این مقام آمریکایی برای تشدید تحریم ها در مسکو به امارات متحده عربی و ترکیه می رود


این مقام آمریکایی برای تشدید تحریم ها در مسکو به امارات متحده عربی و ترکیه می رود

آدام معاون وزیر خزانه داری آمریکا قصد دارد هفته آینده از امارات بازدید کند زیرا دولت بایدن به دنبال حمایت برای محدود کردن دسترسی روسیه به دارایی های خارجی است.


به گزارش ایلنا از خلیج آنلاین؛ آدام معاون وزیر خزانه داری آمریکا قصد دارد هفته آینده از امارات بازدید کند زیرا دولت بایدن به دنبال حمایت برای محدود کردن دسترسی روسیه به دارایی های خارجی است.


وی توضیح داد که این سفر بخشی از تلاش گسترده تر خزانه داری ایالات متحده برای تشدید تحریم ها علیه مسکو از زمان حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه بوده است.


قرار است آدام در سفر به ترکیه با شهاب کاوچی اوغلو رئیس بانک مرکزی و نورالدین نباتی وزیر خزانه داری و دارایی نیز دیدار کند.


به گفته این آژانس، ADEMO که سال گذشته رهبری بازنگری سیاست تحریم ها را بر عهده داشت، به امارات و موسسات مالی ترکیه در مورد عواقب احتمالی کمک به مسکو برای فرار از محدودیت ها هشدار داد.
حلقه غرب بر روسیه کوچک شد و این باعث شد پول روسیه به مناطق امن سرازیر شود. این موضوع باعث شد تا امارات به خصوص دبی گزینه خوبی برای حفظ این پایتخت باشد.


در گزارشی که روزنامه انگلیسی “آبزرور” در 12 ژوئن 2022 منتشر کرد، سیاستمداران و فعالان خواستار قرار گرفتن امارت دبی در لیست سیاه شدند. زیرا به پناهگاهی امن برای بازرگانان تحریم شده روسیه تبدیل شده است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید