ایران و روسیه نیازی به ارز ندارند


ایران و روسیه نیازی به ارز ندارند

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اراده جدی روسای جمهور ایران و روسیه دستیابی به بالاترین سطح روابط اقتصادی دو کشور است، گفت: این رویکرد در سطح بالای دو کشور ظرفیت و فرصت استثنایی برای گسترش است. روابطی که باید به نحو مطلوب استفاده شود


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر امشب (پنجشنبه) در حاشیه دومین مجمع اقتصادی خزر در دیدار با استانداران و روسای مناطق فدراسیون روسیه، توانمندی های موجود در این مناطق را مفید و مفید توصیف کرد. مولد برای ارتقای سطح همکاری ها ارزیابی می کند و می افزاید: گزارش سران مناطق روسیه نشان می دهد که توسعه روابط تجاری بین دو کشور دست یافتنی است.


معاون اول رئیس جمهور از استانداران و روسای مناطق روسیه خواست تا با توجه به توانمندی ها و مزیت های استان های ایران زمینه توسعه همکاری ها را فراهم کرده و روابط تجاری خود را با این استان ها که دارای مزایا و قابلیت های مربوطه هستند، گسترش دهند.
دکتر دکتر با تاکید بر اینکه استان های ایران و مناطق روسیه ظرفیت های گسترده ای برای همکاری دارند. مخبر گفت: ظرفیت ها و پتانسیل های این مناطق بیشتر از میزان صادرات و واردات فعلی است و این حد تجارت با اهداف و چشم انداز روابط فاصله دارد.


وی بر گسترش صادرات و واردات و همچنین تهاتر بین تهران و مسکو تاکید کرد و گفت: ایران و روسیه دو کشور دوست و همسایه هستند و می توانند به جای استفاده از ارز در تجارت از پول ملی خود استفاده کنند که در این صورت افزایش خواهد یافت. تقاضا برای پول ملی ارزش آن را افزایش خواهد داد.


معاون اول رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با فراهم شدن زمینه همکاری بین استان های ایران و روسیه، توسعه جدی در حجم مبادلات تجاری بین مناطق دو کشور ایجاد شود.


در این دیدار که سفیر ایران در روسیه و وزیر نفت به عنوان رئیس طرف ایرانی کمیسیون همکاری مشترک بین دو کشور حضور داشتند، استانداران و روسای مناطق فدراسیون روسیه هر کدام گزارشی از فیمابین بر مزیت های صادراتی و حجم مبادلات تجاری خود با کشورمان تاکید کرد و تمایل خود را برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی اعلام کرد.


در پایان این جلسه مقرر شد موضوعات و پیشنهادات مطرح شده از سوی نمایندگان منتخب طرفین مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید