امضای یادداشت تفاهم همکاری های نفت و گاز با حضور روسای جمهور ایران و قزاقستان


امضای یادداشت تفاهم همکاری های نفت و گاز با حضور روسای جمهور ایران و قزاقستان

تفاهم نامه همکاری های نفت و گاز با حضور روسای جمهور ایران و قزاقستان توسط مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امضا شد.


به گزارش ایلنا، بعدازظهر امروز (یکشنبه 19 خرداد) کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور برگزار شد و پس از آن تفاهم نامه ای با حضور سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، قاسم ژومارت توکایف رئیس جمهور و جواد اوجی وزیر نفت منعقد شد. قرارداد مشترک نفت و گاز ایران و قزاقستان بین محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت گاز قزاقستان امضا شد.


ایران و قزاقستان دو کشور شناخته شده در حوزه نفتی هستند که باید به قراردادهای مهمی برای استفاده از ظرفیت ها و توسعه همکاری ها تبدیل شوند.


رئیس جمهوری اسلامی ایران و همتای قزاقستانی خود سال گذشته در حاشیه اجلاس همکاری های شانگهای در تاجیکستان با یکدیگر دیدار و بر تقویت همکاری های دوجانبه از جمله همکاری های ریلی توافق شد.


وزیر نفت همچنین در حاشیه کنفرانس انرژی باکو در ژوئن سال جاری با بولات آخکولاکوف وزیر انرژی قزاقستان دیدار کرد.


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اول خردادماه با معاون نخست وزیر و وزیر بازرگانی و همگرایی قزاقستان درباره توانمندی های همکاری انرژی دو کشور دیدار و گفتگو کرد.


خجسته مهر در حاشیه این دیدار گفت: با توجه به تمایل قزاقستان برای همکاری با صنعت نفت کشورمان، کارشناسان دو کشور باید زمینه های همکاری در توسعه میادین نفت سنگین، مبادلات نفت، نفت و گاز و نفت را بررسی کنند. محصولات و صادرات خدمات فنی و مهندسی.” بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، نتیجه مذاکرات کارشناسان دو کشور در نهایت منجر به امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و قزاقستان خواهد شد.


بر اساس این گزارش، پس از برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در مجموعه تاریخی-فرهنگی سعدآباد، امروز 9 تفاهم نامه همکاری بین ایران و قزاقستان در زمینه های مختلف به امضا رسید که این دو کشور نیز امضا کردند. .


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید