اولین «جایزه علمی عبیدی» با معرفی پژوهش برتر به کار خود پایان داد


اولین

مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه علمی عبیدی با حضور جمعی از متخصصان غدد و اساتید علوم پزشکی و متابولیسم، بالغ بر 150 نفر از محققین و مدیران دارویی دکتر عبیدی برگزار شد.


«جایزه علمی عبیدی» به منظور حمایت از توانمندی های علمی جامعه پزشکی ایران توسط داروخانه دکتر عبیدی طراحی و ایجاد شد. این جایزه علمی با محوریت ارتقای کیفیت زندگی افراد دیابتی، کنترل و مدیریت این بیماری و پیشگیری از عوارض آن، شامگاه پنجشنبه 17 خردادماه با حضور 115 مقاله علمی در مقالات و بخش پایان نامه ها با معرفی و تقدیر از افراد برگزیده در دوره اول کار خود را به پایان رساند.


مراسم اختتامیه اولین دوره جایزه علمی عبیدی با حضور جمعی از متخصصان غدد و اساتید علوم پزشکی و متابولیسم، بالغ بر 150 نفر از محققین و مدیران دارویی دکتر عبیدی برگزار شد.


در ابتدای این مراسم دکتر شادی شهریاری مدیر ارشد عملیات داروسازی داروسازی گفت: «جایزه علمی عبیدی» رویدادی در راستای رویکرد علمی دکتر عبیدی به داروسازی است که هدف آن برقراری ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه به حمایت از تولید علمی توسط محققان جوان از جامعه پزشکی.


وی افزود: برگزاری این رویداد علمی در راستای رسالت داروخانه دکتر عبیدی است که همواره به دنبال کمک به ارتقای سطح سلامت و ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه بوده است. درمان روزانه بیش از 4 میلیون بیمار مبتلا به بیماری های غیرواگیر و بهبود بیش از 80 میلیون علائم بیماری حاد در سال نشان دهنده اهمیت سلامت عمومی به عنوان یک رسالت و هدف در دوران دکتر عبیدی است.


جایزه علمی عبیدی


دکتر شهریاری در ادامه اظهار داشت: داروسازی دکتر عبیدی علاوه بر تولید داروهای باکیفیت و ارائه راهکارهای درمانی نوین، به دنبال دستیابی به توسعه پایدار است و مسئولیت اجتماعی را بخشی از هویت خود می داند. در همین راستا در سال 1400 به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس، با اهدای مایحتاج اولیه، 75 مرکز بهداشتی درمانی را در 75 منطقه کم برخوردار کشور تجهیز کرد.


دکتر سولماز سید موسوی، مدیر علمی واحد دیابت دکتر عبیدی گفت: اولین جایزه علمی عبیدی در حوزه دیابت و کنترل بیماری های متابولیک برگزار شد. هدف از برگزاری این رویداد علمی شناسایی، معرفی و حمایت از محققان جوان جامعه پزشکی است که در زمینه ارتقای کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت، کنترل و مدیریت بیماری و پیشگیری از عوارض آن تحقیقاتی را انجام داده‌اند.


دکتر سید موسوی افزود: در برپایی این رویداد از پژوهشگران و پژوهشگران دارای مقاله یا پایان نامه در زمینه های ذکر شده دعوت شد تا آثار خود را به دبیرخانه «جایزه علمی عبیدی» ارسال کنند. برای افراد منتخب، ما در نظر داریم در آینده از مطالعات و مقالات آنها حمایت کنیم، جلسات متعددی را با هیئت داوران برگزار کنیم و آنها را به کارگاه‌های آموزشی دعوت کنیم.


جایزه علمی عبیدی


بررسی و ارزیابی آثار ارسالی به اولین «جایزه علمی عبیدی» توسط هیئتی از اساتید برجسته غدد درون ریز، متابولیسم و ​​فارماکولوژی دانشگاه های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و دانشگاه تهران انجام شد. ، که اعضای آن عبارتند از:


  • دکتر علیرضا استقامتی، فوق تخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
  • دکتر احمدرضا دهپور، متخصص فارماکولوژی، استاد برجسته دانشگاه تهران
  • دکتر محمد ابراهیم خمسه، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دکتر مجتبی ملک، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دکتر فرزاد حدائق، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • دکتر فرهاد حسین پناه دانشیار غدد درون ریز و متابولیسم دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی


دکتر مجتبی ملک دیگر داور این رویداد علمی در خصوص چالش ها و مشکلات دیابت گفت: کنترل قند خون در این بیماران بی سواد بسیار سخت است. این دوره های آموزشی باید بخشی از درمان باشد و بیماران را ملزم به دیدن دوره های آموزشی کنیم. در این صورت بسیاری از هزینه های درمان کاهش می یابد».


جایزه علمی عبیدی


از بین مقالات ارائه شده، 20 مقاله برگزیده به مرحله نهایی راه یافتند و در نهایت سه مقاله اول توسط هیئت داوران انتخاب شدند. اسامی پژوهشگران منتخب در بخش مقالات علمی به شرح زیر است:


  • نفر اول: دکتر هدی طاهری
  • نفر دوم دکتر مرجان موعودی است
  • نفر سوم دکتر صغری ربیع زاده است


تمرکز هر سه مقاله بر دیابت، کنترل و مدیریت این بیماری و پیشگیری از عوارض آن با هدف ارتقای کیفیت زندگی بیماران است.


همچنین 4 پایان نامه به مرحله نهایی رسیده است که دکتر فرشته عطاران با پایان نامه “مقایسه تاثیر پیوگلیتازون و آمگلیفلوزین بر شاخص های اکوکاردیوگرافی بیماران دیابتی نوع 2 مبتلا به کبد چرب غیر الکلی” به عنوان فرد انتخاب شد.


این مراسم شامگاه پنجشنبه 17 خردادماه در هتل اسپیناس تهران برگزار شد و با معرفی و تقدیر از برگزیدگان دوره اول به پایان رسید.


دومین دوره «جایزه علمی عبیدی» با محوریت حمایت از تولیدات علمی در حوزه متابولیسم قلب ادامه خواهد داشت که اطلاعیه آن متعاقبا منتشر می شود و مراسم پایانی آن در خرداد 1402 برگزار می شود.


اطلاعات داروخانه دکتر عبیدی


داروخانه دکتر عبیدی اولین داروخانه ایران است که با هفتاد و شش سال سابقه درخشان، وارث کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور است. داروخانه دکتر عبیدی با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موثر و لازم برای ارتقای سلامت جامعه همواره در کنار همه ایرانیان در هر شرایطی بوده و خواهد بود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید