انتقاد رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تغییر کاربری در استان های شمالی


رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر اجرای قوانین است و انتظار می رود مجلس به موضوع قوانین اجرایی نشده و معلق رسیدگی و این موضوع را پیگیری کند. از طریق تحقیق یا کمیسیون اصل 90.

به گزارش ایلنا، ورود جدی سازمان بازرسی کل کشور به موضوع بی توجهی مدیران، ساخت و سازهای سوء، نظارت بر اجرای صحیح قوانین و شناسایی قوانین برجای مانده از جمله قوانین هوای پاک و جوانان. جمعیت و … از مهمترین محورهای جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان رئیس سازمان بازرسی کشور بود.

ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه استان گیلان از نعمت های خدادادی بسیاری برخوردار است که متاسفانه آنطور که باید در جهت رفاه مردم استفاده نشده است، گفت: واقعیت این است که که این نعمت ها در استان گیلان همچنان بالقوه باقی مانده و نسبت به سایر استان ها از این نعمت ها استفاده نشده است.

وی با بیان اینکه لیست بلندبالایی از مشکلات و مشکلات مردم استان گیلان دارم؛ وی خطاب به اعضای مجمع نمایندگان گیلان گفت: شما بیشتر به مشکلات استان واقف هستید، مثلاً در حالی که مدت زیادی از راه اندازی آزادراه سراسری رشت نمی گذرد، از نظر کیفی مشکلاتی دارد. “

موضوع دفع غیرعادی زباله در استان های شمالی کشور موضوع دیگری بود که خدایان بر آن تاکید کرد و خواستار توجه به این موضوع شد و تاکید کرد: دفع غیراستاندارد زباله و ورود فاضلاب و پساب خانگی به رودخانه انزلی و تالاب و همچنین از آنجایی که مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند، سلامت شهروندان را نیز به خطر می اندازد، بنابراین باید هر چه سریعتر در این زمینه تصمیم گیری شود.

یکی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه با انتقاد از تغییر کاربری در استان های شمالی کشور به ویژه مازندران گفت: این تغییر کاربری عمدتاً مازندران است به طوری که بسیاری از اراضی کشاورزی در دست ساخت است و با توجه به افزایش آن. تمایل مردم به ویلاسازی در گیلان، این استان نیز در آینده شرایطی مانند مازندران را تجربه خواهد کرد که در این راستا لازم است این معضل پیگیری و در دستور کار نهادهای مربوطه قرار گیرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به عملکرد مدیران نیز تاکید کرد; ریاست محترم قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور دستور داده است که استعفای مدیران اجرایی را در دستور کار قرار دهد و در این راستا این سازمان اقداماتی را انجام داده و با اولویت پیگیری می کند.

خدائیان با اشاره به اینکه به نظر من ضرر ترک سهام اگر نگوییم بیشتر از اقدامات و رفتارها نیست، گفت: به عنوان مثال مدیری در سطح استان یا کشور در طول چندین سال مدیریت خود اقدام کرده است. اقدام مثبت انجام نمی دهد، بنابراین چون کاری نکرده است، اشتباه نمی کند و هیچ دستگاه نظارتی وارد این موضوع نمی شود، در صورتی که ممکن است مدیری وقت گذاشته باشد و کارهای مثبت زیادی انجام داده باشد. اما با وجود انجام صدها کار، یک خطای کوچک نیز وجود دارد و این خطا برجسته می شود، اما به مدیری که اقدامات خود را رها کرده، رسیدگی نمی شود که توجه به این مشکل در این دوره مدیریتی در قدرت سه گانه ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه برخی از افعال، جرم هستند، تصریح کرد: برخی از افعال امکان طرح در کمیسیون های بدوی و انتظامی را دارد که بر این اساس سازمان بازرسی بر روی افعال قصور متمرکز شده و قطعا با مدیر غیرقانونی، اقدامات لازم را انجام می دهد. در این منطقه.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر عدم اجرای برخی قوانین در دستگاه ها، گفت: متأسفانه برخی نهادها به دلیل عدم اجرای قوانین خسارت وارد کرده اند. که سازمان بازرسی نیز موجب عدم اجرای قوانین شده است، نیز وارد شده و بر این اساس، اجرای قانون ارتقای سلامت اداری، دسترسی آزاد به اطلاعات، حمایت از دارایی های ایران، حمایت از خانواده. و جوانان جمعیت و هوای پاک از جمله قوانینی است که به حالت تعلیق درآمده و بسیاری از نهادها در راستای اجرای این قانون به وظایف خود عمل کرده اند و قوانین کارساز نبوده و در دستور کار قرار دارد.

وی خطاب به مجمع نمایندگان استان گیلان گفت؛ یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر اجرای قوانین است و انتظار می رود مجلس به موضوع قوانین اجرایی نشده و معلق رسیدگی کند و با تحقیق و تفحص یا کمیسیون اصل 90 به آن رسیدگی کند.

خدائیان در ادامه سخنان خود به درخواست مجمع نمایندگان گیلان در خصوص مشکلات این استان برای تامین شن و ماسه پرداخت و از پیگیری این موضوع خبر داد.

رئیس سازمان اطلاعات کشور همچنین توضیح داد که این شورا در مرکز و سایر استان ها فعال است و اگر موضوعی در این شورا قابل طرح است باید در کنار پیگیری از موازی کاری خودداری شود.

وی از دستور ویژه درج مرخصی غیبت در این استان و همچنین موارد مطرح شده در این جلسه از جمله انتصابات و … به اطلاع بازرس کل استان گیلان رساند.

مهرداد گودرزوند چگین رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز از اقدامات سازمان بازرسی کل کشور برای انجام ماموریت های محوله در سال های اخیر تقدیر و تشکر کرد و با ترک اقدامات مدیران و …

رسول فرخی نماینده مردم لاهیجان در شورای اسلامی نیز بر هماهنگی و انسجام بیشتر دستگاه های اجرایی و نهادهای کنترلی تاکید کرد.

از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی دیگر اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان، رسیدگی سازمان بازرسی کل کشور به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز، انتصابات اجرایی و … بود.

دیدگاهتان را بنویسید