بازارهای نفت به دنبال هرگونه نشانه ای از پیشرفت در مذاکرات هستند


بازارهای نفت به دنبال هرگونه نشانه ای از پیشرفت در مذاکرات هستند

بلومبرگ نوشت، با وجود امیدواری مقامات اروپایی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای، تلاش های دیپلماتیک برای حل و فصل برخی از اختلافات همچنان ادامه دارد.


به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، واکنش های تهران و واشنگتن به آخرین پیشنهاد اتحادیه اروپا برای کاهش تحریم های اقتصادی ایران از جمله صادرات نفت این کشور در برابر محدودیت برنامه هسته ای تهران، امیدها را برای گشایش سریع در ایران افزایش داده است. رسیدن به توافق


اتحادیه اروپا مذاکرات اخیر را آخرین مانع و آخرین تلاش ها ذکر کرده است. اما دیپلمات‌ها هنوز در مورد چند نکته بحث‌برانگیز بحث می‌کنند و اشاره شده است که این مذاکرات چندین بار به بن بست رسیده یا در آستانه شکست قرار گرفته است. بازارهای نفت نیز از نزدیک این مذاکرات را برای هرگونه نشانه ای از پیشرفت زیر نظر دارند، به خصوص که داده های ردیابی نفتکش ها نشان می دهد که مقادیر قابل توجهی از نفت خام ایران می تواند به سرعت به خریداران برسد.


بخش قابل توجهی از نتیجه مذاکرات بستگی به این دارد که رهبران تهران چه نکاتی را بپذیرند و چه نکاتی را رد کنند. با این حال، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران روز دوشنبه اعلام کرد که هرگونه توافقی بدون حل و فصل تحقیقات سنگین در حال انجام در مورد فعالیت های هسته ای گذشته ایران بی معنی خواهد بود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید