقاط مختلف کشور در ماه محرم


اعزام 9 هزار مبلغ دینی به نقاط مختلف کشور در ماه محرم

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دفتر تبلیغات از مدتی قبل از ایام محرم و دریافت درخواست از سوی نهادهای مختلف برای اعزام مبلغین شروع به ثبت نام مبلغ کرد، گفت: باید هزار نفر از تبلیغات دفتری اعزام شوند.


به گزارش ایلنا د قم، حجت الاسلام سعید روستای آزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد حدود 6 هزار نفر از قم و مابقی از شعب دیگر اداره تبلیغات استان اصفهان هستند. استان های تهران و سیستان و بلوچستان. .


وی بیان کرد: تمامی دانش آموزان متقاضی اعزام به ماه ترفیع محرم در یک سامانه ثبت نام، تصمیم گیری و گزارش گیری انجام می دهند.


وی افزود: حدود 3 هزار نفر از این مجموعه که بومی هستند نیز در قالب گروه های جهادی تبلیغی در شهرهای محل سکونت خود پراکنده شدند.


معاون دفتر تبلیغات، گروه های مبلغ را 6 یا 7 بار در سال به تبلیغ اعزام می کنند و یادآور شد: 300 نفر از اساتید خارج از حوزه با عنوان مبلغان نخبه و در سال گذشته حدود 30 درصد از این مبلغان اعزام می شوند. در سطح یک و تقریباً همین تعداد در سطح سه و بقیه در سایر مقاطع تحصیلی بودند.


رستا آزاد در بخشی دیگر از سخنان خود به تهیه 3 «راه توشه» ویژه مبلغان محرم در 136 صفحه اشاره کرد. این کتاب ها حاوی مقالات فراوانی با موضوعات جدید از جمله ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، آثار تدبیر امام حسین (ع) در عاشورا و راهبرد امام سجاد(ع) در رهبری مردم و احیای اسلام ناب محمدی(ص) است که توسط نویسندگان و اساتید دانشگاه تهیه شده است. حوزه علمیه


وی با اشاره به کتاب مسائل خانواده گفت: این کتاب عمدتاً در مقوله هایی چون جایگاه اجتماعی زن در عاشورا، روش های آموزش حجاب و نقش عشق در تربیت فرزندان توسط زنان مبلغ مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.


رستا آزاد با اشاره به راهنمای سفر ویژه مناطق مرزی و مشترک شیعه و سنی گفت: این راهنمای سفر شامل الزاماتی برای تبلیغ در اماکن مشترک است که برای مبلغانی که برای اولین بار به این مناطق سفر می کنند بسیار ضروری است.


وی افزود: این جزوه به صورت رایگان در سایت www.balagh.ir و کانال های مرتبط در شبکه های اجتماعی بارگذاری شده و در اختیار مبلغان سراسر کشور و حتی فارسی زبانان سایر کشورها قرار گرفته است و نسخه های چاپی آن نیز در اختیار مبلغین قرار خواهد گرفت.


معاون دفتر تبلیغات همچنین به برگزاری سلسله نشست های ویژه مبلغان مبلغ پرداخت و گفت: این جلسات 1 الی 17 مردادماه از ساعت 10 الی 13 در سالن کنفرانس دفتر تبلیغات توسط غدیر برگزار می شود.


150 مبلغ در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می کنند


رئیس اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغات عمومی اداره تبلیغات اسلامی همچنین به فعالیت 150 مبلغ با محوریت کودک و نوجوان در 15 گروه مبلغ اشاره کرد و گفت: فعالیت این مبلغان با پوشش پنج بوستان قم از ابتدای سال جاری آغاز شده است. اواسط تیرماه و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.


حجت الاسلام مهدی کریم زاد گفت: علاوه بر این مبلغان، تمامی مبلغان شاغل در حرم حضرت معصومه (س) نیز از اداره تبلیغات حکم خود را دریافت کردند.


وی همچنین با اشاره به آسیب شناسی فعالیت های مختلف تبلیغی و همچنین انتخاب مضامین تبلیغی ماه محرم بر اساس این آسیب شناسی، گفت: تدبیر در سیره امام حسین (ع)، زندگی دینی، جایگاه خودسازی. ایثار در خانواده و جامعه، مولفه های اقتدار نظام اسلامی با توجه به مؤلفه های تبیین جهاد، مؤلفه های تقویت روحیه امید، همدلی، عطوفت و مسائل مربوط به مهدویت بخشی از این مضامین است.


وی بیان کرد: بهره گیری از خلاقیت اهالی روستا، مسجد و هیات مذهبی پایگاه تبلیغی و نیز مولفه های زندگی عفیفانه و مباحث مربوط به عفاف و حجاب نیز از دیگر مباحث تبلیغی ماه محرم است. .


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید