ایجاد دفاتر نظامی در دانشگاه ها به هیچ وجه امنیتی نیست/هدف ما جلوگیری از اتلاف وقت اساتید و دانشجویان در برخی مشاغل اداری است.


ایجاد دفاتر نظامی در دانشگاه ها به هیچ وجه امنیتی نیست/هدف ما جلوگیری از اتلاف وقت اساتید و دانشجویان در برخی مشاغل اداری است.


محمدعلی زلفی گل در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تشکیل ستاد نیروهای مسلح در دانشگاه ها گفت: ستاد کل نیروهای مسلح به خانواده های دانشگاهیان خدمات جدیدی ارائه می کند.


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص این خدمات گفت: به عنوان مثال قبل از این برنامه فوق دکتری و فناوری که دنبال می کنیم وجود نداشت یا با پایان نامه های دکتری و پایان نامه های کارشناسی ارشد که در راستای کسر خدمت باشد هماهنگ کردیم. به ذی نفعان ارائه دهنده آن اعطا شود و یا بحث هایی مانند معافیت قراردادهای آموزشی و پژوهشی مرتبط با صنایع دفاعی در ارائه این خدمات وجود داشته باشد.


وی تصریح می کند: با توجه به اینکه حجم کار زیاد شده و اساتید و دانشجویان عزیز دغدغه پیگیری امور از شهرستان خود را ندارند، کارشناس اداری نیروهای مسلح جهت پیگیری این خدمات در دانشگاه حضور خواهند داشت. تا اطلاع ثانوی دانشجویان و اساتید وقت و انرژی خود را صرف این گونه امور نمی کنند و این کارشناس اداری این خدمات را پیگیری خواهد کرد.


ذوالفیگل در پاسخ به این سوال که آیا در شکل گیری این دفاتر مسائل ایمنی وجود دارد، گفت: اصلا اینطور نیست، تعجب می کنم!


وی ادامه داد: به نظر من حیف است که وقت اساتید و دانشجویان صرف کارهای اداری شود.


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه هدف ما خدمت به جامعه دانشگاهی کشور است، گفت: هدف ما استفاده از وقت و انرژی دانشجویان و اساتید عزیز در راستای علم، فناوری و آموزش است و نه وقت خود را به امور اداری اختصاص دهید


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید