اوکراین نباید تحت تأثیر برخی سیاستمداران تندرو اروپایی قرار گیرد


اوکراین نباید تحت تأثیر برخی سیاستمداران تندرو اروپایی قرار گیرد


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان و دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین امشب تلفنی گفتگو کردند.


در این گفتگو درباره آخرین تحولات مربوط به بحران اوکراین و مسائل دوجانبه تبادل نظر شد.


امیر عبداللهیان در خصوص ادعای استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین ضمن رد قاطعانه این ادعا گفت: جمهوری اسلامی ایران هشت سال جنگ تحمیلی را تجربه کرده است و به همین دلیل با جنگ اوکراین، یمن مخالف است. و غیره. .


وی ادامه داد: ما با روسیه روابط خوبی داریم و در گذشته نیز همکاری دفاعی داشته‌ایم، اما سیاست ما در قبال جنگ اوکراین احترام به تمامیت ارضی کشورها، عدم ارسال سلاح به طرف‌های درگیر، توقف جنگ و پایان دادن به حرکت مردم


وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران کاملاً مشخص و مبتنی بر یک معیار واحد و مخالفت با جنگ است، گفت: آمادگی داریم بدون نیاز به برگزاری نشست های فنی با حضور کارشناسان نظامی بین دو کشور. برای هر واسطه


امیر عبداللهیان اظهارات برخی مقامات غربی را بی اساس خواند و بر تلاش های مکرر ایران برای کمک به برقراری آتش بس تاکید کرد و گفت: آماده کمک به برقراری آتش بس هستیم.


وی افزود: معتقدم اوکراین باید مراقب باشد که تحت تاثیر برخی سیاستمداران تندرو اروپایی قرار نگیرد.


دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین در این گفت و گوی تلفنی ضمن قدردانی از موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص عدم ارسال سلاح برای استفاده در جنگ با اوکراین، گفت: گفت و گو بین هیئت فنی نظامی دو کشور مهم است.


وی با اشاره به استقلال اوکراین در روابط خارجی گفت: ما تحت تاثیر دیگران عمل نمی کنیم.


وزیر امور خارجه اوکراین در تشریح تاثیرات جنگ بر کشورش گفت: طبق کنوانسیون های بین المللی به امنیت و فعالیت سفارت توجه لازم را داریم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید