انعکاس خبر تدریس درس هوش هیجانی در خبرگزاری های خارجی


بزرگترین دوره هوش هیجانی در آبان ماه 1400 در تهران برگزار شد این دوره 30 ساعته با بیش از 500 شرکت کننده در تهران برگزار شد.

به گزارش یاهو فایننس، دکتر یحیی علوی محبوبیت زیادی به خصوص در بین دانشجویان پیدا کرده است و دوره هوش هیجانیمورد توجه قرار گرفته است. با نگاهی به دوره های مشابه می توان گفت که این دوره در واقع بزرگترین دوره هوش هیجانی در جهان است که توسط دکتر یحیی علوی موسس مدرسه بازرگانی آیا برگزار شده است.

چرا درس هوش هیجانی مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت؟

آبان عطار

وقایع نگاری این دوره پس از خبرگزاری های کشوری مانند همشهری، تابناک، خبرآنلاین و ده ها خبرگزاری دیگر نیز بازتاب گسترده ای در سایت و خبرگزاری های مهم خارجی داشت. وب سایت معتبر Yahoo Finance اخبار این رویداد را در وب سایت خود finance.yahoo پوشش داده و گزارشی از اهمیت و گستردگی این دوره منتشر کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که سایر خبرگزاری ها و سایت های معروف خارجی مانند benzinqa inversezone، uktimenews، globenewswire نیز به این رویداد مهم پرداخته اند. دلیل توجه رسانه ها به این دوره، ارائه جدیدترین و به روزترین روش های افزایش کیفیت زندگی از طریق هوش هیجانی و تکنیک های تصمیم گیری و مدیریت هیجان است که توسط دکتر علوی ارائه شده است.

مفهوم هوش هیجانی چیست؟

هوش هیجانی مفهومی جدید در مدیریت و روانشناسی است. همانطور که در کتاب های دانیل گولمن (بنیانگذار EQ و استاد هاروارد) ذکر شده است، مزایای بالقوه داشتن مهارت های هوش هیجانی باعث بهبود و افزایش کیفیت ارتباط بهتر برای داشتن روابط مثبت و همچنین همدلی بیشتر برای کاهش تعارض می شود. همچنین مهارت های غلبه بر چالش های زندگی در ایران را آموزش می دهد که منجر به کاهش استرس و اضطراب می شود. جالب اینجاست که در سال های اخیر به اندازه مقالاتی در زمینه هوش هیجانی مقاله علمی منتشر نشده است.

چگونه هوش هیجانی را از طریق آزمون اندازه گیری کنیم؟

از طریق تست هوش هیجانی 15 نوع هیجان را می توان شناسایی کرد که سپس با استفاده از آنها، افراد با اجتناب از سرکوب یا وسواس عاطفی، احساسات متعادل تری را تجربه می کنند.

اهمیت توجه به هوش هیجانی برای افزایش امید به زندگی

متأسفانه میانگین سنی افسردگی به 14 سال رسیده است که آماری ویرانگر است. همچنین بر اساس گزارش های رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حدود 27 درصد از مردان بزرگسال و 19 درصد از زنان بالغ در ایران از اختلالات روانی رنج می برند و این مشکل روز به روز در حال افزایش است و در برخی موارد این مشکل در حال افزایش است. منجر به خودکشی می شود

با افزایش افسردگی و علائم آن در زندگی شهری، هرچه افراد بیشتر از احساسات خود آگاه شوند، با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد. همانطور که توسط weforum.org اشاره شده است، هوش هیجانی 65 درصد بر افزایش امید به زندگی تأثیر دارد.

با تقویت هوش هیجانی احساسات مثبت ایجاد کنید

هوش هیجانی اساساً بر آگاهی فرد از احساسات و مدیریت آنها تأثیر می گذارد و به نوبه خود بر آگاهی فرد از احساسات دیگران و ایجاد روابط مؤثر تأثیر می گذارد. اهمیت هوش هیجانی نشان دهنده نقش مهم آن در ایجاد احساسات مثبت و نقش کلیدی غیرقابل انکار آن در مدیریت روابط فرد با جامعه، همکاران، مافوق، همسر، فرزندان و سایر افراد است.

راه تسلط بر احساسات با کسب تکنیک های هوش هیجانی

با به دست آوردن تکنیک های هوش هیجانی می توانیم بر احساسات خود مسلط شویم، هوش هیجانی خود را بهبود بخشیم، نقاط قوت و ضعف خود را به درستی بشناسیم، سطح پایداری از عزت نفس به دست آوریم، به تعریف دقیق تری از مسئولیت برسیم، محرک های استرس را شناسایی کنیم. ممکن است در طول مسیر با آنها ملاقات کنیم و راه حل هایی برای غلبه بر آنها پیدا کنیم.

دکتر یحیی علوی کیست و چرا مورد توجه قرار گرفت؟

دکتر یحیی علوی با سابقه تدریس در دانشگاه تهران در 13 سال گذشته 300000 دانشجو را در رشته های مدیریت بازرگانی و مهارت تربیت کرده و همچنین بزرگترین و حرفه ای ترین دوره های هوش هیجانی در ایران را تدریس کرده است. در هر دوره سعی بر این بود که به روزترین روش ها و دستاوردهای علمی به شرکت کنندگان ارائه شود.

دکتر یحیی علوی موسس مدرسه بازرگانی ایا است که دوره های تخصصی فروش و بازاریابی، مدیریت و رهبری، توسعه شخصی را ارائه می دهد و همچنین یکی از معتبرترین برگزارکنندگان می باشد. دوره MBA و DBA در ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید