ایران باید هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره برجام اعلام کند


ایران باید هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره برجام اعلام کند

سه کشور اروپایی عضو برجام در بیانیه‌ای مشترک، بدون اشاره به یاغی‌های آمریکا و مواضع انفعالی آنها در قبال برجام، از ایران خواستند تا هر چه سریع‌تر تصمیم نهایی خود را درباره بازگشت به برجام اعلام کند. .


به گزارش ایلنا، سه کشور اروپایی عضو برجام در بیانیه‌ای مشترک بدون اشاره به یاغی‌های آمریکایی و مواضع انفعالی آنها در قبال برجام، از ایران خواستند هر چه سریع‌تر تصمیم نهایی خود را درباره بازگشت به برجام اعلام کند. معامله.


در این بیانیه، بدون اشاره به زیاده‌روی‌های طرف غربی، از ایران خواسته شد از آنچه «خواسته‌های غیرواقعی و فرا توافق شده از جمله مسائل نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» نامید، صرف نظر کند.


در این بیانیه که همزمان با دومین روز بازگشت هیأت های مذاکره کننده به وین منتشر شده، آمده است که این مذاکرات به معنای دور جدید مذاکرات نیست، بلکه صرفاً بحث های فنی درباره واکنش ایران به متن تهیه شده توسط ایران است. جوزپ بورل، هماهنگ کننده ارشد مذاکرات مجدد، برجام برای تصمیم گیری نهایی ارائه شده و موضوع اصلی بین ایران و آمریکا است.


سه کشور اروپایی در پی پرتاب توپ به زمین ایران اعلام کردند که «متن توافق روی میز است» و ایران باید تکلیف دستیابی به توافق را از همین حالا و تا زمانی که هنوز ممکن است مشخص کند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید