امیدواریم دولت هرچه زودتر نامه رئیس مجلس را اجرایی کند/ فرصتی برای رای گیری دوباره کارگران و مستمری بگیران وجود ندارد.


امیدواریم دولت هرچه زودتر نامه رئیس مجلس را اجرایی کند/ فرصتی برای رای گیری دوباره کارگران و مستمری بگیران وجود ندارد.

رئیس فراکسیون اصناف شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم را دولت قانون مدار می دانیم، امیدواریم دولت هر چه زودتر نامه رئیس جمهور را اجرایی کند.


به گفته روزنامه نگار ایلانا، پس از نامه محمدباقر قالیباف (رئیس شورای اسلامی شهر) بسیاری از کارشناسان با خطاب به رئیس جمهور درباره غیرقانونی بودن مصوبات دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان متوسط ​​و سایر مستمری بگیران و همچنین مصوبه دولت برای کاهش ۱۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران مصوب شورای عالی کار بر این موضوع تاکید کردند. مصوبه این مجلس


علی بابایی کارنامی (رئیس فراکسیون صنفی مجلس و نماینده مردم ساری) وی در پاسخ به این نامه اعلام کرد: قرار بود فردا این خبر اعلام شود که با عجله رئیس مجلس در نهایت این نامه ارسال شد. این نامه و اظهار مغایرت که محصول حکم کمیسیون نیروی انتظامی مجلس است که از سوی رئیس مجلس ابلاغ شده و اکنون برای دولت لازم الاجرا است، صورت گرفته است.


وی ادامه داد: از آنجایی که دولت سیزدهم را یک دولت قانون مدار می دانیم، امیدواریم دولت هر چه زودتر این نامه را تنظیم کند. امیدواریم پایبندی دولت به مصوبات و نظرات مجلس که به صورت شفاهی از سوی دولت ها بیان شده به صورت ملموس دیده شود.


بابایی تصریح کرد: طبق قانون هر آیین نامه و هر مصوبه دولت باید پس از بازنگری در چارچوب مصوبه کمیسیون نیروی انتظامی مجلس تغییر کند. هر تصمیم دیگری که دولت بخواهد از این پس در مورد این دو پرونده بازنشستگان و کارگران بگیرد باید در مسیر قانونی خود باشد.


نماینده مردم ساری در مجلس؛ وی با اشاره به اینکه دولت دیگر حق رای دادن به مصوبه شورای عالی کار درباره حق مسکن را ندارد و تصمیم این شورا اتخاذ شده و حداقل دستمزد شورای عالی کار اعمال شده است، گفت: : البته دولت می تواند مجددا تقاضای تشکیل جلسه در خصوص حقوق بازنشستگان را داشته باشد، هیات امنای سازمان تامین اجتماعی خواهد داد و دولت موظف است این بار با حضور در جلسه حقوق بازنشستگان را به بازنشستگان واگذار کند. سازمان ها و نمایندگان نهاد تامین اجتماعی و ذی نفعان سازمان و در جریان مذاکره. اما توصیه ما این است که دولت به توصیه های شورای عالی کار و هیات امنای تامین اجتماعی در این زمینه عمل کند.


رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن قدردانی از فعالان حقوق بازنشستگان و کارگران گفت: اعلام مغایرت قانونی مصوبات دولت از سوی قالیباف در مورد کارگران و مستمری بگیران، نتیجه موضع گیری است. سازمان های آنها “. اگرچه عده ای خواستار استفاده سیاسی از مطالبات مطرح شده بودند، اما اتحادیه های کارگری و مستمری بگیران با هوشمندی و بلوغی که از خود نشان داده اند، نشان داده اند که می توانند بدون محدودیت بر اساس قانون و با قرار دادن خود بر حقوق خود پافشاری کنند. حق اجازه دادن به تخلفات را به هیچ جریانی نداده است این مسیری که طی کرده اند خللی در کار مجلس و دولت و تامین اجتماعی ایجاد نکرده و روند احقاق حقوق به خوبی پیش رفته است. ما قویاً توصیه می کنیم که دولت روابط خود را با سازمان های بازنشستگان و کارگران حفظ کند و به مذاکرات با شرکای اجتماعی ادامه دهد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید