این افراد نباید مکمل های ویتامینی مصرف کنند


این افراد نباید مکمل های ویتامینی مصرف کنند

کارشناسان تغذیه در ایالات متحده هشدار داده اند که هیچ مدرکی مبنی بر موثر بودن مولتی ویتامین ها در پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی وجود ندارد و می گویند که خرید مکمل های ویتامین “هدر دادن پول” است.


به گزارش ایلانا خرید مولتی ویتامین ها این یک نوع هدر دادن پول برای اکثر مردم است و شواهد کمی وجود دارد که این مکمل ها از بیماری های مزمن جلوگیری می کنند. کارشناسان آمریکایی می گویند مصرف این نوع مکمل ها برای افراد سالم بی فایده است زیرا شواهد کافی مبنی بر موثر بودن آنها در کاهش خطر بیماری قلبی یا سرطان وجود ندارد.


رونق صنعت مکمل های دارویی باعث می شود که بریتانیا سالانه 430 میلیون پوند برای مکمل های ویتامین یا مواد معدنی هزینه کند و تخمین زده می شود که 20 میلیون نفر هر روز نوعی از مکمل ها را مصرف می کنند. علاوه بر این، بیش از نیمی از جمعیت ایالات متحده به طور منظم مکمل ها را مصرف می کنند و سالانه 1.5 میلیارد دلار هزینه می کنند.


بسیاری از کارشناسان بر اساس نتایج مطالعات محدود ادعا کرده اند که مکمل های غذایی خطر ابتلا به مشکلات قلبی و سرطان را کاهش می دهند، اما بررسی ده ها مقاله تحقیقاتی نشان داد که هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.


به گزارش دیلی میل، با این حال، در این گزارش اشاره شده است که افراد با کمبود ویتامین ها می توانند از مکمل های غذایی مانند کلسیم و ویتامین D بهره مند شوند که از شکستگی استخوان و افتادن در سالمندان جلوگیری می کند.


منبع: همشهری آنلاین


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید