اعلامیه 3 کشور اروپایی درباره ایران زودهنگام بود


اعلامیه 3 کشور اروپایی درباره ایران زودهنگام بود

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین بیانیه ضد ایرانی ترویکای اروپایی درباره ایران را زودهنگام خواند.


به گزارش ایلنا، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اعلامیه ضد ایرانی تروئیکای اروپایی درباره ایران را زودهنگام خواند.


او در پیامی توئیتری نوشت: واقعاً زود بود. دقیقا در لحظه حساس مذاکرات وین و در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی.


سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان پیش از این در بیانیه‌ای مشترک بدون اشاره به مواضع انفعالی خود و بد عهدی و زیاده‌روی طرف آمریکایی، ایران را به دلیل عدم احیای برجام مقصر دانسته‌اند.


در این بیانیه آمده است که مواضع تهران «تردید جدی در مورد نیات و تعهد ایران به موفقیت برجام ایجاد می‌کند».


در این بیانیه، تروئیکای اروپایی همچنین اعلام کرد: ما، دولت های فرانسه، آلمان و انگلیس از آوریل 2021 با حسن نیت با ایران برای راه اندازی مجدد توافق هسته ای مذاکره کرده ایم. در ابتدای مرداد ماه سال جاری، پس از یک سال و نیم مذاکره، هماهنگ کننده برجام مجموعه نهایی متون را ارائه کرد که به ایران اجازه می دهد به تعهدات خود در برجام بازگردد و آمریکا به توافق برگردد. .

در ادامه این مواضع یکجانبه و بی اساس آمده است: متاسفانه ایران ترجیح داده از فرصت ظریف دیپلماتیک ایجاد شده استفاده نکند و در عوض به گسترش برنامه هسته ای خود فراتر از هرگونه توجیه مدنی قابل قبول ادامه داده است.


این سه کشور اروپایی نیز بدون اشاره به رویکردهای سیاستی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردند: با نزدیک شدن به توافق، ایران موضوعات جداگانه‌ای را در رابطه با تعهدات بین‌المللی الزام‌آور حقوقی خود تحت این معاهده بازگشایی کرد. .) و توافق پادمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی این آخرین درخواست تردیدهای جدی در مورد نیات و تعهد ایران به برجام ایجاد می کند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید