امنیت و سلامت زائران اولویت اصلی ستاد اربعین حسینی است.


امنیت و سلامت زائران اولویت اصلی ستاد اربعین حسینی است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه سلامت زائران اولویت اصلی است؛ وی گفت: در این راستا وزارت بهداشت و هلال احمر با ظرفیت و آمادگی کامل در محل عملیات حضور دارند.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی روز دوشنبه در جلسه کمیته سلامت اربعین حسینی که با حضور نمایندگان وزارت بهداشت در وزارت کشور برگزار شد. و جمعیت هلال احمر؛ وی افزود: در مراسم معنوی اربعین امسال سلامت زائران دغدغه و اولویت اصلی است.

رئیس اربعین حسینی ادامه داد: در اربعین امسال چهار دستور کار سلامت، ایمنی، راحتی و مقرون به صرفه است و با توجه به گرمای هوا و جمعیت، موضوع سلامت از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

میراحمدی گفت: اعضای کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی در جلسه امروز بر پرهیز از حضور سالمندان، افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای، افراد دارای مشکلات تنفسی و کودکان در مراسم اربعین حسینی به دلیل گرما و ازدحام جمعیت تاکید کردند.

وی گفت: رئیس جمهور همواره بر ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی برای حفظ سلامت عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تاکید دارد. وی بیان کرد: وزارت بهداشت و هلال احمر متولی اصلی سلامت زائران در پایانه های مرزی و آن سوی عراق هستند که به همین دلیل با تمام توان وارد این اردوگاه می شوند.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: باید تمامی امکانات و نیازهای درمانی برای آغاز این مراسم معنوی فراهم و در مرزها و مسیر زائران مستقر شوند.

میراحمدی گفت: خوشبختانه با تجارب موجود، آمادگی خوبی در نهادهای نگهبانی برای تامین سلامت زائران وجود دارد و امیدواریم مانند گذشته رضایت زائران را در این زمینه جلب کنیم و خدمات را به بهترین نحو ممکن ارائه کنیم.

وی همچنین به ازدحام در خروجی های مرزی اشاره کرد که بر اساس برنامه ریزی ها تلاش می شود تا با توجه به ظرفیت معابر مرزی، جمعیت هدفمند شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در ادامه سخنان خود گفت: بر اساس آخرین برآوردها درخواست تمدید و صدور گذرنامه در سال جاری نسبت به سال 2018 50 درصد افزایش نشان می دهد که نشان از استقبال عاشقان حسینی از در رویدادهای عالی شرکت کنید

در ادامه این جلسه نماینده جمعیت هلال احمر از افزایش سه برابری مراکز درمانی، کارگری و لجستیکی در اربعین امسال خبر داد.

همچنین نماینده وزارت بهداشت از آمادگی کامل این وزارتخانه برای تجهیز کامل مراکز بهداشتی از جمله سرم که مهمترین ابزار درمان گرمازدگی است خبر داد و اعلام کرد که تمهیدات لازم با وزارت بهداشت عراق برای ارائه خدمات به زائران.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید