اولین میز غذای ملل غذا / 49 میز تخصصی در قالب 13 کمیته گردشگری


اولین میز غذای ملل غذا / 49 میز تخصصی در قالب 13 کمیته گردشگری

اولین نشست میز تخصصی گردشگری غذا و شراب ملل یکی از چهار زیرمجموعه فدراسیون غذا و شراب‌گردی با حضور سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی این وزارتخانه برگزار شد. برای میراث و فعالیت های فرهنگی، گردشگری و گردشگری عباس آباد.


به گزارش ایلنا، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث و فعالیت‌های فرهنگی با اشاره به سیاست‌های ویژه وزارت میراث فرهنگی برای مشارکت فعالان گردشگری در توسعه این بخش، افزود: اهداف در همین راستا، برنامه ریزی تشکیل 49 جدول تخصصی در قالب 13 کمیته ملی در دست اقدام است.


فاطمی گفت: اولین میز تخصصی گردشگری غذا و شراب ملل در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد که یکی از قطب های اصلی گردشگری موفق تهران است برگزار شد که با توجه به اهمیت این مکان گردشگری می تواند به مرکزی برای ترویج گردشگری غذا و شراب در تهران تبدیل شود. “


مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی گفت: این آزمایش در چند کشور انجام شده و در وزارت ورزش زیر نظر کمیته های مختلف اجرا شده که موفقیت آمیز بوده است.


فاطمی گفت: طرح کمیته های ملی گردشگری و میزهای تخصصی آماده ارسال به شورای عالی میراث فرهنگی است.


وی همچنین در تشریح میزهای تخصصی گردشگری غذا و شراب گفت: در این حوزه تشکیل چهار میز تخصصی غذاهای ایرانی، ملل، نوشیدنی های سرد و گرم و نان و شیرینی پیش بینی شده است.


فاطمی نقش وزارت میراث فرهنگی و فعالیت ها، گردشگری و صنایع دستی را در ایجاد نقاط حمایتی و تسهیلگری تخصصی عنوان کرد و افزود: هدف اصلی ما به عنوان دولت حل این مشکلات است و در کنار بخش خصوصی در نقش حمایتی خواهیم بود. “


فهیم حبیبی معاون فرهنگی شرکت نوسازی عباس آباد نیز با بیان اینکه فضای قابل توجهی برای غذا در اراضی عباس آباد وجود دارد و غذا بخش مهمی از این مجموعه است، گفت: آماده برگزاری هر گونه رویداد مرتبط با غذا و غذا هستیم. گردشگری در این مکان و امید است مبنای «ما هویت گردشگری غذا و شراب را در سرزمین های عباس آباد شکل دهیم».


در پایان این نشست از کشورهای پاکستان، ارمنستان، افغانستان، یونان، چین، هند، ژاپن، اسپانیا، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و ترکمنستان غذاهایی سرو شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید