انواع جراحی زیبایی صورت برای جوانسازی پوست بانوان


همه انسان ها دوست دارند زیبایی را ببینند و در عین حال دوست دارند زیبا دیده شوند. ما در عصری زندگی می کنیم که پیشرفت چشمگیر علم بشری اساس خلقت است جراحی زیبایی فراوان شده است. جراحی های زیبایی طرفداران زیادی دارد و روز به روز بر تعداد این عمل ها افزوده می شود. با این حال، جراحی زیبایی تنها محصول توسعه سریع علم و فناوری در دهه های اخیر نیست. بلکه قدمت آن به هزاران سال پیش برمی گردد.

در اسناد تاریخی مشخص شده است که در حدود 4000 سال پیش، اولین انسان ها از ابزاری برای ترمیم جراحات صورت استفاده کردند. همچنین در قرن شانزدهم پس از اپیدمی آبله در اروپا، بسیاری از پزشکان تکنیک هایی را برای رفع ناهنجاری های به جا مانده از این بیماری کشف کردند.

در میان تکنیک های موجود، به نظر می رسد جراحی زیبایی صورت به طور فزاینده ای محبوب است. جراحی های زیبایی صورت به قدری متنوع هستند که افراد با هر بودجه ای می توانند آنها را امتحان کنند. برای آشنایی بیشتر با این تکنیک ها نیز تصمیم داریم این مقاله از سایت دکتر فرمو را به بررسی انواع جراحی های زیبایی صورت اختصاص دهیم.

نگاهی به عناوین مقالات

انواع جراحی زیبایی صورت: لب های زیبا

لب ها و چشم ها دو قسمت مهم و تاثیرگذار در چهره انسان هستند. با گذشت زمان، عواملی مانند افزایش سن، نور خورشید، عوامل ارثی و سیگار کشیدن می توانند بر ظاهر لب ها تأثیر بگذارند. در همین حال عدم تقارن لب ها، نازکی یا افتادگی پوست اطراف دهاناز جمله مشکلات رایج هستند.

انواع جراحی زیبایی صورت: لب های زیبا

پزشکان برای پرتر و جوان‌تر کردن لب‌ها راه‌حل‌های مختلفی ارائه می‌دهند که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

تزریق چربی:

در این روش جراح پلاستیک معمولا از چربی بدن بیمار استفاده می کند و با تزریق کنترل شده لب ها را پرتر و جوان تر نشان می دهد.

پرکننده لب:

یکی دیگر از راه های رایج و کم خطر برای پرتر نشان دادن لب ها استفاده از فیلرها و بوتاکس است. این مواد با پرتر نشان دادن لب ها می توانند زیبایی و جوانی لب ها را حفظ کنند.

پروتز لب:

در این روش جراح یک برش کوچک در گوشه دهان ایجاد می کند و ایمپلنت را داخل لب قرار می دهد. ایمپلنت لب ها را بزرگ تر و جوان تر نشان می دهد.

لیفت لب:

در این روش جراح پلاستیک پوست اضافی بین لب بالا و بینی یا پوست اضافی گوشه لب را برش می دهد. این کار با اصلاح آناتومی صورت باعث می شود لب ها به سمت بالا کشیده شده و در نتیجه پرتر و جوان تر به نظر برسند.

انواع جراحی بینی

رینوپلاستی را می توان یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی صورت در دنیا دانست. این جراحی به طور کلی با دو هدف زیبایی یا درمانی انجام می شود. این جراحی می تواند نقایص مادرزادی را که به طور طبیعی بر آناتومی بینی تأثیر می گذارد و تنفس بیمار را دشوار می کند، برطرف کند. شکستگی بینی، آسیب های ناشی از تصادف، ضربه و حتی آسیب های پزشکی همگی با کمک این جراحی قابل درمان هستند.

انواع جراحی بینی

در رویکرد زیبایی، بیمار مشکل تنفسی ندارد و تنها با هدف زیباتر کردن فرم بینی، این جراحی را انجام می دهد. در این نوع جراحی، بیماران معمولا سعی می کنند سایز بینی را کوچک کنند، قوز را بردارند یا در قسمت های پایین و میانی سوراخ های بینی تغییراتی ایجاد کنند. برای انجام این کار، پزشکان راه حل های مختلفی را توصیه می کنند که رایج ترین آنها عبارتند از:

جراحی بینی:

این روش شامل بیهوشی بیمار است و دوره نقاهت طولانی است. در این روش پزشک با ایجاد بریدگی در قسمت داخلی بینی (جراحی بینی گرفتگی) و یا بریدگی در خارج (جراحی بینی باز) مشکلات را حل می کند.

جراحی بینی:

این روش با نام رینوپلاستی بدون جراحی نیز شناخته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، در این تکنیک پزشک برای ایجاد تغییراتی در ساختار بینی نیازی به ایجاد برش روی سطح آن یا بیهوشی بیمار ندارد. در جراحی بینی، پزشک با تزریق فیلر سعی در رفع مشکلات بینی دارد. این روش معمولاً برای رفع مشکلاتی مانند کاهش تورم بینی، بلند کردن نوک بینی، اصلاح عدم تقارن بینی و آسیب های ناشی از ضربه توصیه می شود.

انواع جراحی زیبایی چشم

چشم ها اولین قسمتی از صورت ما هستند که در مقابل افراد دیگر جلب توجه می کنند. در همین حال اولین علائم پیری از اطراف چشم شروع می شود. چین و چروک های ظریف، تورم چشم و افتادگی پلک از جمله مشکلات رایجی هستند که به دلیل افزایش سن و عوامل ژنتیکی ایجاد می شوند. برای حل این مشکلات دو راه حل کلی وجود دارد:

راه حل های کوتاه مدت برای جوانسازی چشم:

تزریق ژل، بوتاکس و فیلرها می تواند مشکلاتی مانند چین و چروک اطراف پوست، حدقه چشم و موارد دیگر از این قبیل را در کوتاه مدت برطرف کند. این روش ها غیر تهاجمی هستند و عوارض کمی دارند اما باید هر چند ماه یکبار تکرار شوند.

انواع جراحی زیبایی چشم

راه حل های بلند مدت برای جوانسازی چشم:

جراحی زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی یکی از راه حل های موثر برای رفع مشکلات زیبایی اطراف چشم است. این روش جراحی شامل تکنیک های مختلفی است اما هدف نهایی همه آنها رهایی از مشکلاتی مانند افتادگی پلک است. در این روش که تهاجمی است و در طی آن بیمار معمولاً بیهوش می شود، پزشک پوست و چربی اضافی را از نواحی اطراف چشم خارج می کند. گاهی لیفت پوست دور چشم می تواند مشکل بیمار را حل کند و گاهی هم پزشک باید تکنیک های پیشرفته تری مانند اسلینگ را اجرا کند. اگرچه دوره نقاهت این نوع درمان طولانی تر است، اما نتایج آنها بسیار مثبت است.

اهمیت داشتن پوستی زیبا و جوان

پوست صورت به عوامل محیطی، ژنتیکی و پیری بسیار حساس است. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان و همچنین برندهای زیبایی و سلامت سعی در ارائه رویکردهای متفاوتی برای مراقبت از پوست دارند. در حال حاضر طیف گسترده ای از روش های غیرتهاجمی برای رفع طیف وسیعی از مشکلات پوستی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

درم ابریژن:

این تکنیک با هدف از بین بردن اثر آکنه، لک های پوستی ناشی از نور خورشید و بهبود رنگ پوست اجرا می شود. در این روش پوست بی حس می شود و سپس با کمک دستگاه مخصوص لایه رویی آن برداشته می شود. با برداشتن لایه‌ای از پوست قدیمی، سلول‌های پوست تحریک می‌شوند و می‌توانند پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر ایجاد کنند. میکرودرم ابریژن نسخه دیگری از این تکنیک است که شدت کمتری دارد.

در روش درم ابریژن، متخصص از دستگاه مخصوصی استفاده می کند و از کریستال های ریز برای تراشیدن سطح خارجی پوست استفاده می کند. این روش باید چندین بار تکرار شود تا اثرات خود را نشان دهد. همچنین به یاد داشته باشید که تکنیک درم ابریژن فقط باید زیر نظر متخصص پوست انجام شود.

لایه برداری با لیزر:

یکی دیگر از روش های رایج برای از بین بردن چین و چروک صورت، علائم آکنه، لکه های مادرزادی، زگیل و لکه های خورشیدی، لیزر درمانی است. در این روش پزشک با تابش اشعه های نور به صورت پالس های مکرر، لایه خارجی آسیب دیده پوست را از بین می برد. گرمای ناشی از نور لیزر نیز سلول های پوست را تشویق می کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند. در نتیجه پس از مدتی پوست بیمار شفاف تر، سفت تر و شاداب تر می شود.

لایه برداری با لیزر:

روش های ذکر شده در بالا برای رفع چین و چروک، لک و جوانسازی پوست استفاده می شود. علاوه بر این روش ها، جراحی های زیبایی صورت نیز با هدف لیفت صورت، رفع پف، تنظیم تقارن و زاویه و همچنین ایجاد چین و چروک گونه رایج است.

انواع عمل های زیبایی دهان و دندان:

دندان های سفید سالم می توانند نقش بسیار مهمی در زیبایی ما داشته باشند. بدین منظور در مطب های دندانپزشکی و کلینیک های زیبایی با هدف زیبایی بیشتر دندان ها عمل های مختلفی انجام می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

سفید کردن دندان:

دندان ها به دلیل مصرف سیگار، چای و الکل می توانند تغییر رنگ دهند که با جرم گیری رفع می شود. طبق توصیه پزشک، حداقل سالی یک بار باید اندازه دندان های خود را تغییر دهید و می تواند به حفظ مینای دندان کمک کند. البته روش های دیگری نیز برای سفید کردن دندان ها وجود دارد. استفاده از لیزر، نوارهای سفید کننده دندان و سفید کننده نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

ایمپلنت دندان:

با این روش پزشک می تواند دندان های آسیب دیده یا از دست رفته را با ساخت تاج مصنوعی ترمیم کند. این روش برای افرادی که در اثر ورزش، تصادف یا ضربه دچار شکستگی دندان یا آسیب های مشابه شده اند نیز موثر است.

توجه: این مقاله توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

دیدگاهتان را بنویسید