اپلیکیشن «تهران من» از امروز در دسترس شهروندان قرار می گیرد/ تکذیب شایعه حذف اطلاعات و سوابق شهروندان


برنامه

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران امروز چهارشنبه 17 تیرماه با شرکت در برنامه «اسلام; با سلام «شبکه سوم سیما از راه اندازی مجدد نرم افزار تلفن همراه «تهران من» خبر داد و اعلام کرد: از امروز شهروندان می توانند با استفاده از این اپلیکیشن از خدمات شهری این اپلیکیشن استفاده کنند.


به گزارش ایلنا، روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، هادی محضرنیا با حضور در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما گفت: در پی وقوع یک کامپیوتر هجومی گسترده که احتمالا به شبکه شهرداری تهران سرایت می کرد، برای حفاظت از برنامه ها و اطلاعات، سیستم ها و نرم افزارها توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از دسترس خارج شد و این مراحل زمان کمی را به طول انجامید زیرا نرم افزار موبایل «تهران من» باید پاس می کرد. تست های ایمنی و نفوذ نیز برای شروع مجدد نیاز به تایید دستگاه های نظارتی داشت و در عین حال به دنبال خدمات بهتری بود که خوشبختانه هر دو محقق شده و از امروز به یاری خداوند شهروندان می توانند از طریق تلفن همراه خود به این نرم افزار دسترسی کامل داشته باشند.


محذرنیا در تشریح اقدامات شهرداری تهران در جریان حمله و نفوذ سایبری به شبکه شهرداری تهران توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: سطح امنیتی را اجرا کرده ایم.


وی افزود: حقیقت این است که این حمله سایبری ناموفق بود و به اهداف خود نرسید، اما این حمله گسترده و پیچیده بود و برای مقابله با آن، تمامی سرویس‌های اینترنتی مسدود شد و با مسدود کردن همه سیستم‌ها، عفونت را انجام دادیم. تست و حفاظت.» ما این کار را از روی داده های مردم انجام دادیم. تراکنش‌های مالی زیادی در سیستم‌های شهرداری وجود دارد و همه این موارد باید با بانک‌ها و مراکز ذی‌نفع بررسی می‌شد تا حقوق مردم ضایع نشود، ضمن اینکه تعداد این سامانه‌ها نیز قابل توجه است.


رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران همچنین در خصوص شایعاتی مبنی بر حذف اطلاعات و سوابق شهروندان از سامانه ها گفت: در سازمان فاوا از اطلاعات در سه سطح پشتیبانی می شود خودرو، املاک و مواردی مانند کیف پول. این اطلاعات به طور کامل حفظ شده است.


«بی شک هدف اصلی اخلال گران قطع خدمات رسانی به مردم بوده است، زیرا در 22 منطقه، 123 منطقه و سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران 400 سرویس شهری مختلف وجود دارد و قصد آنها حذف خدمات بوده است. خدمات، “او گفت. برخی از این خدمات غیرقابل قطع و وقفه هستند، مانند استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، مترو، سامانه بهشت ​​زهرا (س) که تلاش کرده ایم در اسرع وقت مجدداً سرویس دهی شوند.


وی با تاکید بر اینکه از همان لحظات اولیه گزارش حمله سایبری بیش از 300 نیروی سازمان ICT شهرداری تهران به صورت 24 ساعته حضور داشتند، افزود: شورت همیشه در شبکه شهرداری تهران حضور دارد. و سایر شبکه های خدماتی، اما این سرویس ها به صورت 24 ساعته رصد می شوند و سعی در رفع مشکلات آن ها دارند.


رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران بار دیگر با عذرخواهی از شهروندان تهرانی به دلیل اخلال در شبکه شهرداری تهران گفت: همانطور که شهردار تهران خاطرنشان می کند شهروند اولویت اول است. من و شهرداری بابت اتفاقی که افتاده از مردم شریف عذرخواهی می کنیم.» تاکنون اجازه نداده ام حقوق شهروندی پایمال شود.


وی در پایان سخنان خود از همکاری سازمان پدافند غیرعامل و ریاست افتا، شورای شهر و معاونین شهردار تهران که از ابتدای این بیماری در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران بوده اند، قدردانی کرد. تصریح کرد: منتظران نخوابیده اند و حتی به خانواده نرفته اند و قطعاً نمی توان از این زحمات جبران ناپذیر آن گونه که باید قدردانی کرد. اما به همین مناسبت از تمامی همکاران در سازمان تشکر می کنم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید