انزال زنانه چگونه اتفاق می افتد؟ + راهنمای کامل


انزال در زنان زمانی اتفاق می‌افتد که در حین رابطه جنسی مایع از مجرای ادرار خارج شود. انزال زمانی اتفاق می افتد که زن از نظر جنسی تحریک می شود، اما این لزوما به این معنا نیست که او به ارگاسم رسیده است.

دانشمندان اطلاعات کاملی در مورد انزال زنانه و نقش آن در سلامت جنسی ندارند و تحقیقات کمی در مورد چگونگی وقوع و هدف آن انجام شده است. انزال در زنان کاملاً طبیعی است، اگرچه دانشمندان در مورد تعداد زنانی که آن را تجربه می کنند اختلاف نظر دارند.

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

با کمک جاده می توانید با اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه باردار شوید. حالا شما می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را انتخاب کنید، چه پسر یا دختر. به جزئیات آن دقت کنید.

در این مقاله به بررسی دانش امروزی در مورد مکانیسم، هدف و میزان انزال در زنان می پردازیم.

انزال زنانه چیست؟

مفهوم و نظریه انزال زنان برای اولین بار 2000 سال پیش ثبت شد، اما دانشمندان هنوز سوالات زیادی در مورد محتوا و هدف آن دارند. سال ها دانشمندان فکر می کردند که این مایع ادرار است و این دقیقاً همان چیزی بود که زنان را نگران می کرد. تا اینکه مطالعات بیشتر ثابت کرد که انزال چیزی غیر از ادرار است.

انزال در زنان توسط غدد Skene ترشح می شود که پروستات زنانه نیز نامیده می شود. این غدد در دیواره واژن و نزدیک مجرای ادرار یافت می شوند. برخی از دانشمندان بر این باورند که غدد پروستات مانند نزدیک به نقطه G هستند، اگرچه هنوز بر سر وجود این نقطه اختلاف نظر وجود دارد.

کشف آنها یک آنتی ژن PSA خاص در انزال برخی از زنان بود. این آنتی ژن ماده ای است که دانشمندان معتقدند در برابر حملات باکتریایی در ادرار محافظت می کند.

نکته: خانم ها غده پروستات ندارند و همانطور که می بینید ما از اصطلاحی مشابه پروستات استفاده می کنیم. اما PSA در انزال آنها مشابه محتوای منی آنها است.

انزال زنانه ترشح مایع از مجرای ادرار در هنگام ارگاسم یا برانگیختگی جنسی است. مجرای ادرار لوله ای است که ادرار را از مثانه به خارج از بدن می برد.

دو نوع مختلف انزال در زنان وجود دارد:

این مایع معمولاً بی رنگ و بی بو و به مقدار زیاد است.

این مایع بیشتر شبیه اسپرم مردانه است. معمولاً غلیظ و شیری رنگ است.

آزمایشات نشان داده است که این مایع حاوی پروستات اسید فسفوتاز (PSA) است. PSA آنزیمی است که در اسپرم مرد یافت می شود و به حرکت اسپرم کمک می کند. همچنین انزال زنان معمولا حاوی فروکتوز است که نوعی قند است. فروکتوز همچنین در اسپرم مردان وجود دارد و به عنوان منبع انرژی برای اسپرم استفاده می شود. به گفته متخصصان، PSA و فروکتوز موجود در این مایع توسط غدد اسکن ترشح می شود. نام های دیگر این غدد غدد پاراتیروئید، مجرای گارتنر و پروستات زنانه است. غدد اسکن در دیواره قدامی واژن در نزدیکی نقطه G قرار دارند.محققان بر این باورند که برانگیختگی جنسی باعث ترشح PSA و فروکتوز از غدد می شود که سپس به دستگاه ادراری می رود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از زنان از انزال خود خجالت می کشند در حالی که شوهرانشان آن را اصلا غیرعادی نمی دانند. برخی از افراد نگران عدم انزال هستند که باید اضافه کنیم که همه خانم ها چنین تجربه ای ندارند و جای نگرانی نیست. سکس هنوز هم سرگرم کننده است.

مشاهده هر گونه ترشح غیر طبیعی واژن به این معنی است که باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، اما انزال اینطور نیست.

ارتباط بین انزال و سیکل قاعدگی، وقتی به انزال رسیدم چه زمانی باید رابطه داشته باشم؟

برخی از زنان گزارش می دهند که بعد از تخمک گذاری و قبل از قاعدگی انزال بیشتری دارند. در حالی که زنان دیگر متوجه رابطه ای بین آنها نشده اند. در این رابطه باید بگوییم که انزال در هر زنی در زمان خاصی از سیکل قاعدگی ممکن است رخ دهد. برخی در زمان تخمک گذاری، برخی دیگر پس از و برخی دیگر قبل از این دوره.

پیشنهاد ما این است که در این دوران رابطه جنسی داشته باشید و بدن خود را آزمایش کنید تا متوجه شوید در کدام دوره بیشتر احتمال انزال وجود دارد. برای این کار بهتر است اپلیکیشن Mint را نصب کنید، سپس سیکل قاعدگی خود را با کمک این اپلیکیشن شبیه سازی کنید، سپس تاریخ دقیق تخمک گذاری، قبل و بعد از مشخص شدن آن ها در اپلیکیشن را پیگیری کنید. از طریق لینک زیر می توانید اپلیکیشن Mint را دانلود و نصب کنید:

برنامه را دانلود کنید

نرم افزار نعناع

نرم افزار نعناع

آیا انزال زنانه واقعی است؟

آیا انزال زنانه واقعی است؟

آیا انزال زنانه واقعی است؟

برای سال‌ها، دانشمندان فکر می‌کردند زنانی که در حین رابطه جنسی انزال می‌کنند، از مشکلات کنترلی رنج می‌برند. اما تحقیقات این باور را رد کرده و نشان داده است که زنان انزال می کنند.

مطالعه ای در سال 2014 نشان داد که این مایع در هنگام تحریک جنسی در مثانه جمع می شود و در طول انزال از طریق دستگاه ادراری دفع می شود. هفت زن که گزارش دادند در حین رابطه جنسی انزال را تجربه کرده بودند در این آزمایش شرکت کردند.

ابتدا محققان از سونوگرافی استفاده کردند تا مطمئن شوند که تاول هایشان خالی است. سپس زنان تا زمان انزال خود را تحریک کردند و در طی آن محققان با استفاده از سونوگرافی آنها را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که در ابتدای کار مثانه، همه آنها خالی بودند و در هنگام تحریک جنسی شروع به پر شدن کردند. اسکن های بعد از انزال نشان داد که تاول های آنها پس از انزال دوباره خالی شده است.

میزان انزال چقدر است؟

بر اساس مطالعاتی که روی 320 شرکت کننده انجام شد، مقدار این مایع از حدود 0.3 میلی لیتر تا بیش از 150 میلی لیتر متغیر است. یعنی بیشتر از نصف فنجان!

انزال چه احساسی دارد؟

این احساس برای هر کسی متفاوت است. برخی به آن ارگاسم بدون انزال می گویند. برخی دیگر آن را به عنوان لرزش و گرما بین ران ها توصیف می کنند.

اگرچه گفته می شود انزال واقعی با ارگاسم اتفاق می افتد، برخی از محققان معتقدند که در خارج از مرحله ارگاسم و با تحریک نقطه G نیز تجربه می شود.

آیا انزال زنانه طبیعی و شایع است؟

انزال زنان کاملا طبیعی است، با این حال مردم زیاد در مورد آن صحبت نمی کنند. بر اساس گزارش انجمن بین المللی پزشکی جنسی، تخمین زده می شود که بین 10 تا 50 درصد از زنان در حین رابطه جنسی انزال را تجربه می کنند.

برخی از متخصصان معتقدند که همه زنان انزال را تجربه می کنند، اما بسیاری از آنها متوجه نیستند. آنها ممکن است متوجه آن نشوند زیرا مایع به جای بیرون آمدن به مثانه برمی گردد.

در مطالعه قبلی روی 233 زن، 14 درصد گزارش کردند که در تمام یا بیشتر ارگاسم ها انزال را تجربه کرده اند، در حالی که 54 درصد گفته اند حداقل یک بار انزال را تجربه کرده اند.

هنگامی که محققان نمونه های ادرار را قبل و بعد از ارگاسم مقایسه کردند، دریافتند که PSA بیشتری در نمونه دوم وجود دارد. آنها به این نتیجه رسیدند که همه زنان انزال تولید می کنند اما همیشه آن را دفع نمی کنند. در عوض، گاهی اوقات به مثانه باز می گردد و متعاقباً از طریق ادرار دفع می شود.

آنچه می دانیم این است که این تجربه در زنان، از جمله حس آن محرک ها و میزان انزال در هر فرد، منحصر به فرد و متفاوت از دیگران است.

آیا انزال برای سلامتی شما مفید است؟

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه انزال زنانه برای سلامتی شما مفید است وجود ندارد. با این حال، تحقیقات به این نتیجه رسیده است که رابطه جنسی فواید زیادی برای بدن دارد.

در طول ارگاسم، بدن هورمون های ضد درد ترشح می کند که به تسکین درد کمر و پا، سردرد و دردهای قاعدگی کمک می کند.

انزال و سلامت

انزال و سلامت

پس از ارگاسم، بدن بلافاصله هورمون هایی ترشح می کند که به شما کمک می کند بهتر بخوابید. این هورمون ها شامل کنسرو و اکسی توسین است.

سایر فواید سلامت جنسی عبارتند از:

  • استرس را کاهش دهید
  • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند
  • مقابله با بیماری قلبی
  • فشار خون پایین

رابطه بین انزال و بارداری

برخی از دانشمندان بر این باورند که انزال زنان در بارداری آنها نقش دارد و فکر می کنند که چون این مایع حاوی PSA و فروکتوز است، به اسپرم کمک می کند تا راه خود را به سمت تخمک راحت تر پیدا کند.

دانشمندان دیگر این نظریه را رد می کنند و معتقدند که انزال معمولاً حاوی ادرار است که می تواند اسپرم را از بین ببرد. آنها همچنین می گویند که انتقال مایع از مجرای ادرار به واژن آسان نیست، بنابراین نمی تواند به بارداری کمک کند.

انزال زنان کاملاً طبیعی است و تحقیقات نشان داده است که علیرغم اینکه مردم به ندرت در مورد آن صحبت می کنند، یک پدیده بسیار شایع است. دانشمندان به طور کامل هدف بیولوژیکی انزال زنانه و نحوه انجام آن را درک نمی کنند و تجربه انزال زنانه در طول رابطه جنسی کاملاً متفاوت است.

پایان بخش

هنوز تعیین تعداد زنانی که چنین مایعی ترشح می کنند آسان نیست. اما مطالعات منتشر شده در سال 2017 نشان داد که نزدیک به 70 درصد از زنان انزال دارند. برآوردهای دیگر شامل 10-15 درصد از زنان بود. در برخی موارد، مایع به مثانه برمی گردد، بنابراین برخی از زنان متوجه آن در بدن خود نمی شوند.

میزان انزال در زنان متفاوت است.

جالب است بدانید که انزال زنانه گاهی با نشت آب از بدن اشتباه گرفته می شود. البته ناگفته نماند که پریدن آب از بدن تنها به ارگاسم زنان مربوط نمی شود، برخی از زنان نیز چنین حالتی را در هنگام برانگیختگی جنسی (تحریک) تجربه می کنند.

همچنین مایع پرش شفاف است. نه سفید یا خاکستری. مقدار آن بیشتر از مقدار انزال زنانه است. برخی از کارشناسان نیز این مایع آبنما را ادرار رقیق می دانند. به گفته محققان، این مایع از مثانه می آید و حاوی ترکیب اوره در ادرار است.

منبع: Healthline, issm

3.9 / 5 – (35 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید