این صبحانه محبوب می تواند سرطان زا باشد


این صبحانه محبوب می تواند سرطان زا باشد

از طریق بررسی سیستماتیک 55 مطالعه با داده‌های نزدیک به 2.8 میلیون نفر، محققان دریافتند که خوردن یک تخم‌مرغ بیشتر در روز با افزایش 7 درصدی خطر مرگ به هر دلیلی و 13 درصد بیشتر خطر مرگ به هر دلیلی مرتبط است. مرگ بر اثر سرطان


به گزارش ایلانا، غذاهایی که ما هر روز می خوریم به روش های بی شماری بر بدن ما تأثیر می گذارد که برای دانشمندان شناخته شده یا ناشناخته است. غذاها می توانند خطر ابتلا به بیماری های خطرناک را افزایش دهند یا از ما در برابر آنها محافظت کنند.


اکنون، تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن بیش از حد تخم مرغ در روز می تواند خطر مرگ بر اثر سرطان را افزایش دهد.


در این مطالعه که نتایج آن در 27 مه 2022 در Frontiers in Nutrition منتشر شد، محققان از سراسر جهان گروهی از افراد را در یک دوره زمانی طولانی بررسی کردند که چگونه مصرف تخم مرغ و مصرف کلسترول در رژیم غذایی با خطر مرتبط است. مرگ هر علتی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و خطر مرگ ناشی از سرطان را افزایش می دهد.


از طریق یک بررسی سیستماتیک (نگاهی روشی به ادبیات موجود در این زمینه) و یک متاآنالیز (تحلیل آماری نتایج مطالعات قبلی) از 55 مطالعه با داده های نزدیک به 2.8 میلیون نفر، محققان دریافتند که خوردن هر تخم مرغ به اضافه روز با افزایش 7 درصدی خطر مرگ به هر دلیلی و افزایش 13 درصدی در خطر مرگ ناشی از سرطان همراه است.


محققان هیچ ارتباطی بین مصرف تخم مرغ و مرگ ناشی از بیماری قلبی پیدا نکردند. این خطر برای افرادی که فقط چند بار در هفته تخم مرغ می خورند حداقل است. محققان “شواهد کمی از افزایش خطر” برای کسانی که به طور متوسط ​​کمتر از نصف تخم مرغ در روز می خوردند، پیدا کردند.


در این میان، خوردن تخم مرغ فواید ثابت شده زیادی دارد. در واقع، تخم مرغ می تواند سیستم ایمنی، سطح انرژی و حتی پوست و موی شما را تقویت کند. علاوه بر این، تخم مرغ می تواند کلسترول HDL (کلسترول خوب) را افزایش دهد و حاوی مواد مغذی است که به گفته کارشناسان برای حافظه و شناخت عالی است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید