افتتاحیه کتاب اصول العقید و جامع الفوائد


افتتاحیه کتاب

مراسم افتتاحیه کتاب «اصول عقاید و فواید جهانی» اثر حجت الاسلام والمسلمین علی موسوی در چچه با حضور آیت الله کریمی جهرمی در حوزه علمیه المهدی قم برگزار شد.


به گزارش ایلنا د قم، آیت الله کریمی جهرمی در این مراسم با تاکید بر جایگاه علما و نقش آنان در تبیین معارف دین گفت: در روز قیامت عالمی متفکر، صحیح و نیکوکار به پا ایستادن و به پا ایستادن دعوت می شود. شفاعت کن و آنچه در این گفته می شود جمله دلالت دارد یعنی به عالم شفاعت می شود و عالم با این امتیاز می تواند گنهکاران را شفاعت کند و این عالم به عنوان حافظ دین و عقاید مردم باید دارای ویژگی های مهمی باشد.


استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: گاهی در جامعه افرادی را می بینیم که در زمینه صلاحیت های علمی خبره هستند و خوب درس خوانده اند.THE اما نقش منفی در جامعه دارد و اعمال، رفتار و گفتارش مردم را در مسیر اشتباه قرار می دهد و راه های خودنمایی و جاه طلبی را به جامعه ارائه می دهد.


وی خاطرنشان کرد: عالمی که ایتام آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم را روزی می دهد حافظ اعتقادات مردم و در راستای تقویت رفتار دینی مردم است و طلبه باید همواره ترسی که بر خلاف او عمل نمی کند می تواند در رفتار مردم تأثیر منفی بگذارد، پس علمای دین باید با تمام وجود در افزایش ایمان مردم تلاش کنند و همواره در رفع شبهات و پاسخگویی به آنها تلاش کنند.


آیت الله کریمی جهرمی گفت: روی اعتقادات مردم کار کنید، زیرا برای اینکه مردم به خدا ایمان بیاورند بسیار موثر است، البته اول از همه باید خودمان به خدا و قیامت ایمان داشته باشیم و بدانیم که باید خدا را در قیامت شاهد باشیم. حرکات، سکونت، دوستی، دشمنی و زندگی بیرونی ما. ما معارف الهی را می دانیم و بسیار مقید به حفظ آن هستیم تا راه الهی را تغییر ندهیم و متوجه نشیم که در گمراهی قدم می گذاریم و مردم حسین را بشناسند و در برابر مصائب صبر کنند، زیرا به ما کمک می کند. در روز قیامت برای ما دعا کن خداوند این توفیق را بیش از پیش به بندگانش عنایت فرماید.


لازم به ذکر است که این اثر گرانبها در موضوع خود بی نظیر با تلاش حجت الاسلام والمسلمین علی موسوی در اثبات وثاقت و امامت و خلافت بلافصل سید المحدین آقا امیرالمومنین به رشته تحریر درآمده است. مؤمنان و امامان معصوم علیهم السلام.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید