افزایش 30 برابری تقاضا برای فیلترشکن / معیشت 9 میلیون نفر ضربه خورد


افزایش 30 برابری تقاضا برای فیلترشکن / معیشت 9 میلیون نفر ضربه خورد


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، یکصد و سیزدهمین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.


در ابتدای این نشست حسین سله ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی با اشاره به پیامدهای قطعی اینترنت و محدودیت ها برای کسب و کارها گفت: بر اساس سهم حوزه فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی، هر ساعت قطعی اینترنت باعث می شود. زیان اقتصادی حدود 1.5 میلیون دلار برای کشور.


وی با اشاره به فیلترینگ گسترده شبکه های اجتماعی خاطرنشان کرد: در چند هفته گذشته افزایش 30 برابری تقاضا برای فیلتر سوییچ ها داشته ایم و این فیلتر سوئیچ ها می تواند امنیت کاربران و امنیت اطلاعات کشور را مخدوش کند.


صلاح ورزی ادامه داد: اتحادیه دستیاران فناوران گزارش مفصلی تهیه کرده است که معیشت حدود 9 میلیون نفر در کشور در اکثر فروشگاه های اینترنتی که محصولات خود را به فروش می رسانند به خطر افتاده است. بسیاری از فعالان اقتصادی نیز معتقدند که شرکت های بزرگ نیز آسیب دیده اند.


این فعال اقتصادی با بیان اینکه تجار و صادرکنندگانی که مشتری خارج از کشور دارند نمی توانند خریداران خود را مجبور به نصب پیام رسان داخلی کنند، گفت: این مشکل محدودیت هایی را ایجاد کرده است و ادامه این اختلالات و بلاتکلیفی ها مهاجرت نخبگان و استارت آپ ها را افزایش داده و سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات را کاهش می دهد. تبدیل می شود.


در ادامه نشست خاندوزی با تاکید و تایید نگرانی فعالان خصوصی در فضای مجازی و حقیقی گفت: آسیب های ناشی از ناامنی اجتماعی به این فعالان باید شناخته شود و امنیت کسب و کار و سرمایه گذاری ها تنها بر پیشرفت تاثیرگذار نباشد. شاخص‌ها، بلکه از سوی دیگر موجب رزق و روزی خانواده‌ها می‌شود و امیدواریم این مشکلات به آرامش و آرامش برگردد و به فکر ترمیم آسیب‌های کسب‌وکار باشیم.


به گفته وزیر اقتصاد؛ اولین بررسی جبران خسارات کسب و کار تهیه و به مراجع ذیصلاح ارسال شده است که در صورت تصویب می تواند خبر خوبی برای فعالان اقتصادی باشد و تاکید بر ایمنی فضای کسب و کار از موارد مورد توافق دولت و دولت است. بخش خصوصی


این مسئول ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی و تعاونی ها یکی از گام های رو به جلو است و نباید در این زمینه به عقب برگردیم و نقش آنها در کرسی تنظیم بازار کمرنگ شود. و اگر در این زمینه شکستی رخ داد، باید به همان مسیر قبلی برگردیم. آیا بدون نقش بخش خصوصی شرکت ها و تولیدکنندگان می توان یک مرکز تنظیم بازار ایجاد کرد؟


لازم به ذکر است در این جلسه 3 دستور اتاق بازرگانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید