اوسلی: هنوز تصمیمی برای تغییر سرمربی تیم ملی نداریم


اوسلی: هنوز تصمیمی برای تغییر سرمربی تیم ملی نداریم

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: هنوز تصمیمی برای تغییر یا عدم تغییر اسکوچیچ گرفته نشده است.


به گزارش ایلنا، احسان اصولی درباره جلسه امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با دراگان اسکوچیچ گفت: این جلسه از ساعت سه بعد از ظهر آغاز شد و حدود شش ساعت به طول انجامید. ما در خدمت دراگان اسکوچیچ بودیم. دوستان حاضر در هیات مدیره نکات، نظرات، نگرانی ها و مسائل مربوط به تیم ملی را با اسکوچیچ مطرح کرده اند.


وی افزود: بر اساس استدلال های اعلام شده در کمیته فنی این نگرانی ها و نکات مطرح شده است. اسکوچیچ همچنین نقطه نظراتی داشت، دفاعیات خود را مطرح کرد و استدلال های خود را با اعضای هیئت مدیره در میان گذاشت.


سخنگوی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: پس از خروج اسکوچیچ از جلسه، اعضای هیئت مدیره از زوایای مختلف به موضوع نگاه کردند و در نهایت قرار شد در کمیته فنی با دوستان در میان گذاشته شود. علاوه بر این، یکی از استدلال های اسکوچیچ این بود که او به جلسه کمیته فنی دعوت نشده بود. مقرر شد هیئت مدیره به زودی جمع بندی خود را به اطلاع مردم عزیز و علاقمندان به فوتبال برساند.


اصولی ادامه داد: دوستان ما در کمیته فنی دیروز به موضوع حرفه ای و روتین احترام نمی گذاشتند. البته ما پیگیر این موضوع بوده ایم و گویا از این موضوع بی اطلاع بوده اند. به هر حال نظرات و جمع بندی هایی که در کمیته های ما به ویژه کمیته فنی مطرح می شود باید به عنوان نظر مشورتی، فنی و کارشناسی با رئیس فدراسیون مقایسه شود و برای بررسی به هیئت مدیره ارائه شود. البته امروز اعضای کمیته فنی به این موضوع اعتراف کردند. این معضل فضای روانی جامعه در کل و فضای رسانه ها را ملتهب کرده است.


وی افزود: لطفا الان هم گمانه زنی نکنید تا کارکنان شما در هیات مدیره فدراسیون فوتبال با توجه به همه جوانب به تصمیم درست و قابل دفاعی برسند. بارها گفته ایم که تصمیم گیرنده شورای فدراسیون است. مسیر درست و منطقی طی می شود. امیدوارم در شرایط خوب و ایده آل بهترین تصمیم گرفته شود و همچنان در خدمت شما باشم تا پاسخگو باشم.


اوصولی درباره پذیرش نظر کمیته فنی به عنوان عضویت در هیئت مدیره گفت: این موضوع در دست بررسی است.


او توضیح داد که فدراسیون فوتبال برای اسکوچیچ هتل رزرو نکرده است و او امشب به کشورش بازخواهد گشت. من از او شنیده ام که قصد دارد امشب به کرواسی برگردد، اما این را نباید از این نتیجه گرفت که ما با اسکوچیچ بد رفتار کرده ایم و می خواهیم او را حذف کنیم. خواست که امروز بیاید و امشب برگردد. ما هم از این موضوع استقبال کردیم.


عضو هیئت مدیره فدراسیون فوتبال درباره اینکه سردار آزمون خواستار برخورد محترمانه اسکوچیچ در صورت اخراج شد، توضیح داد: در این مورد تردید نکنید. ما هنوز تصمیم نگرفته ایم که کلمه آزمون را تایید یا تکذیب کنیم، پس حرف من را قبول نکنید. ما با همه با احترام رفتار خواهیم کرد، به ویژه با کسانی که سخت کار کرده اند. این عنوان اجرای ما بود و ثابت شده است. ما در این زمینه کارنامه داریم و از این به بعد اینگونه خواهد بود اما هنوز تصمیمی برای تغییر یا عدم تغییر گرفته نشده است. موضوعات و متغیرهای زیادی وجود دارد و باید همه آنها را بررسی کرد. انشاالله به زودی تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد.


اوسلی در خصوص اختلاف نظر احتمالی اعضای هیات مدیره در خصوص ماندن یا رفتن اسکوچیچ گفت: این اختلاف نظر نیست بلکه متغیرهایی وجود دارد و باید داده ها ارائه شود. برخی از این داده ها و موضوعات در دسترس نبودند. برخی از سخنان اسکوچیچ امروز نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. اینها نکاتی است که منجر به یک تصمیم منطقی و عاقلانه می شود. همه قبول دارند که هر چه بیشتر متفکر و پخته باشیم و از جنبه های مختلف به موضوع نگاه کنیم، بهتر تصمیم می گیریم.


وی در خصوص اینکه مشکلی برای بقای اسکوچیچ با توجه به اختلافات بازیکنان تیم ملی وجود نخواهد داشت، گفت: این اختلافات و اختلافات همیشه وجود داشته است. از قضا این هم یکی از بحث های امروز بود. به هیچ وجه نباید این مسائل را بر اساس تقسیم بندی بیاوریم. دفعه قبل گفتم وقتی چیزی به نام منافع ملی، منافع ملی و پرچم جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، همه اختلافات کنار گذاشته می شود و همه با یک هدف کار می کنند. این اتفاق در گذشته در تیم ملی هم افتاده است اما آنچه مردم ما دیدند اتحاد و تلاش برای اعتلای نام سرزمین عزیزمان ایران بود.


سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه نام بازیکنی از هم تیمی هایش با لقب مار یا دو گونه صحبت می کند چه نشانه ای دارد، پاسخ داد: این حرف ها زده می شود اما از رسانه ها می خواهم که خیلی سوالات را مطرح نکنند. ما باید فضا و شرایطی را برای خود، کشورمان و تیم ملی ایجاد کنیم تا اگر اختلاف نظری وجود دارد، به جای تغذیه آن، آن را حل کنیم.


اصولی درباره اینکه این موارد فراتر از اختلاف نظر است، گفت: اینطور نیست. به گفته کارشناسان و نمونه هایی که خود اسکوچیچ در آن جلسه و سایر دوستان صحبت کردند، بی سابقه بوده است. همه این موارد خیلی خوب انجام می شود و هرکسی نقشی دارد که بر اساس آن باید تمام تلاش خود را انجام دهد. ترک این نقش های تعریف شده هم آسیب های فردی و هم جمعی را در بر دارد.


وی با بیان اینکه تاخیر در تعیین تکلیف اسکوچیچ به شرایط فعلی دامن می زند، گفت: برای این موضوع زمان مشخصی داریم. ما داده هایی را که در حال جمع آوری هستیم دریافت کرده ایم و در اسرع وقت نظر خواهیم داد.


سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: برخی از بازیکنانی که داستان منتشر کرده اند، حتی یک ثانیه هم در تیم ملی بازی نکرده اند و با آنها چه می شود تا دیگر تفرقه ای دیده نشود. مسئولیت آن بر عهده سرمربی است. من به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره باید به وظیفه خود عمل کنم و به آن احترام بگذارم، اما در خصوص اخلالگران فضایی مقررات و دستورالعمل هایی وجود دارد که در صورت لزوم رعایت می شود.


انتهای پیام/انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید