ایجاد مانع در صنعت متان؛ مبنای واردات بنزین


ایجاد مانع در صنعت متان؛  مبنای واردات بنزین

مدیرعامل اتحادیه سراسری سوخت های جایگزین، سیانور و خدمات وابسته خاطرنشان کرد: اجرای طرح سیانور در مجموع 45 میلیارد دلار سود داشته و در سال های اخیر 140 میلیون دلار صرفه جویی مستقیم داشته است.


به گزارش ایلنا، علی محمودیان گفت: از سال 1388 و پس از تصویب مصوبات شورای اقتصاد برای تبدیل رایگان یک میلیون و 206 هزار خودروی عمومی در صنعت CNG دوگانه سوز، شرایط تغییر کرده است. NG بار دیگر با اثرات مستقیم مطلوب و غیرمستقیم شکوفا شده است.


وی با بیان اینکه با شروع عملی پروژه توسط پیمانکاران در اوایل سال 1399، تمامی کارخانه های تولید مخازن و کیت های CNG آغاز به کار کردند و کارگاه های تبدیلی در سراسر کشور فعال شدند، گفت: این بخش برای بیش از 50 هزار نفر در بیش از 2500 جایگاه شغل ایجاد می کند. و کارخانه‌های تولید سیلندر و کیت CNG و بیش از هزار مرکز خدمات خودروهای گازسوز (کارگاه‌های تبدیل) در سراسر کشور راه‌اندازی شده و با تصویب شورای اقتصاد تفکیک می‌شوند.


به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری سوخت‌های جایگزین، این پروژه تاکنون حدود 90 میلیون دلار هزینه داشته است و با توجه به بزرگی صنعت در سراسر صنعت، بیش از 140 میلیون دلار صرفه‌جویی مستقیم از جایگزینی متان با بنزین به جای گذاشته است. تولید کشور را افزایش داد.


محمودیان ادامه داد: اجرای کامل این طرح با توجه به جامعه هدف اصلی آن که وانت و تاکسی های عمومی بودند، می تواند روزانه بیش از 12 میلیون لیتر بنزین را جایگزین متان کند که معادل تولید بنزین در 5 پالایشگاه تهران است. تبریز، شیراز، لاوان و کرمانشاه.


وی گفت: دولت گاهی اوقات سهمیه خودروهای عمومی را در کارگروه اجرایی ماده 8 کاهش داده است که همه اینها در حمایت از این طرح است که می تواند به وزارت نفت برسد.


مدیرعامل اتحادیه سراسری سوخت های جایگزین افزود: این پروژه با وجود این مزیت ها در 9 ماه گذشته با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و عملاً دچار وقفه شده است که خسارات زیادی به کشور وارد کرده است.


محمودیان با اشاره به اینکه اگر این طرح همانطور که شروع شده بود اجرا می شد، اکنون باید حدود 500 هزار خودرو تبدیل می شد، خاطرنشان کرد: با این کار می شد حدود شش میلیون لیتر بنزین در روز صرفه جویی کرد و از واردات بنزین در شرایط بحرانی جلوگیری کرد. اما متاسفانه از تبدیل خودروها به گاز حدود 200000 خودرو باقی مانده است.


وی افزود: عدم اجرای طرح در ماه های اخیر علاوه بر ضرر و زیان به پیمانکارانی که با ساخت و تهیه 300 هزار لوله، مخزن و کیت قطعات گازسوز آمادگی کامل برای تکمیل فرآیند تبدیل را دارند، تعادل را به هم می زند. از سبد سوخت و واردات.» بنزین پس از چند سال در کشور به خودکفایی می رسد.


به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری سوخت‌های جایگزین، به جای استفاده از این فرصت بی‌نظیر ملی برای صرفه‌جویی در مصرف بنزین و صادرات آن و به تبع آن ارزیابی برای کشوری که با تحریم‌های سخت روبه‌روست، فرصت‌های ناشی از مصرف بنزین را سوزانده است. نزدیک به تولید بنزین است در آینده نزدیک فرصت های صادراتی را برای واردات بنزین مبادله خواهیم کرد.


به گفته محمودیان، با یک حساب کاربری ساده می توان دریافت که اگر در آینده نزدیک روزانه شش میلیون لیتر بنزین به کشور وارد شود، دولت باید سالانه حدود دو میلیارد دلار به واردات بنزین اختصاص دهد که این رقم به میزان قابل توجهی است. تهیه آن بسیار دشوار است


براساس مصوبه هیأت وزیران به ازای هر مترمکعب گاز طبیعی مصرفی مالکان خودروهای گازسوز از خرداد ماه سال 93 تاکنون 392 ریال وصول شده است. قرار بود این مبلغ برای ایمنی و کمک هزینه صاحبان خودروهای گازسوز برای دریافت گواهی سلامت و کمک هزینه تعویض مخازن فرسوده پرداخت شود. این هزار میلیارد تومان متعلق به صاحبان خودروهای گازسوز است. چرا این سازوکار توسط وزارت نفت و صمت اجرا نمی شود؟


مدیرعامل اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین از اجرای نشدن مصوبه شورای اقتصاد در مورد احداث 700 جایگاه متان و ظرفیت داخلی اجرای این طرح انتقاد کرد که می توانست از صرفه جویی در طرح تبدیل خودرو نیز بهره مند شود. او پرسید که این می تواند دسترسی به این سرمایه عظیم ملی را تسهیل کند.


محمودیان نسبت به وضعیت نگران کننده موانع ایجاد شده در 9 ماه گذشته که کشور را از صادرکننده بنزین به واردکننده بنزین تبدیل می کند، هشدار داد. وی ورود مدبرانه رئیس جمهور را برای حمایت از اشتغال زایی و تحقق اهداف اقتصاد استقامتی تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری و همچنین جلوگیری از واردات بنزین و افزایش تولیدات داخلی در سال تولید بر اساس دانش و اشتغال زایی ضروری دانست.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید