انتخاب رشته کنکور ارشد را از فردا شروع کنید


انتخاب رشته کنکور ارشد را از فردا شروع کنید

دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی 1401 امروز سه شنبه 31 خرداد منتشر می شود.


به گزارش ایلنا، یکشنبه 29 خردادماه، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.


راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد 1401 که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها می باشد از امروز سه شنبه 30 خرداد 1401 در سایت سازمان سنجش قابل دانلود است.


به پذیرفته شدگان انتخاب رشته توصیه می شود ابتدا دفترچه را با دقت مطالعه کرده و بر اساس نتیجه اعلام شده در اعلام اولیه نتایج، رشته مورد نظر را استخراج و ترتیب مورد علاقه خود را تنظیم و سپس در فرم درج پیش نویس اقدام کنند.


متقاضیان می توانند پس از تایید صحت فیلد محله های منتخب، اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری ارائه شده در پایان ثبت نام اولیه توسط سامانه را از فردا چهارشنبه اول تیرماه ساعت ساعت 24:00 وارد کنند. روز شنبه 4 تیرماه (برای ورود به برنامه انتخاب رشته باید این اطلاعات را وارد کنید)، برای ثبت نام کد رشته محل های انتخابی (حداکثر 100 کد رشته) و تکمیل فرم درج شده.


پس از تایید نهایی رشته های منتخب توسط متقاضی، رسید از سامانه به آنها ارائه می شود در غیر این صورت انتخاب رشته آنها تکمیل نمی شود.


انتخاب رشته برای رشته های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جداگانه و با استفاده از کد دسترسی مندرج در گزارش اعلامی نتایج اولیه آزمون از طریق دانشگاه مذکور انجام می شود. متقاضیانی که در یکی از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می شوند، فقط می توانند در یکی از موسسات مورد نظر خود ثبت نام و تحصیل کنند.


ظرفیت کل 1401 پذیرش ناپیوسته کارشناسی ارشد در مقاطع مختلف (دوره روزانه و غیر روزانه) 136786 نفر می باشد که از این تعداد 450422 نفر موفق به انتخاب رشته شدند.


در مجموع در گروه های آزمایشی مختلف آزمون کارشناسی ارشد 1401 موفقیت های بیشتری نسبت به آزمون حروف به دست آمد و بیش از 400 هزار داوطلب در رشته نامه شرکت کردند. بسیاری از داوطلبان مهندسی و ریاضی به علوم انسانی روی آورده اند.


نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 1401 نیمه اول شهریور ماه اعلام می شود تا پذیرفته شدگان از 1 مهرماه در کلاس های دانشگاه محل قبولی حضور یابند.


در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال 647 هزار و 209 داوطلب با توجه به علاقه مندی خود به شرکت در سری دوم آزمون ها، متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته شده اند که از این تعداد 339 هزار و 906 نفر زن و 307 هزار و 303 نفر مرد هستند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید