امسال برنامه آب تعریف شده نداریم


امسال برنامه آب تعریف شده نداریم

معاون وزیر نیرو گفت: در حال حاضر میزان بارندگی در برخی مناطق 60 درصد کمتر از نرمال و میانگین بلندمدت است که به طور کلی میزان بارندگی در کشور 20 درصد کمتر از میانگین است.ملی و پشت. ”


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد جوانبخت در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه موضوع آب یک موضوع تک بعدی نیست و مشکلات آن نه تنها در حیطه اختیارات وزارت نیرو است، گفت: این موضوع فراتر از دولت و یک موضوع است. وی بیان کرد: در همه جای فیزیک زندگی فردی، مدیریت آب قطعا مشکل و پیچیده است و پیامدهای ساده‌سازی آن گریبانگیر جامعه خواهد شد.


وی افزود: در حال حاضر میزان بارندگی در برخی مناطق 60 درصد کمتر از میانگین نرمال و بلندمدت است که در مجموع میزان بارندگی در کشور 20 درصد کمتر از میانگین کشوری و عقب است.


معاون آب و فاضلاب وزیر نیرو با بیان اینکه حوضه های سدها کم است و تابستان سختی را پیش رو خواهیم داشت، یادآور شد: میزان بارندگی کمتر از حد انتظار بوده است، لذا اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری در دستور کار است.


وی با بیان اینکه امسال برنامه دقیقی برای آب نخواهیم داشت، در مورد برنامه جدی برای استفاده از پساب در شرایط فعلی، گفت: حدود ۷ تا ۸ میلیون مترمکعب مصرف آب در بخش شرب و بهداشتی داریم. که 60 تا 70 درصد آن قابل تصفیه و بازگشت به چرخه آب کشور است، منبع عظیمی که می تواند بسیاری از مشکلات حوزه آب را حل کند. استفاده از پساب اختیاری نیست، یک گزینه اجباری است و به عنوان آموزش در معاونت آب وزارت نیرو در حال توسعه است.


جوانبخت با بیان اینکه نظام مندسازی استفاده از پساب در دستور کار است، تاکید کرد: استفاده از پساب باید در چرخه اقتصادی و در حلقه های بعدی زنجیره تامین تعریف شود و مشتری وی در حوزه صنعت و کشاورزی نیز استفاده می شود.


وی با توجه به اینکه تاکنون رویکرد ساختاری و سخت افزاری بیش از بحث نرم افزاری و اجتماعی دنبال شده است، گفت: با همت در این زمینه می توان به نتایج خوبی دست یافت زیرا مشکل آب بسیار جدی است و باید اهمیت آن را منتقل کرد. مردم. ” دادن.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید