افزایش قیمت بنزین، نفت و گازوئیل در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست.


افزایش قیمت بنزین، نفت و گازوئیل در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست.

وزیر نفت تاکید کرد: افزایش قیمت بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ وجه در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست و طرح آزمایشی کیش مربوط به توزیع مجدد یارانه است که در محدوده کوچکی در حال ارزیابی است. ”


به گزارش ایلنا، جواد اوجی امروز در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه ماهه امسال. نسبت به سال 1400 نیز ارائه شد.


وی با اشاره به اینکه میزان درآمد فروش نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته بسیار مثبت بوده است، گفت: عملکرد وزارت نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته به حدود 40 درصد درآمد رسیده است که در سال گذشته 12.5 میلیارد دلار در سامانه نیما بوده است. از فروش پتروشیمی ها به دست آمد.


وزیر نفت ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال تقریباً 40 درصد از درآمدهای وزارت نفت از محل فروش نفت، نفت و فرآورده های میعان، صادرات گاز و پتروشیمی نسبت به سه ماهه اول سال 1400 افزایش داشته است. این مشکل از نظر حجم و قیمت بسیار مناسب است.


به گفته اوجی، تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره 14 در سال گذشته 313 هزار میلیارد تومان بود و با تلاش دولت و این وزارتخانه توانستیم امسال بالغ بر 350 هزار میلیارد تومان واریز کنیم. وزارت نفت تمام تلاش خود را برای دستیابی به منابع بودجه مندرج در تبصره‌های یک و 14 با برنامه‌هایی که ترسیم کرده به کار خواهد گرفت.


وی در پاسخ به این سوال که آیا شایعه افزایش قیمت گازوئیل یا پرداخت سهمیه بنزین با کد ملی صحت دارد، گفت: من و همکارانم در مصاحبه های متعدد افزایش قیمت حامل های انرژی را تکذیب کرده ایم.


وزیر نفت افزود: افزایش قیمت بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ وجه در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست و طرح آزمایشی کیش شامل بازتوزیع یارانه است که به میزان اندک در حال ارزیابی است. مقیاس.”


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید